koteczek555 Opublikowano 29 Marca 2009 Autor #31 Opublikowano 29 Marca 2009 Może nawet lepiej, że w płynie Z receptą myślę, że nie będzie problemu Znalazłam taką tabelkę dawkowania, nie wiem czy postępować według niej czy proponujesz jakoś inaczej? http://www.malawi-moje.yoyo.pl/images/s ... _dawki.jpg EDIT. A jak jest z tymi bakteriami nitryfikacyjnymi przy stosowaniu tego?
czester_ Opublikowano 29 Marca 2009 #32 Opublikowano 29 Marca 2009 No właśnie w płynie jest do niczego... (nie pamiętam dlaczego) Ja stosowałem kuracje taką jak link który Ci ostatnio podesłałem i sinice nie wróciły.
koteczek555 Opublikowano 29 Marca 2009 Autor #33 Opublikowano 29 Marca 2009 No to zastosuję się do tego linku. Tyle, że w 4 dniu nie zapalać światła. Czyli 1, 2, 3, 4 dzień całkowite zaciemnienie i 400mg/100l 5, 6, 7 i 8 dzień całkowite zaciemnienie i 300mg/100l W 9 dniu zdjąć koc, nie zapalać światła przez tydzień i już nie podawać erytro. Tak będzie dobrze? A jak z karmieniem? Boję się, że u tak młodych ryb 9 dni bez jedzenia może się odbić później na ich wzroście, zdrowiu... Czyli jakby był w tabletkach to brać w tabletkach. EDIT: A przed tą walką też podmienić czy nie jest to konieczne?
czester_ Opublikowano 29 Marca 2009 #34 Opublikowano 29 Marca 2009 Przed walką oczyść dno z sinic. Co do leku to tylko i wyłącznie tabletki, nie pamiętam gdzie to czytałem ale w płynie jest nie polecana (chyba słabe stężenie). Co do reszty powinno być ok. Ja podczas kuracji ryby karmiłem co 3 dzien ale nieraz już zostawiłem je na 10 dni bez jedzenia i spokojnie dawały rade. Glona czy świdra zawsze podskubią
koteczek555 Opublikowano 29 Marca 2009 Autor #35 Opublikowano 29 Marca 2009 A jeśli tak jak mówiłeś w tabletkach nie jest już sprzedawana to co wtedy?
czester_ Opublikowano 29 Marca 2009 #36 Opublikowano 29 Marca 2009 Oj tak czytasz Erytromycyne można kupić w aptece. Niestety erytro w tabletkach nie jest już sprzedawana (przynajmniej z tego co ja wiem jest tylko w płynie). Zamiennikiem równie skutecznym jest davercin. Lek jest dostępny na receptę tak więc trzeba mieć albo znajomości w aptece albo postawić piwko lekarzowi rodzinnemu:)
koteczek555 Opublikowano 29 Marca 2009 Autor #37 Opublikowano 29 Marca 2009 Czytałam, ale wyleciało A ten davercin tabletki czy płyn i to w takich samych dawkach jak erytro czy jakoś inaczej?
mutra Opublikowano 29 Marca 2009 #38 Opublikowano 29 Marca 2009 Niestety erytro w tabletkach nie jest już sprzedawana jest jak najbardziej na ludzką receptę kosztuje 3 zeta za 16 tabsów. smurv napisał(a): generalnie na piasku glonu sie nie uswiadczy, wiec sinice ;/ Masz jeszcze do sprzedania msobo? Jeśli jest to aktualne to przyślij mi fotki młodych i dorosłych na e-mail miras_27@wp.pl dile i transakcje nie związane z treścią danego topicu załatwiamy przy użyciu PW (przycisk na dole po prawej pod wypowiedzią danej osoby)
koteczek555 Opublikowano 29 Marca 2009 Autor #39 Opublikowano 29 Marca 2009 A takie jedno opakowanie wystarczy czy lepiej wziąść 2?
mutra Opublikowano 29 Marca 2009 #40 Opublikowano 29 Marca 2009 ja mam opis kuracji 7-8 dniowej przy dawkowaniu 1 i 1/4 tabletki na 100l wody. Musisz sobie wyliczyć, ale lepiej kupić sobie trochę więcej i mieć bezpieczny zapas niż kombinować kolejne recepty. Jakbyś skombinowała receptę to pamiętaj że recepta na antybiotyki jest ważna przez 7 dni.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się