Kilka miesięcy temu też robiłem z pokrywę z PCV tylko, że o długości 150 cm i również miałem wątpliwości co do estetyki pokrywy wykonanej z PCV o grubości 10mm. Dla tego zrobiłem pokrywę prawie identyczną jak kolega Guban88ok3m http://forum.klub-malawi.pl/pokrywa-...-l-t21910.html z tym, że na zewnętrzną część użyłem PCV o grubości 5mm i nie żałuję. Na początku bałem się, że pokrywa będzie za mało sztywna ale jest ok i myślę, że wygląda dobrze.
Co do świetlówek to proponuję od razu je montować do korony. Ja na początku miałem zamontowane oświetlenie do wieka i po krótkim czasie przerobiłem pokrywę tak aby oświetlenie zmontować do korony. Rzeczywiście podczas karmienia w akwarium robi się trochę ciemno. Dodatkowo podczas prac porządkowych będziesz miał utrudnione zadanie a podczas karmienia będziesz oślepiany przez świetlówki lub będziesz zmuszony do ich wyłączenia co dodatkowo zaciemni akwarium.