Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Proponuję zbieranie na tacę (chociaż u nas raczej do szklanej kuli po bojowniku) raz w miesiącu.Każdy da co łaska zgodnie z własnym sumieniem A tak na poważnie to widzę,że dyskusja stała się jałowa i chyba wszyscy zainteresowani się wypowiedzieli.Pora na podsumowanie wyników.
  2. Jakaś szansa na niedotlenienie w czasie transportu?
  3. Wystarczy przyłożyć coś płackiego np. łatę albo poziomicę. Z obu stron odchyły będą takie same. Chociaż może i lepiej tego nie robić przed snem bo można się nieźle zdziwić jak pracuje szkło w naszych baniakach
  4. Gratuluję transakcji ale w przyszłości proszę umieszczać takie rzeczy na Giełdzie.
  5. nabe

    Oświetlenie

    Tzw. świetlówka księżycowa, ale nie słyszałem żeby świeciła po wyłączeniu zasilania. Być może chodzi ci o tzw. lampę nocną np. taką http://zoo-sklep.pl/index.php?p16008,trixie-lampa-grzewcza-swiatlo-ksiezyca-niebieska-35w-tx-76022 ?
  6. EH, nigdy nie ma "gwarancji" że się nie rozszczelni. Jedyniie biorąć pod uwagę sposób klejenia i technnologię, możemy wysunąć jakieś wnioski czy to się opłaca czy nie. Jakkolwiek, marginesz błędu jest dość duży. Jednak na Twoim miejscu bym skleił to z powrotem + poprzeczka
  7. Niewłaściwa chemia wody. Bilans obiegu azoto wygląda niekorzystnie. W prawidłowo prowadzonym zbiorniku jony amonowe są przetwarzane do NO3 które jest rozcienczane cyklicznymi podmianami wody. U ciebie sytuacja jest daleka od normy, filtruj, czekaj, obserwuj. W końcu taki układ jak akwarium sam dąży do równowagi, wymaga to tylko niewielkiem pomocy ze strony akwarysty. Zapoznaj się proszę z podstawami dot. obiegu azotu w ekosystemie Rybom to się nie przyda ale dobrze wiedzieć co się dzieje w szkle zanim zada się kolejne identyczne pytanie na forum.
  8. Membee deep to właśnie kot w worku. Nikt nie wie czym to właściwie jest.
  9. Większe = lepsze dla ryb
  10. Sugeruję przemyślenei co tak naprawdę chcesz uzyskać. Jeśli zalezy ci na kolorach to uprzejmie donosżę że saulosi to żółłty i niebieskie samce.W innym przypadki a tej samej wielkości szkła, najwyej zbliżone _kolorystycznie_ dwa gatunki, z którymi zwiążesz się na kilka lat na dobre i na złe. Więc sugeruję przemyślany wybór.
  11. http://forum.klub-malawi.pl/faq.php
  12. Ichtio leczy się dość łatwo,dasz radę. Lek lej do ogólnego wg instrukcji na opakowaniu.Swoją drogą ospa u pyszczaków to już lekka jazda po bandzie, proponuję na przyszłość zmienć sklep.
  13. Agresja wewnątrzgatunkowa jest największao czym już zdążyłeś się przekonać.Ale nie występuje tylko u samców,chociaż to one zajmują zwykle określone terytorium. O miejsce w hierarchii biją się też samice - patrz Msobo magunga. Samce zawsze mają atrapy. Podobno samice też - osobiście się nie spotkałem.Ciemniejsze pionowe pasy powinny być widoczne już u bardzo młodych ryb ale nie świadczą od razu o płci. Z zachowaniami terytorialnymi można radzić sobie w różny sposób, wszystkie zostały już praktycznie poruszone na forum. Więcej kryjówek/mniej kryjówek, zmiana wystroju, wpuszczenie dodatkowych samców, inny gatunek który weźmie na siebie część akcji.
  14. Wszystkie te zbiorniki wyglądają barwnie i wesoło kiedy ryby są jeszcze młode ale rosną bardzo szybko i zwykle autor takiego setupu przemilczy sprawę co się działo z nimi dalej. Bo że wszystkie dożyją i zmieszczą się w szkle to mało prawdopodobne. 180-ka jest już o wiele lepszym rozwiązaniem na trzymanie np. 2 gatunków.
  15. nabe

    Używany filtr

    Woda z octem powinna załatwić kamień i resztę brudów.
  16. Czy zaglądałeś tutaj? http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html?&highlight=przyk%C5%82adowe+obsady
  17. nabe

    Tips And Tricks

    3. Instalację z narurowcami najłatwiej zalewa się podłączając wodę z kranu wężem odwrotnie niż obieg. Powietrze zostanie wypchane do akwarium. 4. Woda nalewa się o wiele szybciej kiedy się nie patrzy ;D
  18. Będą się krzyżowały ze sobą dlatego nie łączy się ze soba ryb z tego rodzaju w jednym zbiorniku.
  19. nabe

    Jak obniżyć No2

    Kolejna uwaga żeby to solidnei wypłukać, chlor w akwa to nieszczęście gwarantowane.
  20. Bardzo zgrabna kolumna, brawo.
  21. Nie dajmu się zwariować,zdjęcie może być linkiem do Galerii, to w niczym przecież nie przeszkadza
  22. Reklamuj bez zastanowienia! Nic do stracenia nie ma. Jeśli to nie jest na gwarancji to zamów szybe i sam klej. Wymiana jednej nie jest bardzo trudna. Jeśli oczywiście koszt nie przekroczy połowy wartości nowego to jeszcze ma to sens. Ale zajmie kilka dobrych dni i wymaga trochę wprawy. Podejrzewam że konieczna też wymiana wzmocnień.
  23. Ta ryba zamieszkuje wody o zupełnie innym charakterze niż Malawi i nie powinna być trzymana w twardej zasadowej wodzie. Wg mnie nie powinno się łączyć takich skrajności.
  24. nabe

    Zielenice czy sinice ?

    Skąpe oświetlenie może sprzyjać sinicom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.