Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Typowy hack Ten sposób oczywiście działa, kiedyś wypatrzyłem coś podobnego na youtubie, chyba rosyjski pomysł. Dużo zalat: filtra nie trzeba uszczelniać, w razie czego piasku dosypuje się z dna,może go napędzać dużo mniejsza pompa, np. wylot z mechanika. Kilka lat temu zrobiłem awaryjnie coś takiego z rury pcv 80mm ustawionej w rogu zbiornika. Ale to może być cokolwiek, komin, pasek szkła czy jakiś pojemnik. Inne media też mogą być poddane fluidyzacji, np. dobry sposób na purigen.
  2. nabe

    skalary na pyszczaki

    Ale po co coś gotować, wystarczy dobrze wypłukać.Chyba,że masz tam np. mało przydatny żwir (znacznie lepiej piach) i dużo np. kawałków liści, korzeni itp jak to w czarnych wodach - takie rzeczy nie nadają się do akwa malawi. Do 300l wejdzie i 3-4 gatunki dobrze dobranej mbuny, możesz tez iść w stronę rodzaju aulonocara, możliwości jest trochę. Tylko podejrzewam,że proporcje tego zbiornika pasowały bardziej pod skalary niż zajmujące dużą powierzchnię dna pyśki.
  3. Imponujący rozmach,naprawdę widać pełne zaangażowanie w hobby.. czy już może więcej niż tylko hobby. Podziwiam i czekam na więcej
  4. Plus do plusa, minus do minusa.. to nie jest jakaś technika kosmiczna. Jeśli ktoś zbudował w życiu karmnik dla ptaków albo deseczkę do mięsa na zajęciach praktyczno-technicznych to sobie poradzi z ledami A jakość power-led wzgędem pasków opartych na fluxach nawet nie ma porównania. Przeszkodą w zabawie może być początkowa cena sprzętu.
  5. nabe

    skalary na pyszczaki

    Mbuna też mają nicienie naturalnie występujące w przewodzie pokarmowym i cóż z tego.Jeśli masz działający filtr to połowa problemu za tobą. Zmiana podłoża, dekoracji, zalanie zasadową wodą i śmigasz.
  6. Stawiam na źle założoną uszczelkę. Rozłożyć, przesmarować wazeliną techniczną i złożyć jeszcze raz.
  7. Ja też trochę nie na temat,ale nurtuje mnie pytanie, po co w akwa z pięcioma korpusami jakaś dodatkowa biologia?
  8. Gratulujemy rozmiaru i czekamy na fotorelację
  9. Duża ilośc waty fitracyjnej też załatwi sprawę.
  10. Ja tu kombinuję żeby chemicznie opanować jakoś NO3 a jak bumerang wraca temat hydroponiki. Do tej pory patrzyłem krzywo na rośliny ale ziołowy ogródek Alexa mnie przekonał
  11. Może cię pocieszy fakt,że samice jednak przejawiają terytorializm i obserwowane są przepychanki między osobnikami "płci żółtej". Ryby z twojego zdjęcia na razie są jeszcze za małe żeby mieć pewność do co ilości samców. Niedługo się przekonasz,kiedy zaczną łapać kolory. Uwaga - zdominowane samce nie ujawniają się czasem bardzo długo i szukują niespodziankę przy kolejnym tarle albo po redukcji obsady.
  12. Zdecydowanie piasek.
  13. Od niedawna jestem posiadaczem P. phenochilus mdoka,stadko 6szt. Ryby zostały kupione przy rozmiarze 7-8 cm, największy i najbardziej intensywnie wybarwiony osobnik wykazuje zachowanie samca.Już widać na nim ślady potyczek.Obserwacja cech płetwy grzbietowej może być trafna, u mnie ten najsilniejszy i największy placek ma wyraźnie ostro zakończony koniec płetwy grzbietowej i tak jak napisałeś: domniemane samice mają ją tempo zakończoną. Przy jakiejś okazji zrobię zdjęcie otworów moczoro-płciowych i rzecz się wyjaśni.
  14. Nie sugerowałbym się tak bardzo nazwą ale utaka faktycznie wykazuje zachowania stadne, przynajmniej w młodości. Chociaż u moich borleyi dojrzałe samice też wyrażnie trzymają się razem. Im ich będzie więcej , tym lepiej.
  15. Fajne takie osypisko. Raj dla mbuny,udręka przy czyszczeniu
  16. Nie mam nic to wystroju twojego zbiornika bo to Tobie ma się podobać, ale Bardzo słusznie bo gro nitrobakterii zajmuje subsrtat. Oczywiście nie zwalnia to nikogo z posiadania sprawnego filtra.Jesteś na dobrej drodze żeby wystartować akwarium prawidłowo więc większych komplikacji nie będzie. Argument słaby, stwierdzenie o tworzących się miejscach beztlenowych jest bardzo przesadzony. Zresztą takie strefy występują normalnie w dnie każdego naturalnego zbiornika i pełnią bardzo ważną funkcję Nie przejmowałbym się jednak tym w akwarium,chyba że masz z pół metra piasku Akurat tutuaj sam szykujesz sobie problem w postaci częstego odmulania kiedy cały syf wbije się między żwir.Z podłożem piaszczystym takiego problemu nie ma a ruch wody można tak ustawić,że wszystko jest zamiatane do filtra.
  17. Jeśli pociekło pod spód to tylko rozmontować i wysuszyć co się da,nie ma co liczyć że kilka litrów samo wyparuje spod podłogi.Działaj szybko!
  18. Jeśli filtr działał już wcześniej w innym akwarium to masz bardzo ułatwiony i bezpieczny start "na skróty".
  19. Widzę że też załapałem się do zdjęcia ;)
  20. Fishbase.org nie wspomina nic o nazwach alternatywnych, oczywiście wszystkie dopiski to wymysły sprzedawców i robią tylko dodatkowe zamieszanie. http://fishbase.org/summary/Copadichromis-trewavasae.html
  21. Proponowałbym takie sprawy załatwiać jednak na priv i trzymać sie tematu wątku
  22. Hm, ciekawa koncepcja, złoty podział itp. Podejrzewam,że kolega jeszcze nie raz coś zmieni w baniaku i poprzestawia wszystko, nigdy nie jest idealnie Mi najbardziej podobały się w na końcu setupy gdzie kamole były narzucane "jak leci", bez układania. W każdym razie ciekawy bardzo projekt.
  23. Kunta właściwie wyczepał temat. Trzeba pilnować parametrów wody,żeby nie doprowadzić do zatrucia jonem amonowym, bo załogę masz dość liczną jak na taki litraż (domyślam się,że są dorosłe).Ta chowająca się ryba może być po prostu przeganianianym przez dominanta samcem, ryby zajmują sobie rewiry po zmianie dekoracji za każdym razem.
  24. nabe

    Młode Saulosi

    Po zapaleniu światła będzie lepiej.Na noc raczej nie powinno się dawać im jeść.Dodatkowo przypominam o częstym karmieniu, młode ryby są wrażliwe na niedożywienie i powinno się je karmić często małymi porcjami.Najwygodniejsza sprawa to karmnik automatyczny, to nie jest jakiś majątek.
  25. nabe

    Symfonia złota

    Aby uzyskać glony wystarczy robić dokładnie odwrotnie niż radzą na forach akwarystyki roślinnej Był tu już wątek o symfonii,daawno temu, akwarysta dochował się ładnego dywanu zielonych nitkowatych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.