Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Wystarczy zaczekać do NO2=0. Wtedy podmień wode żeby zbić NO3 < 50ppm i można zarybiać. Zakładam, że NH4+ już nie ma.
  2. Po prostu za rzadko się im przyglądasz
  3. Jak dla mnie bez znaczenia z czego zrobione są dekoracje, moga być nawet z kartonu. Liczy się tylko efekt końcowy. Rybom to bez różnicy jak i dla postronnego obserwatora, jedyna róznica to satysfakcja akwarysty z dobrze wykonanego diy-a albo dobrze wydanych pieniędzy (bezcenne).
  4. nabe

    Pyszczaki vs Paletki!

    Plusik dla naleśników, za nie chorowanie na bloat. Chociaż a pewno zapadają na wszystko inne.
  5. Może to jakiś posiew z powietrza, w końcu nie wiemy w jakich warunkach kolega mieszka.
  6. Słuszny cel, poszło.
  7. Cyrkulator 6w w 250cm akwarium, wolne żarty.1-2 koralie 4 może dałyby radę przemieszać tą wodę.
  8. nabe

    czym karmione?

    To prawda, tym bardziej w akwarium gdzie woda działa jak soczewka, im dalej ryba od obserwatora tym bardziej dorodna Wyłowiony mój największy 15cm lethrinops zmierzony linijką skurczył się do 12cm.
  9. A może po prostu filtr skośny załatwiłbym sprawę. Taki jak montowany typowo przy instalachach co z pompą grundfosopodobną. http://www.unisan.net.pl/-p-87.html Niekoniecznie te żelastwo, ale osadnik działający na podobnej zasadzie.
  10. Jeśli możesz poszerzyć akwarium i chciałeś pozbyć się sprzętu z akwa, mieć dużo miejsca na wkłady,doskonałe natlenienie złoża i wygodny dostęp - alternatywą dla sumpa będzie panel filtracyjny.
  11. Kubeł ze średniej półki spokojnie obleci, sump do 240ki to przerost formy nad treścią.
  12. Abstrachując od merytorycznej strony wypowiedzi kogokolwiek tutaj, męczy mnie już to ciągłe wytykanie się palcami na forum, wyluzujcie panowie trochę bo aż przykro czytać. A myślałem, że radzisz na podstawie własnych doświadczeń z tymi gatunkami. To nieuczciwe, może wprowadzać w błąd.
  13. s/żarówka/jarzeniówka
  14. W każdym hudrauliku dokupisz redukcje na coś mniejszego.
  15. Do takiego kotnika to i duża kaskada się nadaje.
  16. Raczej zginą.
  17. Jednak szkoda, że zdecydowałeś się na non-mbuna, 40cm szerokości to bardzo niewiele dla tych ryb. Ja raczej widziałbym tam ze 3 gatunki mbuniaków, ale to twój wybór.
  18. nabe

    Mgla opadla :-)

    .
  19. nabe

    24h po zalaniu

    Wygląda obiecująco, pokaż akwarium z rybami.
  20. tylko po co te zbrojniki i samotny saulos? :/
  21. Wysokie noty należą się za tło, niskie za pojemność akwarium, które jest ZA MAŁE dla malawijskich pyszczaków.Nie oceniam.
  22. nabe

    Zmian ciag dalszy..

    Siła w prostocie, gratuluję wyglądu całości.
  23. Nieporozumienie, przerybienie w 125l? Daj pan spokój i kup większe akwarium, szkoda ryb w tej ciasnocie.
  24. nabe

    mini malawi

    Cienko,poszalałeś z gatunkami. Do akwarium tej wielkości dałbym jeden mały gatunek.
  25. A poszukaj np w kwiaciarni, mają tam taką drobną,czarną,sztywną siatkę do dekoracji i kwiecenia.Spotkałem w 20cm szerokości paskach.Wygląda bardzo podobnie do tego, co przyklejają do takich teł: http://lubster.ovh.org/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.