Skocz do zawartości

ElQra

Użytkownik
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O ElQra

  • Urodziny 12.07.1974

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Karpacz
  • Moje akwarium
    W przygotowaniu 500 l.
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

151 wyświetleń profilu
  1. Mam pytanie o sposób skutecznego filtrowania zbiornika 720 l. Naczytałem się tu o sumpach, narurowacach i kubłach. Najbliżej mi po lekturze do narurowca, bo chciałbym ograniczyć graty w zbiorniku, choć mam wątpliwości czy technicznie to ogarnę. Wygoda (moja) ciągnie mnie do kubła fluval FX6 ale nie jestem pewien czy ogarnie taki zbiornik. czy u kogoś z Was pracuje ten filtr w takim zbiorniku?
  2. Witam ponownie wszystkich Klubowiczów po dłuuugiej przerwie. Wcześniejszy pomysł ( 240l. ) nie wypalił ale pozostał w głowie. Z czasem pojawiło się miejsce na nowy zbiornik i mam nadzieję że warto było poczekać. Miejsce pozwala mi teraz na postawienie max 720 l (200x60x60), dlatego z mega przyjemnością zabieram się za czytanie jak to wszytko ogarnąć. Pozdrawiam.
  3. nie wiem jak to by miało wyglądać, za pompą czyli za FBF i zapasem czy jakoś inaczej ?
  4. Na filtrację zbiornika który chcę uruchomić wybrałem narurowca. Pytanie, czy w takim układzie jak narysowałem z długim powrotem będzie to skuteczne. Chcę żeby woda była zabierana na bocznej ścianie i tam wracała bo zbiornik będzie widać z trzech stron i chcę ukryć orurowanie. Myślę żeby ruch wody wspomóc cyrkulatorem, co o tym sądzicie ?. Zbiornik w wymiarze 120x50x50.
  5. Dzięki wszystkim za wskazówki, decyzja jeszcze się klaruje :-) póki co czytam a szafkę zrobię po prostu przestronniejszą żebym mógł mieć wybór.
  6. Chodzi mi o ograniczenie sprzętu w zbiorniku ( bo widać go będzie z 3 stron) Było by mi wygodnie kupić kubeł i mieć problem filtracji zamknięty ale a przy kuble jest potrzeba dodania mechanika, czy coś pomieszałem ???
  7. ... czyli kubeł odpadł, do rozważań zostaną sump i narurowiec. W zbiorniku nie będzie tła więc chcę ograniczyć ilość sprzętu w środku.
  8. Witam Planuje postawienie zbiornika 300 l. który będzie widoczny z trzech stron . Zanim stanie sam zbiornik chcę zrobić szafkę ale już pod konkretną filtrację i tu prośba o pomoc. Które z rozwiązań będzie najoptymalniejsze ? Sam skłaniam się ku narurowcu, bo o ile dobrze zrozumialem pełni podwójną rolę i jest go "mało" w zbiorniku . Pytanie, czy jest możliwość wpięcia do niego grzałki ?
  9. Stanęło na 150x40x50 i prace pójdą w tym kierunku, dzięki za pomoc.
  10. Większe w tym przypadku to pojęcie względne . Skłaniałbyś się w kierunku dłuższego i węższego, czy krótszego ale szerszego przy zachowaniu tej samej wysokości ,czyli 40 cm ?
  11. Tak, wymiary podaję w tej samej kolejności a zbiornik będzie robiony pod wymiar więc raczej nie standartowy. Chodzi mi o uzyskanie możliwie dużej powierzchni dna, stąd szerokość 50 cm. Nie wiem czy to nie będzie trochę koślawo wyglądać ?. Jeżeli długość 150 cm rekompensuje szerokość 40 cm to dobrze. Podane wymiary odnoszą się do dwóch różnych miejsc w mieszkaniu, stąd moje pytanie zanim ruszę z pracami.
  12. Remont mi wchodzi do mieszkania i trwają negocjację z małżonką. Ciężko o każdy centymetr :-)
  13. Witam Muszę zaplanować na długo (niestety) przed zakupem miejsce w którym stanie zbiornik o pojemności 240 l. Mam dwie możliwości 120x50x40 i 150x40x40 i tu pytanie, który zbiornik Waszym zdaniem będzie odpowiedniejszy.
  14. Witam wszystkich. Cieszę się że trafiłem na to forum. Widzę, że czeka mnie długa droga do założenia upragnionego biotopu. Po drodze mam remont mieszkania , ale już z zaplanowanym miejscem na zbiornik 120x60x50. Może dociągnę do 130x60x50, ale to kwestia negocjacji z małżonką . Póki co musi mi wystarczyć zdobywanie wiedzy dzięki Waszej pomocy, potem dopiero powolne zakupy i praktyka. Nie mogę się doczekać ( cholerny remont)... Pozdrawiam ElQra
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.