Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    Album - Prace

    Zawsze można wyciągnąć surowe dane z bazy albo dopisać jaki skrypt który porobi to za nas. Oczywiście napisanie skryptu zajmie więcej niż ręczne przerzucenie plików i dat ale czego się nie robi z lenistwa
  2. Zapraszamy także na malawijski czat w godzinach urzędowania czyli 15:00 - 23:00
  3. Załatw sobie transport do najbliższej miejscowości z połączeniem do większego miasta by PKP. Albo odbiór osobisty u sprzedawcy. Innego sensowniejszego rozwiązania nie ma jeśli chcesz mieć ryby sortu PRO. Odradzałbym zakup w ciemno z allegro.
  4. Hahaha Dobre pytanie.Chyba roslinni akwaryści tak mają
  5. Wszystkie te granulaty są tonące i dość twarde,trochę potrwa zanim ryby się przyzwyczają.Chociaż jeśli masz bardzo małe to mogą mieć problem z konsumpcją rozmiaru S.
  6. Nie wiem jeszcze w którą stronę zakrecony, ale czy masz coś poza zbiornikami hodowlanymi bez dna?
  7. nabe

    Album - Prace

    Wg mnie technicznie to jest możliwe, tj. autor nie będzie musiał niczego przenosić tylko jego praca znajdzie się w innym miejscu.Jak to zostanie wykonane to już tajemnica moja i moderatorów
  8. A ja w ogóle nie rozmrażałem Tomek większość odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w FAQ. Jeśli nie, to zapraszam do przeszukania forum albo spotkania na czacie.
  9. Cały pic polega na mierzeniu intenywności koloru a nie faktycznej ilości jonów,więc ta metoda na pewno będzie mniej dokładna. Ale na pewno pomogłaby w odczytaniu koloru próbki zooleka Tu miernik z elektrodą. Pinpoint Nitrate Monitor | eBay Tańszego nie znalazłem.Tylko te cło i przesyłka.. ale nowy kosztuje już więcej. Strona producenta http://www.americanmarineusa.com/ Taniej od Hanny.
  10. Jak w temacie,okazuje się że nie święci garnki lepią i urząrzenie jest bardzo proste.Po kalibrowaniu (teoretycznie) nie będzie trzeba wołać kobiety do oceny koloru próbki,wystarczy odczytać wynik. http://www.home.zonnet.nl/rsetteur/aquarium/karel/colorie/coloriemeter_eng.htm Coś tak prostego aż prosi się o zrobienie na jakimś mikrokonlrolerze z przeliczeniem pomiaru prądu na ppm.
  11. nabe

    Wszystko jest źle :O

    Kiedy kupisz wreszcie normalne testy okaże się że masz wcale niezerowe no2 a to jeszcze gorzej, no ozn. niedojrzały filtr biologiczny. Oczywiście nikomu nie życzę, ale paskami to można sobie no3 określić z dokładnością do 1 kilometra.
  12. Krzysztof M. Kaźmierczak. Klub Malawi nie ma już z nim nic wspólnego.Historia do odnalezienia w internecie.
  13. Jw, z tym,że spokojnie ogarnia 700l akwarium. 2 równoległe gąbki+wata i do tego fbf. Oczywiście osobny cyrlkulator do zamiatania zgodnie ze wskazówkami zegara...poza tym fajne zestawienie . To powinno trafić do FAQ. TRAFIŁO
  14. Najczęsciej nie ma takiej potrzeby
  15. nabe

    a co to za dywan ?

    Wygląda jak gałęzatka (Cladophora) i to się oczywiście nie utrzyma w malawi.
  16. Każdy, kwestia estetyki. Rybom obojętnie. Bardzo drobny powoduje problemy z płukaniem, zapychaniem filtrów i mąką w wodzie. Kupiłbym po prostu piach zwykły za 1 piwo bądź machnięcie ręką "pana wagowego" w składzie budowlanym.
  17. Ale to jest proste jak budowa cepa: woda miałaby się przelewać skądś dokądś, bo jak mniemam chcesz wykorzystać jedną komorę jako "techniczną". Aż prosi się o jakiś prowizoryczny przelew.Jeśli ma to służyć jako kotnik to 1) spore natlenienie 2) utrzymanie czystości i częste podmiany.W każdym razie rzecz bardzo łatwa do uzyskania za pomocą jednej głowicy.
  18. Przecież na forum jest przynajmniej kilka wątków o tym.....
  19. A można i tak, co za różnica Gąbka na wlocie i po kłopocie.Jednak gdyby lała się w kierunku z mniejszej do większej nie byłoby potrzeby robić grzebienia do łapania dezerterów.
  20. Wysyłkowo możesz zdobyć wszystko.
  21. W mniejszej części media filtracyjne,grzałka,gąbki itd w większej wlot pompki i ryby.Woda niech wraca swobodnie przez krawędź.
  22. Taaak. Jak więszość rzeczy które wkłada się do akwarium.
  23. Zachęcam do skorzystania z naszego kanału można wgrać klip bezpośrednio z forum.
  24. Demasoni z yellow to jedne z najgorszych możliwych połączeń żywieniowych w mbuniakach.Poza tym duża agresja wewnątrzgatunkowa.Lombardy oddaj jeśli nie będziesz w stanie ich opanować. Chociaż to nie jest aż taka brzydka ryba :] Iodotropheus sprengerae to już lepsze towarzystwo do yellowka. 3 gatunków bym nie dawał bo wtedy docolowo na pewno nie masz szans na wielosamcowość - już w minimalnych haremach będzie bardzo dużo ryb w zbiorniku. No ale każdemu wg. potrzeb.
  25. Z niby-mbuny A. caliptera nosiła się z młodymi ok tygodnia.W sensie zbierała je z powrotem do pyska.Ryba była akurat w kotniku, nie zauważyłem nigdy samicy,która próbowała robić to w ogólnym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.