Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    Zielenice czy sinice ?

    Próbowałem podobny absorber i doraźnie pomagał. Ale nic nie zastąpi porządnego odmulenia przed i po jako że PO4 będzie się kumulował głownie w podłożu.
  2. nabe

    Parametry wody

    Bo można A węgiel też się przydaje w akwarium. Tylko wszystko trzeba robić z głową.Ale za pierwszym razem oczywiście nikomu nie polecam eksperymentów na rybach.
  3. Np. MDF. Popularne w sklepach,dobrze wykończone i woododporne na dodatek.
  4. nabe

    Parametry wody

    Tą drogę można trochę skrócić, wypłucz gąbkę z działąjącego akwarium i poczekaj min 2 tygodnie.Powinno zacząć się stabilizować jeśil nie przesadziłeś z sikami.
  5. Pewnie grawitacyjnie
  6. To też czytałem, wybaczcie coś mi się poplątało. Trochę więcej o badaniach ale niestety nie "nasze" ryby. http://www.cichlidae.com/article.php?id=100 Wniosek - płeć u ryb nie jest determinowana przez chromosomy X i Y tylko w dużym stopniu przez warunki środowiskowe. Jeszcze o czynnikach decydujących o płci u ryb: http://www.devbio.biology.gatech.edu/?page_id=2849 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3176681/ i ciekawe wnioski, niektóre badane gatunki miały mocno zaburzoną proporcję wylęgu samic i samców.
  7. Interesuje mnie zwłaszcza to pH
  8. nabe

    Książka AquaLex

    Mogę tylko powiedzieć,że na tej płytce znajduje się ok 1700 zdjęć ryb w naturze,trochę fotek biotopów i opisy po niemiecku i angielsku. Soft do uruchomienia na windows 3.11 (sic!) więc będzie problem z odpaleniem na współczesnych komputerach. Przynajmniej tak wygląda wersja którą miałem w rękach. Jest też katalog Aqualex Tanganika. Obie do znalezienia w internecie.
  9. W jakim stopniu i w jaki sposób pH, proszę o podanie źródeł.
  10. nabe

    Początek z pyszczakami.

    Może, ale co to za życie? Rdzawe są masywne i ruchliwe jak większość ryb z rodzaju mbuna i zdecydowanie będzie im za ciasno kiedy dorosną. Jeśli chcesz traktować sprawę poważnie to znajdź im większe lokum.
  11. Odebrałem dzisiaj w całości,chyba nikt na liście nie usiadł ani nie przejechał po nim samochód. Zawartość wygląda jak płatki, pachnie dramatycznie co zapewne oznacza iż są bardzo smaczne. Jednym słowem polecam tego sprzedającego - no to 3 słowa. Dzięki Perez
  12. Nie ma się czym chwalić, naprawdę. O trzymaniu bocji i trzciniaka z rybami malawijskimi sądzimy że to głupota.
  13. Wirnik ma bicie? Masz przyczynę. Tylko wymiana osi.
  14. Z forum znam tylko jeden przypadek kiedy akwarium 240l rozleciało się do wstawieniu pompy 1500lph. Tak przynajmniej twierdził autor. Osobiście nie martwiłbym się chyba że mieszkasz nad dworcem albo kopalnią albo dyskoteką..
  15. Giełda jest i będzie jedynym miejscem dodawania ogłoszeń. Te przemycane na forum będę bezlitośnie tępił. Tak mi dopomóż.. w każdym razie będą kasowane. Za ogłoszenia zamieszczane przez ludzi KM nie odpowiada.
  16. Kup sobie na dvd zamiast namawiać tu do kradziejstwa
  17. Pozwoliłem sobie poprawić temat dla większej czytelności wątku.
  18. nabe

    Malawi 1220 litrów

    Jak już ktoś wspomniał w podobnym wątku, pogadać z Loccutusem. To zdaje się autor lampek Pacific Sun więc zęby na tym zjadł. Może przekabaci cię na powerledy Inna sprawa 3x70w też słusznie oświetli ten zbiornik (akwarium otwarte?) początkowy koszt o wiele mniejszy ale drożdza eksploatacja. Najlepiej sprawdzić gdzieś na żywo zanim wyda się pieniądze.
  19. Raj dla acei
  20. nabe

    Żywy pokarm - hodowla.

    Oczywiście ze spirulina, a ten plankton? Podobnie to jak przy dafni "zielona woda" bo to zwierzątka filtrujące.Tylko nie wiem czym nawozić żeby glony rosły w słonym,artemia jest dość specyficzna nie przeżyłaby nawet w akwa morskim z uwagi na niskie(!) zasolenie.
  21. Dokładnie, facet raczej wabi partnerkę i odgania inne ryby, oczywiście równo tłucze pozostałych kandydatów.
  22. Ob. min. wątek Sir_Yaro o lampie DIY. Tak, da się sterować nawet każdą oddzielnie.
  23. nabe

    Malawi 1220 litrów

    Jasność ledów zawsze można regulować, świetlówki teoretycznie, HQI nie.
  24. nabe

    Żywy pokarm - hodowla.

    http://sma.org.pl/viewtopic.php?f=52&t=1575 Sam jeszcze nie próbowałem ale wygląda obiecująco.
  25. nabe

    Filtr

    Bardzo prosty sposób na filtr poza akwarium - hydroponika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.