Można bardzo łatwo odłwić każdą rybę operując dwoma siatkami,z których przynajmniej jedna jest naprawdę duża. Jedną stawiasz gdzieś a mniejszą naganiasz. Czasem robię też szybę nakrywkową w poprzek, to już zwiększa szanse powodzenia o 50% Pułapka z pleksy jest tak prosta,że szkoda o niej pisać ale ma tą wadę,że nie wejdzie tam sama np. nosząca samica a głownie to one są celem łowów.