To może firma Senator i drzwi składano przesuwne.
Wszystko na jednym torze tylko że tracisz koło 8 cm szafki na system.
Mam takie cudo w domu i na jednej szynie 6 skrzydeł i dostęp do każdego miejsca.
Cały system jest podwieszany
Zobacz tu
http://senator.com.pl/?page_id=69
Pozycja C6 lub C7
Trafione na 100 procent, ale pewnie cena zabija
Witam
Zawsze używałem grzałek Eheim i są niezawodne więc mogę je polecić.
Zaciekawił mnie temat więc rzuciłem okiem do instrukcji obsługi.
Producent podaje że grzałka 300W jest odpowiednia do akwarium o pojemności 600 - 1000 l ale przy dwóch ważnych założeniach:
1. temperatura w pomieszczeniu to 21 stopni C
2. dane te są orientacyjne dla akwariów zamkniętych z temperaturą wody do 26 stopni.
Pozdrawiam
Koszt przeróbki to mniej niż 100 złotych:
Kabel 2m z wyłącznikiem to na aukcjach jakieś 6 złotych
Statecznik 1x39 W do t5 to jakies 60 złotych
Drugi programator czasowy (sterownik) to 20 złotych
Możesz wtedy używać tylko jednej świetlówki z przodu.
Sam zobaczysz jaki będzie efekt jak rozłączysz drugą i poświecisz na jednej.
Może jedna wystarczy i żadnych kosztów dodatkowych.
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam
2 x 39 W to dużo światła.
Mój kolega w akwa 160 l przerobił oryginalne oświetlenie na dwa oddzielne układy.
Założył dwa oddzielne kable zasilające i podłączył do dwóch sterowników.
Każda świetlówka działała niezależnie i najpierw startował przód a potem tył i wygasało w odwrotnej kolejności w odstępach kilku godzin.
Całkiem fajny efekt i spora oszczędność prądu.
Witam
Szafka sama w sobie stanowiła sztywną konstrukcję i w przypadku nierównej podłogi oparła się na 4 nogach. Konieczne było wcześniejsze podłożenie każdej z nóg z osobna podczas poziomowania. Przy szafkach na wielu nogach można niejednokrotnie wsunąć kartkę papieru pod niektóre z nóg, ponieważ wiszą w powietrzu. Pod wpływem obciążenia siadło wszystko i wyszły te drobnostki.
Dodatkowo jak widzę na zdjęciu to panele idą wzdłuż szafki i ugięły się pod środkowymi nogami, na które poszło całe obciążenie bo akwarium jest krótsze niż sama szafka i boki szafki nie są obciążone tak jak środek.
Pod panelami pewnie jest pianka 3 mm która została sprasowana i teraz brakuje tych milimetrów.
Dodatkowe wzmocnienie tyłu i boków pomoże i jest wskazane dla świętego spokoju ale trzeba szafkę ustawić raz jeszcze i wypoziomować od nowa uwzględniając ugięcie paneli.
Zamieszczone przez markas :
ESUS o jakich filtrach piszesz zewnętrzny czy wewnętrzny?
Pisałem o prefiltrach a nie o filtrach.
Napisz jaki masz model JBL i jaki ten prefiltr.
W obu typach prefiltra tej firmy gąbki są świetni dopasowane i to nie tu leży problem.
Kiedyś miałem oba podłączone do filtra zewnętrznego o przepływie 440 l/h i nigdy się nie przytkało ani tym bardziej zapowietrzyło. W ramach testów zostawiłem go bez czyszczenia na 3 tygodnie i pomimo zmniejszonego przepływu przez zanieczyszczenia wszystko chodziło.
Witam
Ta propozycja prefiltra na zewnątrz to super sprawa.
Wracając jednak do prefilta Eheim to stosowałem w akwariach dwa typy. Ten pierwszy zielony z wlotem od góry. Przy rybach kopiących jest to porażka bo wiecznie zasypany. Potem zmieniłem na nowy typ ten czarny dwuczęściowy i efekty były zadowalające.
Zastanawia mnie jednak to, że filtr się zapowietrza bo nigdy czegoś takiego nie miałem. Sam prefiltr jest zanurzony w wodzie to skąd tyle powietrza żeby przytykał filtr. Proponuje sprawdzić połączenia i uszczelki na samym kuble.
Pozdrawiam
U mnie lampa UV pracowała w nocy przez 3-4 godziny.
Ustawienie 24/24 nie wiele zmienia, bo woda już bardziej klarowna nie będzie.
Poza zwalczaniem glonów w wodzie zabija ona też wszelkie inne złośliwe bakterie, ale nie ma żadnego wpływu na glony będące już w akwarium na szybach i kamieniach.
Szkoda żarnika tak jak pisał przedmówca.
Tak, tak mówiłeś.
W sumie mam tych rurek 20, a potrzebuje do akwarium tylko 6 sztuk to postanowiłem sprawdzić na tej w najgorszym stanie. Teraz nie pasuje wyglądem do niczego i wyląduje w koszu.
Strata niewielka, za to cenna rada dla wszystkich.
Wszystko umyte i zdezynfekowane.
Wygląda jak ze sklepu.
Dzięki za pomoc.
Postanowiłem jeden element poświecić dla dobra nauki.
Użycie octu do czyszczenia kamienia w przypadku Eheim instalation set
prowadzi do zmatowienia plastiku. Bardzo różni się teraz od pozostałych.
Pozdrawiam
O plastiku nie myślałem ale słuszna uwaga.
Zastanawia mnie tylko wpływ octu na gumę.
Ten instalation set to rurki i kolanka. W sumie koło 20 sztuk i na każdym uszczelka.
Jestem po pierwszym myciu letnią wodą i 95 procent zanieczyszczeń znikło.
Teraz pozostaje doczyścić resztę z kamienia.
W sumie to cały zestaw
Eheim 2071 + wkłady i gąbki
Eheim Instalation set 1 i 2
Eheim dyfuzor i prefiltr
Używane 4 miesiące (rachunek i instrukcja PL)
Tylko umyć i używać
Koszt 62 euro z dostawą pod same drzwi.