Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze myślisz

tak daj

Światło wyłączone bo bakteriom nitryfikacyjnym zbędne chyba że masz rośliny wsadzone -ale nie pisałeś - fota baniaka by się przydała to się koledzy poznęcają nad twoim aranżem:D


Tak TMBT jest już potrzebne bo to rusza okrągły miesiąc a za miesiąc to u ciebie ryby będą dawno pływały a NO3 pewnikiem pod 50 wyleci z tą kranówą 8ppm.


Nie kupuj uzdatniacza chemicznego kranówy tylko do uzdatniania wody do podmianek zrób powoli bo masz czas system na węglu aktywnym


Podaję nowy tańszy od poprzedniego zestaw do napełniania baniaków prosto z kranu przez taki zestaw który nie wymaga zakupu korpusu 10"


116a347b191f72e1gen.jpg




podstawą systemu jest liniowy wkład węglowy tego typu


AQUAFILTER AICRO FILTR WĘGLOWY FILTR WODY OSMOZA (5946175977) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/59/46/17/59/5946175977@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@59/46/17/59@@AMEPARAM@@5946175977



zestawienie materiałów z jednego żródła:


http://sklep.osmoza.pl/wklad-weglowy-aicro-af-p-299.html -12zł

http://sklep.osmoza.pl/zlaczka-af-mc-0604-jg-p-380.html 2szt x 8zł

http://sklep.osmoza.pl/zlaczka-af-mc-0608-jg-p-378.html - 1 szt 8zł


RAZEM - 35zł


do tego ten przewód 3/8" od osmozy o długości od kranu do baniaka


http://sklep.osmoza.pl/przewod-38-ktpe38-p-155.html - 3zł/m



Do wyboru :D jak ktoś ma wolny korpus 10"

Poprzednie ustrojstwo z korpusem 10" i wkładem z węgla blokowego


49846ae04ac93f05gen.jpg




parametry sprawdz po 5 dniach od wlania Prodibio i WA



Funkcja dodatkowa:D :D :D


Zrób na tej wodzie co wylata z wkładu herbatę i daj spróbować Swojej Pani - zobaczysz co będzie:grin:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo Myślę, że już "zaliczyłem" znęcanie się nad moją aranżacją haha :D ( TU ), natomiast (TU) znajdziesz zdjęcia mojego zbiornika po zmianie oświetlenia. Co myślisz o tym układzie? :)


Dziś obdzwoniłem Kakadu i Aquael w Warszawie i niestety nie mają Prodibio Biodigest, dlatego będę musiał udać się do Marek :cry:


Jeśli chodzi o system na węglu aktywnym, postaram się go konstruować ;) rozumiem, że później przy podmianie wody będę mógł przez niego lać bezpośrednio wodę z kranu do zbiornika? :P


ps: a jeśli chodzi o herbatkę, to dopytam, bo niestety się nie znam - będzie dobra czy niesmaczna? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o tym układzie? :)


Dziś obdzwoniłem Kakadu i Aquael w Warszawie i niestety nie mają Prodibio Biodigest, dlatego będę musiał udać się do Marek :cry:


Jeśli chodzi o system na węglu aktywnym, postaram się go konstruować ;) rozumiem, że później przy podmianie wody będę mógł przez niego lać bezpośrednio wodę z kranu do zbiornika? :P


ps: a jeśli chodzi o herbatkę, to dopytam, bo niestety się nie znam - będzie dobra czy niesmaczna? :D



Widziałem i układ mi się podoba i bym już nic nie zmieniał - na razie. :D

Specjalnie cię namawiam na to byś podjechał do erybki a nie zamawiał siedząc na d.. z kompa.

Kupisz wszystko co podałem:D , zachorujesz na morski baniak:D, no i po drodze do nich masz Leroya z WA:D


Takie ustrojstwa z węglem pozwalają bezpiecznie lać kranówę bezpośrednio do baniaka bez żadnej chemii.


Jeśli twoja Pani lubi herbatkę pić to będziesz stale już nalewał tej wody do czajnika.:D

Ten wkład usuwa z wody tyle różnych "dodatków" że ktoś kto lubi dobrą herbatę od razu poczuje różnicę na plus - rybki też:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Dodałem 2 ampułki Biodigest i WA, sprawdziłem z ciekawosci NO2 i obecnie wynosi 0,6. Czy to normalne? Nie mam jeszcze ryb.



No i wykrakałem.

Mamy pierwszego co posłuchał Greek i drugi raz wlał WA -pierwszy raz kazałem sam mu wlać 5 kropli 18.02 i do dziś NO2 pięknie urosło do 0,6ppm i normalnie powinno w 2-3 dni spaść do <0,05 a gościu dziś wlał ponownie co powyżej.:( :( :( :( :( :( czy znowu 5 kropelek WA ??


Gratuluję - tak to nigdy nie skończysz tego startu a przestrzegałem. Za 2 dni minie 3 tygodnie a ty w lesie.

Jak za 5 dni ponownie zmierzysz NO2 znowu będzie 0,6:D :D no przecież następna dawka pożywki poszła i bakterie Nitrosomonas od nowa mają ogrom pracy.


Baniak wystartowałeś chyba 3.02br dając JBL biostarter i OK ale nie dałeś pożywki

pierwsze pomiary chyba po 2 tygodniach

i

NO2 - 0,2

NO3 -10 = tyle samo co w kranie czyli II etap stoi a I etap się ślimaczy i nie ma z czego ruszyć - jedzonka brakuje


dziś widać że I etap śmiga a drugi nie wiemy bo kolega nie zmierzył NO3

zmierz dziś jeszcze NO3 kolego i zadecydujemy co robić:D nie martw się nic się nie stało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za przeproszeniem fanzolisz? (bo inaczej się już nie da tego ująć...).

Po pierwsze to coś się skołowałeś, bo żaden Greek tutaj nic nie pisał...

Po drugie: bardzo dobrze, że kolega dolał WA, bo przynajmniej będzie miał dojrzały baniak, a nie tak jak Ty w swoim "idealnym szablonie", który tak naprawdę nie działa na Twoim przykładzie, co potwierdzają Twoje pomiary. Powtórzę Ci jedno, ludzie powtarzając to co proponujesz ryzykują większe skoki niż Ty miałeś u siebie, bo nie uwzględniasz tam w ogóle wielkości obsady. Taka biologia jak Ty proponujesz raz będzie ok, a drugi raz zupełnie niewystarczająca. Tyle w temacie, może przemyśl to sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Żebym się upewnil i nie zrobił kolejnych błędów, to na chwilę obecna dodaje do wody:

- 2 ampułki Prodibio Biodigest,

- WA 5 kropli.




decorativo, zrobiłem dokładnie tak jak kazałeś, 3 dni temu kupiłem Biodigest i WA, dodałem takie proporcje jak mi napisałeś, tj. 2 ampułki Biodigest i 5 kropli WA. Niczego innego, dodatkowego czy też w innych proporcjach nie dodawałem. Drugi raz niczego też nie wlewałem.

Tak jak wspomniałem, dziś z ciekawości (tj po 2 dniach od dodania ampułki i WA) sprawdziłem wyłącznie NO2 i wzrosło z 0,2 do 0,6 w stosunki do pierwszego pomiaru baniaka.

Przed chwilą zmierzyłem NO3 i wynosi ok 20/30.


Wydaje mi się, że trzymałem się Twoich instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz niczego też nie wlewałem.

Wydaje mi się, że trzymałem się Twoich instrukcji.



To nieporozumienie bo 18tego napisałeś raz że wlewasz PBD i WA a wczoraj napisałeś też że to wlewasz więc zrozumiałem że wczoraj ponowiłeś wlewanie. Sorki za najechanie:D

Ale nawet gdyby się tak stało to łatwo to wyprostować:D

Teraz co 2-3 dzień mierz tylko NO2 trzymając się rady Andrzeja :D a pomijając impertynenckie wypowiedzi innych pod moim adresem, więc nie na temat.

gasperro czas chyba w odpowiednim dziale zająć się doborem obsady, jeśli jeszcze nie masz sprecyzowanej i szukać hodowli bo na horyzoncie dojrzały baniak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomijając impertynenckie wypowiedzi innych pod moim adresem, więc nie na temat.


Polecam się uderzyć w pierś i zobaczyć sobie kto co pierwszy napisał, kto szuka zaczepki...

I proszę, nie pisz Koledze o dojrzałości zbiornika, jeżeli właśnie nie znasz obsady ;) Stwierdzić to dopiero można, kiedy wie się co tam będzie pływać. Aha - i całokształt biologii nie jest wieczny, jeżeli się jej nie napędza. Jeśli Kolega obsady będzie dopiero szukał to nie można liczyć, że akwarium (nawet już dojrzałe) po jakimś czasie samo z siebie będzie miało taki sam arsenał bakterii. Nie, nie będzie miało. A czy wystarczający - nie wiadomo, dlatego należy dmuchać na zimne, a nie bawić się w wyścigi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.