Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nic tylko się cieszyć. Glony w Malawi są pożądane przez wielu z Nas, stanowią idealne uzupełnienie diety dla ryb.

2. Jak najbardziej możesz lać "surową" wodę.

3. I bardzo dobrze zrobiłeś, 26 to idealna temperatura. Między 24, a 27 jest ok, 28 to już moim zdaniem trochę za dużo na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pablo78 napisał:

. Przed wpuszczeniem rybek będę musiał trochę wody dolać ( odparowało przez te kilka tygodni ) czy mogę dolać zwykła bez dodawania już żadnych dodatków bakterii ?

Nie ukrywam że żona i córa się ucieszyły:D .. no i ja :biggrin:

Jak ci te bakterie startowe Quick Start zostały to wlewaj dalej przy każdej dolewce wody i po podmianie ale nie rzadziej jak raz na 2 tygodnie aż do 2 miesięcy kiedy nastąpi stabilizacja biologii uwzględniająca zarybienie.

W Sheffield woda prawdopodobnie nie jest chlorowana tylko ozonowana - dobrze się upewnić.:D

Do nalewania wody i przyszłych podmianek zalecam  zbudować ustrojstwo z węglem wtedy będzie obojętne jak odkażają wodę wodociągi i ile w niej zanieczyszczeń metalami ciężkimi, pestycydami, pochodnymi ropy naftowej.

Po wpuszczeniu ryb mierz co 3-4 dni NO2 i NO3  do poziomu NO2 - 0,2ppm nie reagujemy - powyżej wlej do akwarium na cała ilość wody uzdatniacz Kordon Amquel Plus a jak nie do kupienia w UK to ostatecznie Seachem Prime -ten powinien  być.

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim za porady..

Na stronie mojego dostawcy wody moge sprawdzic parametry wody po kodzie pocztowym , jak wroce z pracy to sprawdze. Jedyne co teraz zauwazylem w mojej wodzie z kranu to niskie PH ktore bede musial podnosic do zalecanej wartosci.

Pozdrawiam.

4 godziny temu, deccorativo napisał:

 

 ....Kordon Amquel Plus ...

Wlaśnie sprawdziłem na Ebayu , do kupienia bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkie koleżanki i kolegów.podłącze się pod temat bo w sumie podobny. Planuje na dniach start akwa i mam kilka pytań do was odnośnie mojej wody, a konkretnie jej parametrów. Posiadam własne studnie a w niej takie parametry wody (No3 - 10, No2-0, GH powyżej 21, KH bliżej 15, Ph-8 cl2-0, PO4 - 0,25, test przeprowadzony JBL 6w1 (taki jedynie znalazłem na szybko, kropelkowe w drodze) Co sądzicie o niej. Czy Ustrojstwo do nalewania kranówy jest konieczne w moim przypadku i czy w ogóle sprawdzi się u mnie. Z góry dzięki za jakieś rady. Pozdrawiam michał P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Splendor napisał:

test przeprowadzony JBL 6w1 (taki jedynie znalazłem na szybko, kropelkowe w drodze)

 

Michał na szybko to u nas tylko wodę zbieramy z cieknącego baniaka.

Wszystko inne robimy wolno i z głową czyli myśląc - nie na pałę i nie szastając kasą.

Jeśli ci zostały te 6in1 to od razu wyrzuć do śmieci - i pomyśl ile kosztowały.

Jakie testy kropelkowe kupiłeś - firma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać że poniekąd Wy... a konkretniej w którymś z poradników ( oczywiście z tego forum) było że może nie tak dokładne jak JBL ale alternatywa bo tańsze a ja niestety w ostatnim czasie miałem sporo wydatków (jestem w trakcie tworzenia i oświetlenia i pokrywy do tego niedługo planuje zamówić obsadę do akwarium a w dodatku na pewno jeszcze coś dojdzie po drodze więc muszę liczyć fundusze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Splendor napisał:

Można napisać że poniekąd Wy... a konkretniej w którymś z poradników ( oczywiście z tego forum) było że może nie tak dokładne jak JBL ale alternatywa bo tańsze

No takiej durnoty to nam nie wciskaj.  Kto jak ty wdepnął w te g.. to może tak sobie usprawiedliwiał swój błąd.

Nam zależy na rzetelnych wiarygodnych wynikach a nie na najniższej cenie za testy które kłamią albo są zupełnie nam zbędne jak ten Fe.

Krzywić się nie będziemy ale dziwić bardzo.

Za tą walizkę Zooleka zapłaciłeś więcej niż za taką super  JBLa - od zawsze tu polecaną

139,90 zł za Zooleka    https://www.clarias.pl/zoolek-aquaset-1-zestaw-9-testow-akwarystycznych-przenosne-laboratorium-p-69.html

99 zł za JBLa  - https://www.clarias.pl/jbl-combi-set-test-plus-nh4-zestaw-5-testow-akwarystycznych-w-walizce-p-688.html

tarzam się ze śmiechu po podłodze - bo wiesz dlaczego  ?

nie dosyć że przepłaciłeś o 40% o czterdzieści procent - masz zatańczyć jak baletnica :D  to w tym laboratorium zooleka 9in1 nie ma nawet testu pH dla Malawi o zakresie 7,4-9

Jak ta teczka przyjdzie zostaw sobie :

1 Teczkę:D bo fajna i solidnie wykonana

2/ Testy KH i GH bo te dobrze mierzą

3/ resztę razem z tymi paskami 6in1 wyrzuć od razu do śmieci i nie podawaj czasami wyników.

 

A już ci pisałem kiedy należy się śpieszyć - i znowu nie spytałeś tylko pośpieszyłeś.

 

Niestety jakoś ten start trzeba będzie u ciebie zrobić ale nie na tym zooleku

Kup dwa testy kropelkowe ( słownie dwa ) :D i tak trzeba było od razu zrobić bez tych pasków i zoolekLab 9in1

 

26zł Salifert NO2 http://erybka.pl/product-pol-32-Salifert-Test-na-azotyny-NO2-Instrukcja-PL-.html

33,90zł Salifert NO3  http://erybka.pl/product-pol-1238-Salifert-Test-na-azotany-NO3-Instrukcja-PL-.html

razem 59,90 zł

bez reszty tych z laboratorium - przeżyjesz

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.