Skocz do zawartości

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2


stan

Rekomendowane odpowiedzi

31 minutes ago, bakus_44 said:

Ja zrobiłem na 1" i jestem zadowolony. nie wiem jakby było na 3/4. Jak będę miał więcej czasu to wstawię filmik pokazujący strumień z rury 1" na pompie 25/60. Przy tym to co tam się sączy u stana to pikuś :P

Chetnie zerkne Bakus na twoj filmik, zrobilem swoja za twoja porada na 1"/32mm rowniez. Filtracja skonczona, szklo w domu bedzie 19 tego, takze fajnie by bylo porownac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.11.2016 o 21:37, L.A.J.O.N. napisał:

Stan oglądałes zawory kulowe po użytkowniu powiedzmy 3 lata lub dłużej?  Ja ostatnio widziałem po eksploatacji około 5 lat i w środku srednica zmniejszona o połowę przez rdzę.  Stąd chyba lepiej jednak używać zaworów z plastikowych

Rozmawialem dzis z hydraulikiem, jako ze tu nie istnieje nic takiego jak filtracja narurowa pokazalem mu zdjecie i popytalem o pare porad. Pierwsze co mi powiedzial to ze zawory sa zle zamontowane. Nie wolno zadnych zaworow montowac z "dzwignia" od gory, trzeba zawsze na lezaco czyli patrzac na niego mamy miec pokretlo przed nami a nie od gory. W taki sposob jak sa montowane - jak wszyscy montuja jest szansa ze w samej kuli zamykajacej zatrzymuje się pecherzyk powietrza i zawor rdzewieje. Mial już kilka takich przypadkow. Nie ma na to regoly, ale metalowe zawory koroduja a w plastikowych ten pecherzyk powietrza wytwarza zawirowania wody co ma wplyw na przepustowosc. Woda nie przeleci pelnym ciagiem tylko się minimalnie zdlawi. Im wiecej tych malutkich pecherzykow tym gorszy przeplyw. Nie ma regoly na powstawanie tych pecherzykow ale tak czy inaczej dzieje się to czasem. 

Kolejna sprawa to nie byl tego pewien ale dlugosc rur nie ma znaczenia na przepustowosc, ale ilosc kolanek 90 stopni już tak. Lepiej jest uzyc 2 x 45.  Mozna kupić takie lagodne kolanka ktore nie stwarzaja takich oporow - to akurat bede chcial sam przetestowac najpierw. 

 

IMG_0393.JPG

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mlody.czub napisał:

Rozmawialem dzis z hydraulikiem, jako ze tu nie istnieje nic takiego jak filtracja narurowa pokazalem mu zdjecie i popytalem o pare porad. Pierwsze co mi powiedzial to ze zawory sa zle zamontowane. Nie wolno zadnych zaworow montowac z "dzwignia" od gory, trzeba zawsze na lezaco czyli patrzac na niego mamy miec pokretlo przed nami a nie od gory. W taki sposob jak sa montowane - jak wszyscy montuja jest szansa ze w samej kuli zamykajacej zatrzymuje się pecherzyk powietrza i zawor rdzewieje. Mial już kilka takich przypadkow. Nie ma na to regoly, ale metalowe zawory koroduja a w plastikowych ten pecherzyk powietrza wytwarza zawirowania wody co ma wplyw na przepustowosc. Woda nie przeleci pelnym ciagiem tylko się minimalnie zdlawi. Im wiecej tych malutkich pecherzykow tym gorszy przeplyw. Nie ma regoly na powstawanie tych pecherzykow ale tak czy inaczej dzieje się to czasem.

Bardzo ciekawe rzeczy opowiada ten hydraulik ;), kup zawory polskiej produkcji, je można montować w dowolny sposób, z dźwignią ustawioną tak aby było wygodnie użytkownikowi otwierać i zamykać. Jedyne ograniczenie montażowe to takie ustawienie zaworu aby można było go w pełni otworzyć lub zamknąć, zawory kulowe nie mogą pracować jako częściowo przymknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.12.2016 o 15:02, Paulstick napisał:

Chetnie zerkne Bakus na twoj filmik, zrobilem swoja za twoja porada na 1"/32mm rowniez. Filtracja skonczona, szkło w domu bedzie 19 tego, takze fajnie by bylo porownac. 

Tak to wygląda u mnie na 2gim biegu. 3ciego nie używam bo mi piach wydmuchuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co stosujecie osobne zawory na kazda z sekcji mechanicznych? nie prosciej i taniej wylaczyc calosc na te pare minut czyszczenia korpusow? jeden zaworek przed mechanikami - drugi za mechanikamj i to wszystko. taniej..przy koszcie 1 zaworka 32mm 43zl to wychodzi sporo taniej. 

Edytowane przez fenster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Składam właśnie zamówienie  na elementy układanki, mam pytanie co do złączki z gwintem zew. miedzy zaworem a instalacją.  

Złączka przejściowa PVC-U 16BAR KWxKZxGZ 32x25x1"            25 to śr. wew?

http://sklep.strefabasenu.pl/kategoria/pvc/zlaczka-przejsciowa-pvc-u-32x25x1

I pytanie o pompę: Aqua Nova N-RMC 4000 jaką śr. mają przyłącza wlotu i wylotu wody i w jakiej pozycji można montować tą pompę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.