Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Przejrzyj archiwum forum, użyj opcji szukania bo identycznych wątków było na pęczki. Można połączyć oba układy min. harisimi tak ma.
  2. nabe

    Ciekawe aukcje allegro

    Rozmiarem sumpa zawstydziłby niejednego z nas ;]
  3. Wpisz w szukajkę "narożne", są historie z dobrym zakończeniem. Powodzenia i mam nadzieję,że jeszcze się odezwiesz
  4. Ja po przejściu etapu sznurków i wat perlonowych stosuję 3-4 gąbki w kształcie walca z wyciętym środkiem. Nanizane są na kawałek rurki pcv fi 16.Owijam to kawałkiem waty jeszcze.Cedzi dobrze,wielorazowe i możliwe do prania.
  5. Niedawno kolega na forum pokazywał rury czarną pokryte koszulką termokurczliwą, wyglądało to naprawdę nieźle.Na czarnym tle właściwie niewidoczne.
  6. Dokładnie, sam slup wody w rurze wlotowej powoduje zalanie reszty ruruociągu, ewentualnie odpowietrzyć tym dzyndzelkiem. Prawdziwa katastrowa to nieszczelność na wejściu, wtedy powietrze łapie aż miło i pompa natychmiast zaczyna hałasować.Podobnie niedokręcony korpus np. kiedy między oring dostanie się piasek.Trzeba bardzo na coś takiego uważać.
  7. Żeby kategorycznie to rozstrzygnąć najpierw dobrze jest ustalić czy dane zwierzątko w ogóle jest zywicielem pośrednim jakiegoś pasożyta. Oczywiście z samą wodą też coś możemy przywlec,ale w końcu nasze pyszczaki to nie palety co to pływają w destylowanej wodzie i należy do akwa podchodzić w maskach :] Z dwojga złego wolałbym kupić żywy pokarm z hodowli zamiast mrożonego z niewiadomo-skąd.
  8. Wielka przesada. Podłóż cokolwiek pod te nóżki i zapomnij o problemie.
  9. Tu się zgadzam.Pakuły są lepsze Ale twój temat został omówiony wiele razy w podobnej wielkości akwariach, na pewno szybciej jest skopiować gotowe rozwiązanie. Wystarczy skorzystać z opcji Szukaj. Ok, u mnie: równolegle 2x klosze z gąbkami, 1 x fbf, odejście na dodatkowe złoże albo węgiel i to wszystko.
  10. Zgadzam się w całej rozciągłości. A rzeczona tetra wystarczy z górką jako sam biologiczny.
  11. Musisz się przygotować i na taką ewentualność. Może warto kubeł przenieść do innego baniaka na ten czas.
  12. Nie byłem tam jeszcze, czemu nie.
  13. http://forum.klub-malawi.pl/lepszy-kwarc-piasek-rzeczny-0-8-t20579.html?&highlight=piasek+granulacja
  14. Jak wolisz ale policz koszt złączek i przejściówek plastik-gwint i dziwnie okaże się że klejone są tańsze i łatwiejsze w obsłudze.
  15. Teraz http://www.klub-malawi.pl/index.php/faq/wiadomoci-ogolne/250-bloat--czsta-choroba-malawijskich-pyszczakow
  16. Sklejaj! Zgrzewanie jest passe. Trwa dłużej,jest drożej wymagane są specjalne narzędzia a efektu nie można skorygować. Poza tym rury pcv do zimnej wody zgrzewane mają grubszą ścianę a co za tym idzie mniej światła w środku. Obecnie tylko kleiłbym. U siebie mam instalację "kanapkową", kolankami tak powykręcane że zmieściły się 3 korpusy, spust wody,dodatkowe wyjście, bypas fbf,pompa na górze i wszelkie klamki do regulacji. Najfajniejsza pompa do takich spraw to niestety obiegowa do C.O. Stosunek cena/kultura pracy wygrywa.Idź w rury 3/4" i większe.
  17. Jestem otoczakofilem więc od razu przypadło mi do gustu. Z małymi rybami śmigającymi między tymi okrąglakami będzie wyglądało naprawdę zacnie. Brawo za aranżację.W prostocie siła
  18. W żaden sposób na bio nie wpłynie przerwa nawet i godzinna.
  19. nabe

    Rośliny do Malawi

    Zamykam temat
  20. Solidny kawał roboty. Teraz pozostaje zalać i poczekać te przynajmniej 6-8 tygodni aż bakterie się ruszą.
  21. Jeśli nie przewidywałeś sumpa a z tyłu jest miejsce na graciarnę to jw, proponowałbym filtrację opartą na korpusach. Ewentualnie,jeśli dysponujesz jeszcze miejscem i możliwościami z dojściem do wody np. zlew/łazienka gdzieś w pomieszczaeniu "technicznym" to dorobienie stałej podmiany wody. Akwarium zapowiada się intrygujące.
  22. Wtrącę tu swoje 3gr marnego doświadczenia: absolutnie mbuna się nie nadaje.
  23. Musisz mieć pewność,że pochodzą z 2 różnych źródeł żeby to miało sens. Inna opcja,dokupić później więcej samic w późniejszym okresie kiedy będziesz ustalał haremy.
  24. nabe

    Spotkanie na Śląsku

    Dzięki wszystkim za fajną zabawę. No i dowiedziałem się jakie jajka nadają się najlepiej do jajecznicy. Do następnego zatem.
  25. nabe

    Gratulacje

    Daniel bez kombatanctwa tylko wracaj do ekipy:-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.