Skocz do zawartości

Mariusz Zawadzki

Użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O Mariusz Zawadzki

  • Urodziny 09.03.1979

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    ...
  • Zainteresowania
    ..
  • Zawód
    ..
  • Moje akwarium
    ...
  1. jak się czyta taki bełkot i jemu podobny to ręce opadają..... Zauważyłem pewną prawidłowość na forach ściśle tematyczny- zostaje utarty pewien stereotyp i większość go powtarza . . . nie widomo po co/. Może żeby przypodobać się ogółowi????? Z akwarystyką jestem związany pewnie dłużej niż wielu żyje na tym świecie i jeśli ktoś pisze takie brednie jak to co zacytowałem to albo nie ma pojęcia o danym temacie albo jest to wynik świąt. Łączyłem w swoim życiu masę ryb, które teoretycznie jak pisano na początku nie mogą ze sobą normalnie żyć. Później wielu łączyło ze sobą to ca ja zapoczątkowałem. Jeszcze jedno- niech ten jegomość wytłumaczy mi i pewnie nie tylko mi co bocjom przeszkadza w życiu z pyszczakami. Na początku wykluczę parametry wody bo te są wyśrodkowane nie skrajne ani dla pyszczaków ani dla bocji. Pożywienie- bocje dostają to co dla nich przeznaczone. Pyszczak nie odważy się zaczepić bocji , a więc wykluczamy kolejne przeciwskazanie. Także czekam na konkret nie bełkot.
  2. Temperatura na takim poziomie nie przyspiesza cyklu rozwoju kulorzęska. Temperatura ma być na poziomie 32*C, wtedy dodatkowo sól. Nie trzeba innej chemii a pyszczaki jak to ryby bardzo odporne spokojnie taką temperaturę wytrzymują. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek chemii w tym także bakterii przy hodowli tak prostych ryb jak pyszczaki. To, że masz wypłukane filtry nie znaczy, że nie ma bakterii nitryfikacyjnych w zbiorniku. Są one w podłożu, na dekoracjach, w końcu w wodzie. Coby szybciej ustąpiło zmętnienie filtruj wodę przez możliwie gęstą gąbkę.
  3. Ogólnie widzę, że lubisz problemy bo łączenie palet ze skalarami dla przeciętnego akwarysty to pomyłka. Chcesz przejść z ciemnych wód Amazonki ( palety, skalary ) na ryby z jeziora Malawi to zrób całkowity restart, łącznie z czyszczeniem i wyparzaniem filtrów. Czego nie można wyparzyć to potraktuj perhydrolem. Zrób to mocno starannie. jak masz palety to nie trzeba Ci tłumaczyć dla czego . . . . I nie piszę Ci tego tylko dla tego , że gdzieś to wyczytałem a dla tego, że z paletami byłem mocno związany przez ok 11 lat. troszkę z nimi przeżyłem, łącznie z ich rozmnażaniem, walką z robactwem itp. itd.
  4. W identycznym akwarium jeśli chodzi o wymiary i litraż mam dwie rury Philipsa Aqua rell to samo co Osram Flory- uważam te świetlówki za bardzo dobre zarówno dla ryb jak i roślin. Wiadomo, że przy pyszczakach nie nasadzisz roślin delikatnych i wymagających także i dla takich roślin światło jak najbardziej ok. Jak świecą i jak wyglądają ryby i cały zbiornik możesz zobaczyć tu: http://forum.klub-malawi.pl/450-l-pyszczakami-t21510.html
  5. A ja od lat pewnie dziesięciu albo i więcej stosuję znacznie tańsze medium niż ceramika a równie porowate a więc mające dużo miejsca na bakterie mianowicie keramzyt. Były czasy kiedy to musiałem na prawdę dbać o parametry i keramzyt sprawował się świetnie. Cena keramzytu w porównaniu do ceramiki to tak jak porównywać dzień z nocą. Kupuje się go w sklepach ogrodniczych czy też stoiskach w marketach. Jako końcowa filtracja gąbka lub wata. Do tego prefiltr na wlocie.
  6. Również polecam kaskadę, ja osobiście mam przekonanie do filtrów Aquaael-a. Jedyneczka wystarczy. Filtr ten bardzo ładnie porusza powierzchnie wody, zasysa wodę brudną niżej przez co jest dobra cyrkulacja i dodatkowe napowietrzanie zbyteczne. Takie filtry świetnie spełniają rolę filtrów biologiczno- mechanicznych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.