Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Ja też dotarłem z powrotem. Tym razem nie przeszkadzałem w rozmontowaniu stoiska i wielkie dzięki dla ludzi pozostałych na posterunku. No cóż,wydarzenie można zamknąć kto był i widział sam oceni te targi. Niektóre rzeczy mogły pójść lepiej, za to wreszcie udało się zgromadzić więcej klubowiczów w jednym miejscu i dobrze bawić w zacnym gronie.Nowe znajomości i spotkanie was na żywo,pogadanie "pysk w pysk" było wg. mnie najlepszym punktem imprezy
  2. nabe

    Ryba Pacu w Bałtyku

    Naprawdę zdrowy ząb
  3. nabe

    dojrzewanie ze świderkami

    Chyba sobie za przeproszeniem jaja robisz One żyją nawet w garści mokrego piasku, w zasyfionych filtrach, w kubłach..w korpusie pompy! są nie do zajechania.W nocy wychodzą raczej za żarciem.
  4. To najprostsze i najbardziej logiczne wyjaśnienie.
  5. Osobiście coś a'la narurowiec miałem i w 200l akwarium ale jeśli to ma być alternatywne rozwiązanie do sumpa, to do większych zbiorników,gdzie kubeł już nie dałby rady. Oczywiście kubelek kubełkowi nierówny i jeśli kogoś stać na utrzymanie np. FX5 w 200cm zbiorniku to dlaczego nie pozostać przy tym jeśli wystarcza.Opłacalność to kwestia dyskusyjna,żeby nie powiedzieć drugorzędna dla ludzi lubujących się w DIY
  6. Było o tym na forum,poszukaj wątku o nawożeniu roślin.
  7. A mi się podoba,lubię duże kamienie rozgarnięte w artystycznym nieładzie. Kryjówek co prawda mniej ale przypomina trochę skalne rumowisko jakie można znaleźć na podwodnych zdjęciach. Chociaż przydałoby się wprowadzić w tej układance trochę chaosu.
  8. nabe

    Saulosi

    Kiedy się zestresuje to czasem tak ma. Ale nie widziałem takich efektów w czasie tarła. Ma atrapy jajowe, może pokładełko? Obserwuj inne cechy płciowe. Najpewniejszą przesłanką jest udane tarło zakończone inkubacją
  9. Jeśli masz stabilne i wysokie KH to nie ma sensu dodawać sody.
  10. Proponowałbym dorzucić luzem kilka większych kamieni żeby podwyższyć dekoracje, akcja przeniesie się do góry.
  11. A jakie ty masz KH?
  12. nabe

    Saulosi

    Podmiana wody pomoże. Często zmiana warunków stymuluje tarło. A poza tym okaż trochę cierpliwości, jescze się doczekasz. Potem będą produkowały jak króliki
  13. nabe

    Aulonocara baenschi

    Czuję,że znajdziesz go na forum pawiookie.pl
  14. nabe

    Aulonocara baenschi

    Pan od elemesa, jaki ten świat mały. Przy okazji dodałem nowe pole serwisy społecznościowe do profilu użytkownika.
  15. Najfajniejsze 200l z mbuną jakie widziałem, rewelacja!
  16. Jeśli zrobiłeś to przy wodzie zawierającej jony amonowe to mogłeś wyprodukować sobie amoniak. Postępowałbym tak jak przy zatruciu azotynami. Dobrze byłoby ustabilizować wodę w tym akwarium jeśli nie będziesz miał tam dostępu przez dłuższy czas. Fajnie byłoby mieć w filtrze jakiś pochłaniacz amoniaku/azotynów tak na wszelki wypadek.
  17. Do wyboru możliwe opcje: 1. Wymusić ruch wody np. skieruj wylot filtrów na powierzchnię. 2. przykryć akwarium 3. zebrać to z powierzchni np. bibułą 4. zamontować skimmer
  18. Da się spokojnie, u mnie starszy grundfos na 35W obrabia 700l akwarium.
  19. Słodko oj będzie fajny baniaczek. Niedawno ktoś sprzedał taki patent na ukrycie rur: duża,czarna,koszulka termokurczliwa. Proste i genialne.
  20. Zwięźle i na temat, najważniejsze że pokazano poprawne działanie narurowców na żywym przykładzie.To może zachęcić niezdecydowanych.Dobra robota,Stan!
  21. nabe

    Aulonocara baenschi

    W galerii gdzieś zakopane jest zdjęcie tej aulony, autor niejaki Marcin Król (?) ale nie wiem jakiego miał nicka.
  22. Hah, faktycznie chochlik.
  23. nabe

    zielony glon na kamienach

    Dużo azotanów, dużo fosforanów i dużo światła Rodzaj wyhodowanych glonów zależy też od min. przepływu wody i stosunku ilości PO4 do NO3. Sugeruję przeczytanie postów o glonach,żebyć zamiast zielonego dywanu nie doczekał się sinic albo szantarsji.
  24. A może zamiast przewracania kamiei ktoś poleciby jakiś gatunek do tego szkła?
  25. Żeby doprecyzować: chodzi nam o to,żeby woda wypływała ze środkowej części korpusu; w tą centralną tuleję wpasowuje się rurę,doprowadzającą wodę na dno. Chyba teraz już jest jasne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.