koteczek555 Opublikowano 22 Lutego 2009 Autor #11 Opublikowano 22 Lutego 2009 Takiej flegmy to nie robi tylko widać, że piasek luźno sobie nie leży. Nie wiem jak to inaczej opisać W takim razie jutro zarzucę koc na akwa na parę dni i zobaczymy rezultaty
koteczek555 Opublikowano 23 Lutego 2009 Autor #12 Opublikowano 23 Lutego 2009 Zrobiłam 2 fotki, jakość bardzo kiepska no ale może da się coś powiedzieć?
koteczek555 Opublikowano 23 Lutego 2009 Autor #14 Opublikowano 23 Lutego 2009 A robiłam sobie nadzieje heh. No trudno kiedyś musiał być ten pierwszy raz
mutra Opublikowano 23 Lutego 2009 #15 Opublikowano 23 Lutego 2009 generalnie na piasku glonu sie nie uswiadczy, wiec sinice ;/ uświadczy się i na piasku, ja mam zielenice po tygodniu od odmulania. Koteczek: ja bym ściągnął zielony piasek wężem i poczekał - zaciemnić zawsze zdążysz. Czester oczywiście może mieć racje, tym bardziej że teraz roztopy a niektórzy twierdzą że okres roztopów sprzyja występowaniu sinic w akwarium
koteczek555 Opublikowano 23 Lutego 2009 Autor #16 Opublikowano 23 Lutego 2009 Już zarzuciłam koc na akwa i zgasiłam światło. Przeglądałam wątki o sinicach i w wątku basiora jest fotka z nimi. U mnie wygląda to bardzo podobnie, więc chyba już nie ma co sobie robić nadziei, że to zielenice.
czester_ Opublikowano 23 Lutego 2009 #17 Opublikowano 23 Lutego 2009 Przejrzyj moje stare posty. Dawałem link do strony holendera z bardzo dobrą metodą na te zielone stwory.
koteczek555 Opublikowano 23 Lutego 2009 Autor #18 Opublikowano 23 Lutego 2009 To chyba jak szukanie igły w stogu siana hehe 162 strony Twoich postów
czester_ Opublikowano 24 Lutego 2009 #19 Opublikowano 24 Lutego 2009 http://www.dami-rz.pl/~woczko/sinice.htm Bardzo prosze:)
perez Opublikowano 24 Lutego 2009 #20 Opublikowano 24 Lutego 2009 To na 100% sinice. U mnie powracają regularnie. Tygodniowe zaciemnienie działa tylko na tydzień - dwa. Później powracają. Już się do nich przyzwyczaiłem Nawet przy dużym rozroście sinic (jakieś 20% pow dna), nie zauważyłem negatywnego wpływu na ryby. Obecnie mam 2 plamki o średnicy 5cm. Metody, które stosowałem: - zaciemnienie (skuteczne) - zmniejszenie oświetlenia (skuteczne) - zwiększenie przepływu wody przez akwa (bardzo pomogło) - głowice mieszające wodę (nie zauważyłem zmiany) - rośliny (niespecjalnie pomagają) - zbieranie piasku z sinicami (to akurat zupełnie nie działa) Moje akwa stoi naprzeciw wschodniego okna (w dużej odległości, ale rano przez kilka godzin słońce pięknie je oświetla). Być może to jest przyczyną...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się