Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Splendor napisał:

co do ceramiki i matrixa to bałem się żeby nie było za mało :-) to może wyciągnę trochę ceramiki (bo ona już też jest starawa) i dorzucę tego matrixa?

czemu ty same złe pomysły masz ???

nic nie ruszasz starej ceramiki.

Napisz dokładnie jak wypłukałeś ten kubeł chodzi mi jaką wodą prosto z kranu ? i czy go zostawiłeś zalany czy suchy i ile dni/tygodni tak stał.

Przestań pisać o starej wodzie bo mnie szlak trafi.- koniec stara woda calutka poszła do kibla - nie ma tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, deccorativo napisał:

Napisz dokładnie jak wypłukałeś ten kubeł chodzi mi jaką wodą prosto z kranu ? i czy go zostawiłeś zalany czy suchy i ile dni/tygodni tak stał.

Przestań pisać o starej wodzie bo mnie szlak trafi.- koniec stara woda calutka poszła do kibla - nie ma tematu

z tą starą wodą to już tak chciałem od początku jak to było... rozumiem że mam jej nie używać.

Kubełek wypłukałem jakieś7/8 dni temu, dokładnie wypłukałem kranową wodą i zostawiłem bez wody, wczoraj od nowa przepłukałem kranówką i podłączyłem do akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ryby o 7/8 dni pływają w jakimś małym zbiorniczku 50l bez filtracji ?

No Ciekawy jestem czy skutecznie uśmierciłeś biologię tymi płukaniami pod bieżącą wodą z kranu ;).

Powiem Ci tak, na dwoje babka wróżyła, może coś tam tej biologii ocalało, będziesz miał na pewno utrudnioną tą przeprowadzkę ryb, a mogło być zupełnie bezstresowo, wystarczyło zostawić w spokoju filtr, podłączyć go na czas przeprowadzki do tego akwarium zastępczego (w którym nie wiadomo jakie już jest stężenie No2/No3). 

A teraz to pozostaje jak najszybciej przenieść ryby do dużego baniaka, zanim wytrują we własnych odchodach :( Patrzeć na testy No2 i ratować w razie czego sytuację chemią, Amquel Plus i podmiany wody przez ustrojstwo.

Tyle z mojej strony, może Henryk będzie miał jeszcze coś do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pleziorro napisał:

I co ryby o 7/8 dni pływają w jakimś małym zbiorniczku 50l bez filtracji ?

Ryb już tam nie ma tzn.  zostało kilka zbrojników które już nie wracają do dużego i zamierzam je komuś oddać (te pyski które były już sprzedałem), będzie całkiem nowa obsada tym razem już bez kombinowania z innymi biotopami (ale to już inna historia), akwarium jest większe bo 112 tylko nie chciałem tym rybą o pozostały zabierać wszystkiej wody:-)

Poza tym nie spodziewałem się że uda mi się tak szybko ogarnąć z przeprowadzką,  dlatego nie podłączyłem od razu kubełka

Edytowane przez Splendor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to przynajmniej wiemy, że nie jesteś dręczycielem :) skoro wszystko już jasne i żadne ryby nie będą się męczyć, to teraz zrobisz normalny start nowego baniaka  bez ryb ale z małym kruczkiem. Tym kruczkiem może być nie do końca wybita biologia w kuble :) Użyj starej ceramiki, nic nie dosypuj bo przyjęte jest że 1l ceramiki starcza na 400l wody. 

Zaopatrz się w test No2 i No3 - kroplekowy JBL.

I choć nie jestem zwolennikiem tej metody wlej do baniaka pożywkę w postaci wody amoniakalnej. Tylko ja bym dał połowę dawki proponowanej przez Decco w temacie "start na wodę amoniakalną".

Kolejnym etapem będzie obserwacja parametrów i rzetelne ich podawania na forum. W ten sposób będziemy w stanie ocenić czy biologia wciąż działa. Także odsyłam do wątku o starcie na wodę amoniakalną i działaj. Trzymam kciuki, bo spory kawał baniaka masz i na pewno wart będzie uwagi zarybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

nic nie dosypuj bo przyjęte jest że 1l ceramiki starcza na 400l wody. 

Panowie co wy z tym przeliczaniem ceramika - woda. Ilość złoża jest zależny od ilości ryb a właściwe od ilości wydalanego shit'u , tylko producenci wkładów dla uproszczenia podają w przeliczeniu na litry wody bo nierealne jest przeliczanie dla różnych biotopów (nie starczyłoby im etykiety ;) ).  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pleziorro napisał:

Powtórzę kiedyś test Decco :) i wyjmę z kaseciaka całe złoże, z tą różnicą, że ja tam poza gąbką nic więcej nie mam. I zobaczymy jak sobie poradzi sam piasek i kamienie :) Wtedy wrócimy do tematu ilości ceramiki na 400l :)

Nagle się okaże, że będzie lekkie wahnięcie NO2 i wszystko po 2-3 dniach wróci do normy. Ale nie możesz tego zrobić. Przecież trafi szlak wszystkie magiczne przeliczniki. :) 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pleziorro napisał:

Powtórzę kiedyś test Decco :) i wyjmę z kaseciaka całe złoże, z tą różnicą, że ja tam poza gąbką nic więcej nie mam. I zobaczymy jak sobie poradzi sam piasek i kamienie :) Wtedy wrócimy do tematu ilości ceramiki na 400l :)

Wyjmij jeszcze ryby bo zaburzą litraż ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie, po problemach rodzinnych wracam i znów potrzebuję waszej pomocy...

Wczoraj wieczorem nareszcie zalałem zbiornik wodą i zacząłem start baniaka na WA według szablonu Deccorativo. Nie potrafię odczytać parametrów wody (robię wszystko według instrukcji ale tej wody w próbówce jest tak mało że nie potrafię prawidłowo odczytać wyniku)  dlatego mam pytanie... czy jak podwoję dawkę wody oraz odczynników czy wynik wyjdzie prawidłowy czy należy się trzymać zaleceń producenta? dodam że aktualnie posiadam kropelkowe testy Saliferta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.