Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    Brak znaków PL na forum

    żółć zębowa ćwikła ówć?
  2. Tą Tetrę cieknącą miałem i odradzam, chyba że masz szczęście trafić na normalny egzemplarz. Sugerowałbym coś innego.
  3. Nie, nie będziemy KM jako stowaszenie zwykłe nie może prowadzić działalności gospodarczej i niczym nie handlujemy. Każda taka akcja jest indywidualna, tj zajmuje się nią ktoś prywatnie i tak jest to rozlizczane. W tej sytuacji nadal obowiązuje pytanie o zgodę autora zdjęć na wykorzystanie ich w sposób inny niż określony w regulaminie galerii.
  4. Zwróciliście uwagę na istotną rzecz, nie ma w widocznym miejscu określonych zasad korzystania z galerii. Był kiedyś regulamin stworzony na potrzeby poprzedniego skryptu,ale zaginął w tajemniczych okolicznościach. Odnalazłem, poprawiłem, dodałem link do regulaminu w galerii. http://klub-malawi.pl/index.php/serwis/komunikaty/72-regulaminy/365-regulamin-galerii-klubu-malawi Nie zmienia to sposobu respektowania praw autorskich osób umieszczających prace na forum w internecie.Chyba,że publikując zgadzają się (elektronicznie) na inne rozporządzanie tą zawartością.
  5. Najlepszy starter to przełożyć stary filtr z działającego akwarium i dać jakąś pożywkę bakteriom na rozruch. Średniowieczne metody z sikaniem do wody można sobie podarować.
  6. http://forum.klub-malawi.pl/faq.php?faq=i#faq_i5
  7. Będą mieli śmieszne dzieci. Nie odławiaj tej samicy,staraj się zapewnić odpowiednie proporcje płci gatunków i nie rozprowadzaj proszę bastardów.
  8. W takim małym akwarium tło zajmie cenne miejsce. Tło zewnętrzne, matowa czarna szyba, naklejka?
  9. Doś tego nonsensu.
  10. nabe

    Pokarm dla saulosi

    To wydaje mi się już przesadną dbałością o szczegóły, tj nie są mi znane choroby ryb przenoszone przez ludzi. Może wyjątkowo pratki gruźlicy albo inne bakterie wywołujące choroby ryb zawleczone do akwarium (ale jak, przez włożenie rąk do wody?).
  11. Aeromonas salmonicida? To coś nowego, opowiadaj Raffy jakie masz z tym doświadczenia w hodowli akwariowej.
  12. Kawał solidnej roboty, rozmiar akwarium będzie zacny i do tego bardzo niedrogo wyszło. Chociaż obicie tego płytą podwoi koszt. Mam bardzo podobną konstrukcję i widzę,że poszedłeś tą samą drogą, wg mnie błędną - stelaż jest za wysoki! Może śmieszny problem,ale przy takich proporcjach nie widać dobrze ryb z kanapy siedząc naprzeciwko. Gdyby robić to ponownie, polecałbym zdecydowanie mniejszą wysokość·
  13. Prawdopodobnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie rozumiem ciągłego drążenia tematu skoro dostałeś gotowe odpowiedzi.
  14. Temat obsady do akwarium tej wielkości to już forumowa anegdota. Jest to najczęściej pojawiające się pytanie.Nie zdziw się,że będziesz odsyłany do istniejących wątków bo w tym temacie powiedziano już prawie wszystko. Sugeruję zatem zacząć do wybrania gatunku,który najbardziej ci się podoba a dobór reszty ryb - wedle potrzeb i możliwości logistycznych.. nie zawsze w handlu dostępny jest jakiś wydumany gatunek. To zawsze jakiś sposób,żeby zacząć temat Ludzie z Będzina i okolic są na forum, pewnie się zaraz odezwą.
  15. I akwarium 150cm długości lub większe.
  16. NIE, nie powinieneś karmić ryb roślinożenych tłustymi robalami. Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj podstawowe informacje o żywieniu pielęgnic z podanych linków.
  17. Pytań o to samo było już mnóstwo, twoje niczym szczególnym się nie różni. Proponuję poszukać tematu tego filtra w starszych postach a także zapoznania się z zasadami panującymi na tym forum.
  18. Absolutnie kwestia gustu i nie ma tu co rozważać.
  19. FAQ. Chodź na czata zamiast spamować pojedyńczymi pytaniami.
  20. Wyszło całkiem zgrabnie, jedno z lepszych teł na tym serwisie. Gratuluję pomysłu.
  21. http://www.klub-malawi.pl/index.php/faq/wiadomoci-ogolne/360-zywienie-sie-afrykanskich-pielegnic-w-naturalnym-srodowisku-zycia
  22. Węgiel aktywowany stosujesz po zakończeniu leczenia. Obojętnie gdzie będzie, aby przepływała przez niego woda.
  23. Poprawilem linki, art opublikowany. Mozna sie do niego dostac przez np. stone glowną. Polecam :-)
  24. Art jest nieopublikowany. Widze,ze jakies prace jeszcze trwaja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.