Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. nabe

    smierdzaca woda

    Odmul,ostro napowietrzaj i użyj węgla aktywownego.
  2. Przy instalacjach narurowych stosujemy rury o średnicy np. 3/4" a to przy mocne pompie już zupełnie wystarczy do zasilenia filtra mechanicznego, do tego cyrkulartor i można zrobić wir w zbiorniku.Generalnie pomysł polega na wyprowadzeniu sprzętu z baniaka ale jednocześnie bez stosowania sumpa. Każda inna opcja zajmie cenne miejsce wewnątrz,łacznie z czymś tak fajnym jak filtr typu hamburskiego - ale myślę,że tą opcję warto brać pod uwagę w twoim przypadku.
  3. Straciłem rybę w podobny sposób - z filtra wewnętrznego spadła gąbka,ryba postanowiła zajrzeć we wlot głowicy i to był jej ostatni pomysł. Na filtr wewnętrzny zakładać gąbkę, na falowniki sitko,które powinno być w komplecie - jeśli masz na myśli coś takiego
  4. Poszukaj wątku o płochliwości ryb i sprawdź parametry wody.W nowo założonym akwarium powinny mieć czas na przyzwyczajenie się i obsadzenie rewirów.
  5. Postawienie tego bezpośrednio na podłodze to chyba najlepsze rozwiązanie.
  6. nabe

    niestabilne parametry wody

    Jeśli odmulasz to uzupełnij świeżą wodą. Trochę jeszcze poczekasz ale powoli się stabilizuje.
  7. Barwnik do betonu,było na forum o tym wielokrotnie.Ciekawe kamyki projektujesz, powodzenia w budowie.
  8. Fizyki nie oszukasz, tak.
  9. nabe

    Moje pierwsze 200L

    Hikari Cichlid Excell np.Gold itd.
  10. nabe

    Biostartery - Mity i fakty

    Nic nie stoi na przeszkodzie aby zaintersowanii samodzielnie przeprowadzili test: w miarę identyczne warunkl w zbiornikach potraktowanych prodibio biodigest, oraz konrolnie namaszczonych skrzyżowanymi palcami i niczym więcej albo mieszaniną dobrej woli i szczerych chęci akwarysty Do porównania szybkość startowania pełnego cyklu azotowego.
  11. Tak gwoli ścisłości, polecam skorzystanie z naszej Giełdy do tego celu.
  12. Bez testów na troje babka wróżyła, nie da się zinterpretować wyników.
  13. Pytanie o obsadę do akwarium tej wielkości jest chyba najbardziej popularnym tu tematem.. widać nigdy się nie znudzi Proponowałbym wybrać sobie któregoś ulubionego mbuniaka a resztę się dopasuje.Na pewno każdy będzie chwalił coś innego, pewnie zdajesz sobie z tego sprawę. Ponadto odsyłam do wątku o przykładowych obsadach, naprawdę jest tam wiele gotowych rozwiązań, a jak ryby wyglądają zobaczysz w galerii.
  14. Nie wiem co chciałeś usłyszeć, ale dwa agresywne gatunki do 160litrów to zły pomysł.
  15. Moga widzieć migotanie którego my nie dostrzegamy, tak jak np. pszczoły doskonale widzą poszczególne klatki filmu o 25fps a dla nas to jeden płynny ruch.To tylko przypuszczenia, nie poparte żadnymi faktami.. poza tym,że przy zmianie na ledy moje ryby też zaczęły inaczej się zachowywać, stały się płochliwe i nieufne. Powrót do HQI przywórcił dawny porządek. Możliwe,że chodziło raczej o kolor światła albo jego intensywność,dawno temu dyskutowane było natężenie światła a płochliwość ale doszliśmy do sprzecznych wniosków Może czynników płochliwości było więcej.
  16. Fajny setup, inspirowany chyba akwarium Romka Jagody. Ciekawy ten pomysł z niebieskim tłem. Będzie na co popratrzeć.
  17. Nadal pH nie pasuje, powinno być wyższe przy takim buforze. Stawiam na błedny odczyt paska, może po prostu dowiedz się w wodociągach co w kranie piszczy i spokojnie zakładaj dalej akwarium.
  18. Ok... A to już niekoniecznie i nie zgodzę się z tym. Powiem nawet,że u tych ryb nadmierna ilość samców może kasować naturalne zachowania a przy naprawdę skrajnym zagęszczeniu w ogóle trudno jest o obserwację jakiś ciekawych akcji, co kwalifikuje taki zbiornik jako dekoracyjny, bo już na pewno nie hodowlany i zdecydowanie nie naturalny. Jasne,że technicznie jesteśmy w stanie przy pewnym wysiłku zapewnić pyśkom dobre warunki wody, ale nie jest to jedynym wyznacznikiem dobrego samopoczucia ryb.Stres spowodowany przegęszczeniem na pewno będzie wpływał na nie negatywnie, na kondycję, wybarwienie, tarła itd. To są oczywiście jakieś skrajne przypadki,ale w twoim akwarium widać już wyraźnie że jest ich trochę zbyt wiele.
  19. Sera, JBL, Salifert. Fotkę możesz zrobić telefonem, przesłać na komputer/wstawić na imgshack czy gdziekolwiek i wkleić. Jesli to coś pomoże Na pomiar koloru paska niewiele bo każdy może interpretować go inczej więc nie widzę tu specjalnei sensu. Chociaż to ciekawe, bo ze wszystkich paskowych te na pH wydają się dość dokładne.
  20. Niestety tak. Akwarium robi wrażenie,jest kolorowe i dynamiczne ale ta rafka to przedszkole dla młodych, już jest tloczno a prorokuję,że niedługo to będzie nie do opanowania.Ale to oczywiście może być świadomy wybór akwarysty i nic mi do tego.
  21. nabe

    Moje pierwsze 200L

    Prosto i sensownie, i kryjówki są i wygląda to dość proporcjonalnie i dobre wykorzystanie miejsca. Kupa kamieni po prostu Mnie się podoba,głownie przez te okrąglaki - są naturalne.Chociaż mam wrażenie,że zmienisz to jeszcze wiele razy.
  22. Takie rurki dokupisz w każdym sensownym sklepie zoologicznym.
  23. nabe

    eheim 2260

    Koniecznie przeczytaj FAQ
  24. TABELA PRZELICZENIOWA RÓŻNYCH JEDNOSTEK TWARDOŚCI WODY
  25. Wyniki pomiaru twardości i pH są co najmniej dziwaczne. Nawet biorąc pod uwagę,że pomyliłeś się o 10x np. GH =18, KH=24 to i tak takie niskie pH byłoby trudne do uzyskania.Zwykle w kranie jest nawet więcej niż w działającym akwarium bez dodatkowych zabiegów podnoszenia tww. Nie ufałbym testom paskowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.