Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Splendor napisał:

 

Można napisać że poniekąd Wy... a konkretniej w którymś z poradników

 

Dowaliłeś do pieca. Mimo, że spora część z nas jest zwolennikami JBL to nawet nie proponujemy zakupu walizki tejże firmy. Jest to zbędny wydatek i na samym początku niepotrzebny. Powtórzę po raz kolejny NO2, NO3 oraz pH (z odpowiednim zakresie).

Zamiast szukać winnych popatrz się w lustro, walnij w pierś i jak Heniu #deccorativo zaproponował zatańcz jak baletnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... a tak poważniej nikt nie twierdzi że kazaliście mi kupić tą że walizeczkę (co się tyczy jej to stwierdziłem że jeśli kupie coś takiego będę miał wszystko w jednym miejscu pod ręką),

Co się tyczy testu pH t faktycznie nie zwróciłem na to uwagi, co do reszty tych że testów nasunęła mi się myśl że może kiedyś się do czegoś przydadzą i nie koniecznie w akwarystyce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Splendor napisał:

co do reszty tych że testów nasunęła mi się myśl że może kiedyś się do czegoś przydadzą i nie koniecznie w akwarystyce :-)

Dalej mnie rozśmieszasz.

Ty poważnie tak myślisz?    Potrenuj nimi rzucanie do kosza na śmieci.

Chłopie zadzwoń pod ten numer +48 95 747 31 21  poproś z Panią Prezes ( na prawdę to ona jest Vice Prezes) Agnieszką Wasiewicz  i poproś jako płacący za jej wodę by ci podała  tylko dwa parametry - ale aktualne pH i NO3 czyli azotany.

wtedy możliwe że wystarczy do startu biologii tylko jeden test - na razie bo kupę szmalu w błoto poszło.

Salifert lub JBL  NO2 ale już bym radził zbierać kasę na zakup ustrojstwa z węglem do nalewania kranówy - wyjdzie taniej niż za tą walizkę Zooleka a na wiele lat się przyda do nalewania i podmian wody w baniaku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogólny więc i ja dodam swoje wątpliwości. Akwarium zalane wodą przez "ustrojstwo" 20.XII. Parametry Woda w kranie: pH ~7.8, twardość ogólna w st. niemieckich 15, NO2 - 0 mg/l, NO3 - ~5 mg/l

Próbowałem rozruszać biologię "tak jak tato uczył", ale nie mogłem nawet ruszyć skali NH4. Dlatego pożyczyłem od żony amoniak 25%, który wg Farmakopei ma stężenie 226 g/l czystego amoniaku. Po obliczeniach wyszło, że do moich 515 litrów wody netto należy wlać 2,27 ml WA 25% i tak też się stało. Stężenie wyniosło równo 1 mg/l. Pomiary JBL.

Pomiar z dnia 27.XII - 4 dni po wlaniu WA

NH4 - 1 mg/l

NO2 - 0,6 mg/l - dość wysoko

NO3 - 5 mg/l

 

Pomiar 30.XII

NH4 - 0,4 mg/l

NO2 - ponad skalę

NO3 - 20 mg/l z tendencją wzrostową

 

Pomiar 3.I

NH4 - <0,1 mg/l

NO2 - dalej ponad skalę

NO3 - 20 mg/l z tendencją wzrostową, bliżej 40

 

Chyba przeholowałem z bakteriami - BactoActive Tropicala. Pytanie czy ponowić dozowanie amoniaku, czy jeszcze czekać kilka dni?

Edytowane przez bobanr
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎02‎.‎01‎.‎2017 o 21:03, Splendor napisał:

Witam Wszystkie koleżanki i kolegów.podłącze się pod temat bo w sumie podobny. Planuje na dniach start akwa i mam kilka pytań do was odnośnie mojej wody, a konkretnie jej parametrów. Posiadam własne studnie a w niej takie parametry wody (No3 - 10, No2-0, GH powyżej 21, KH bliżej 15, Ph-8 cl2-0, PO4 - 0,25, test przeprowadzony JBL 6w1 (taki jedynie znalazłem na szybko, kropelkowe w drodze) Co sądzicie o niej. Czy Ustrojstwo do nalewania kranówy jest konieczne w moim przypadku i czy w ogóle sprawdzi się u mnie. Z góry dzięki za jakieś rady. Pozdrawiam michał P.

 

12 godzin temu, Splendor napisał:

Wiem że się pewnie będziecie krzywić ale zoolek aquatest (taką walizeczkę 9w1)

Skoro jeszcze nie doszły, to od razu jak dojdą odeślij :)

Kup te, które podał Daccorativo i będziesz tylko stratny koszty przesyłki, chyba się opłaca :)

Oddawać można w ciągu 7-14 dni u wszystkich sprzedających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MatiK napisał:

Na pewno nie wlewaj już WA, trzeba czekać, nie minęło wcale tak dużo czasu, wygląda na to, że wszystko idzie tak jak powinno...

Pytanie czy nie wystąpi tu niekorzystne zjawisko, gdy amoniak się skończy, to również skończy się namnażanie bakterii? Jeśli tak, to ilość bakterii Nitrosomonas może być niewystarczająca w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bobanr napisał:

Pytanie czy nie wystąpi tu niekorzystne zjawisko, gdy amoniak się skończy, to również skończy się namnażanie bakterii?

Masz 515l wody netto i na starcie 1mg/l NH3 czyli wlałeś 515mg czystego amoniaku.

Czy ty masz pojęcie ile ryb trzeba na raz wpuścić by nawydychały 515 mg amoniaku? i jak ogromną to biologię  Nitosomonas tworzy.

O przyszłość to ty nie kucaj - bo nie spotkałem jeszcze baniaka by po wpuszczeniu ryb I etap oparty na Nitrosomonas nie dał rady od razu udzwignąć biologii ryb - tzn nigdy nie wykrywasz NH4 w testach.

Co innego II etap - ten zawsze jest wykrywalny nawet jak porządnie wypłuczesz wszystko w starym dwuletnim baniaku i kuble. NO2 zawsze się niewielkie pojawia nawet tak na 2tygodnie a nawet i 2 miesiące zanim się  dostosuje do warunków miejscowych.:)

Ty martw się o te BactoActiv Tropicala  które dałeś zamiast Bakterii Nitryfikacyjnych bo one miały pożywkę wraz z bakteriami Bo polecałem tylko Probibio Biodigest , Stability , Bakterye equo, - te na pewno nie mają pożywki.

startowałeś z NO3 -5ppm a WA 1mg/l i czyste bakterie podnoszą na końcu NO3 o 5-10ppm

tobie NO3 już wzrosło z 5 do 35ppm czyli o 30ppm - to z czego tyle przyrosło?? no nie z WA

a jeszcze ile przed tobą.

Jak ci NO3 przekroczy 40ppm to podmień 50% wody ale nową lej przez ustrojstwo bo chlor w kranach mamy.

Trzeba te dodatkowo przerabiane gó**o tropicala już wyrzucać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.