Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    kolejna przeprowadzka

    Możesz włozyć żwirek amonowy/zeolit do akwarium w miejscu z przepływem wody w jakiejś siatce czy innej skarpecie.
  2. nabe

    kolejna przeprowadzka

    Sprawdzłbym jeszcze raz innym testem albo spr. tym samym testem wodę z pewnego akwarium. Dalej jeśli będą niepokojące objawy postępować jak przy zatruciu azotynami.Fajnie byłoby mieć pod ręką jakiś pochłaniacz jonów amonowych.
  3. Fosforany,azotany i słoneczko
  4. nabe

    Ciekawe aukcje allegro

    Ale wychodzi absurdalnie drogo!
  5. Akwarium może się przydać w pyszczakarni na kotnik,szpital itp. ale nie do hodowli ryb.
  6. nabe

    Mlode pyszczaki

    Pytanie o "zakwitnięcie wody" sygnalizuje,że warto aby pan acer2244 przypomniał sobie podstawy cyklu azotowego. Wtedy unikniemy takich pytań o podstawy funkcjonowania akwarium. Do tego co napisał Raffy dodałbym jeszcze zastosowanie odpowiedniej wielkości kotnika, bo przesadnie mały nie posłuży dobrze wzrostowi ryb.
  7. Bloat nie zawsze daje wszystkie objawy. Nie wiem skąd opinia,że "Latem łatwo łapią choróbska", bo np. w wyższej temp. mało prawdopodobna będzie pleśniawka i ospa. Domniemam że chodziło o przebywanie poza optymalnym zakresem temperatur. Na zdjęciach samca saulosi nigdzie nie widać ale nie wiadomo co jeszcze ci wyrośnie z pozostałych ryb. Resztę napisał już eljot12.
  8. Mam nadzieję,że po prostu wszystkie przypłynęły na do szyby bo np. sa głodne i ten zbiornik ma te swoje 2 metry szerokości. Inaczej to byłoby raczej Piekło Darwina.
  9. Obłed w ciapy! Odpieniacz zupełnie mnie znokautował a oświetlenie będzie chyba potrzebowało osobnego GPZ Miałbym już pomysł na obsadę.
  10. Nie-klubowicze w sprawach KM nie mają żadnego głosu. Część otwartą forum tworzą sami i oburzanie się nad pracą modów,którzy to cierpliwie porządkują bałagan tworzony przez tych niedzielnych forumowiczy świadczy o zwykłym buractwie ww osobników. Każdy zakładając tu konto,zgadza się z regulaminem,więc pretensje są zupełnie nieuzasadnione.
  11. Pewna inkubacja.Za ok trzy tygodnie dni zostaniesz wójkiem.
  12. Choćby dlatego,że w takim tłoku trudno o rozmnożenie czegokolwiek.Trzeba stosować wymaksowaną filtrację,stawać na głowie żeby uniknąć bloat a poza tym jakoś głupio to wygląda.
  13. Coś jest źle, zwraca błąd o hotlinkowaniu.Możesz wstawić zdjęcie bezpośrednio tutaj na forum.
  14. nabe

    Utrata kolorów.

    Stres przez zmianę miejsca w hierarchii albo np. zaraz po powrocie z kotnika itp. Przejdzie.
  15. http://forum.klub-malawi.pl/barracuda-pochlaniacz-no3-t16970p5.html?&highlight=barracuda
  16. No niee... ręką to nieprofesjonalnie Poza tym można im krzywdę zrobić.Polecam konserwatywne rozwiązanie i siaty jednak. Rano przeprowadzałem zaciążoną samicę do kotnika, wyłowienie zajęło z 10 sekund.Akwa 170cm, średniodużo kamieni.
  17. nabe

    ikra

    Zachodni akwaryści stosują tzw. egg tumbler do wylęgu takiej porzuconej ikry ale 1) musi być zapłodniona inaczej nic z tego 2) w przypadku pospolitych gatunków zabawa w to się nie opłaca
  18. Faktyczne człowiek napisał o 200g/100l wody. Dawka poprzedzona częściową podmianą.
  19. Można wrócić do wstawienia fot i kolejki moderacji. Wtedy żaden gniot nie umknie uwagi władcy galerii. Meszek trzymaj konsekwentnie kurs, tnijcie słabe i źle opisane foty!
  20. Można bardzo łatwo odłwić każdą rybę operując dwoma siatkami,z których przynajmniej jedna jest naprawdę duża. Jedną stawiasz gdzieś a mniejszą naganiasz. Czasem robię też szybę nakrywkową w poprzek, to już zwiększa szanse powodzenia o 50% Pułapka z pleksy jest tak prosta,że szkoda o niej pisać ale ma tą wadę,że nie wejdzie tam sama np. nosząca samica a głownie to one są celem łowów.
  21. Kotnik to bardzo skromny,naprawdę nie pchałbym tam niczego więcej poza glowicą z kawałem gąbki. Z racji rozmiarów i tak czeka cię częste czyszczenie i podmiany dla utrzymania sensownych warunków. Kaskada to też nie jest zły pomysł.
  22. Pleksa to strasznie niewzięczny materiał,ale u ciebie nie bardzo widać jak to jest rozwiązane,żadnej korony nie mogę się tu doszukać. Btw bombowy awatar ;]
  23. Podmiankę rób teraz. Poza tym - FAQ, podstawy. Na forum jest opisane mnóstwo identycznych sytuacji - razem z gotowymi rozwiązaniami. Zachęcam do aktywnych poszukiwań i zamykam temat.
  24. Serio uważasz,że niechlujna pisownia jest w porządku? Cóż to świadczy o tobie i jak nadajesz się na moderatora. Znasz takie powiedzenie "jeśli weszłeś między wrony..." ? Po prostu uszanuj zasady panujące na tym forum. Bana może się nie dorobisz, ale czasem jawna recydywa skutkuje znikaniem postów
  25. Może oczywiście być i na samym kuble, ale w praktyce oznacza to rutynowe odmulanie oraz otwieranie kubła do czyszczenie. A to zawsze (teoretyczna) możliwość jakiegoś rozszczelnienie i dodatkowa robota przy podmianach. Sprawdzł praktyce co ci się bardziej opłaca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.