Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Mam podobną sytuację... moje niczego się nie boją lecz gdy pomacha się przed akwarium długopisem (tylko tym jednym) ze srebrną końcówką nie ma ani jednej... tak panicznie boją się tego dłgopisu, że w momencie wyjęcia go w akwarium da się zaobserwować tylko chmurę piasku. Także długopis schowany w szafie leży jako ciekawostka:)
  2. Z pierwszym i drugim punktem nie do końca się zgodze. 1. Hongi i Saulosi to nie za bardzo odpowiednie gatunki dla siebie. Z moich krótkich obserwacji wynika, że Hongi jest zbyt agresywny. W akwarium często dochodziło do bójek. Wiadomo, zależy to także od charakteru samej ryby lecz IMO hongi i saulosi nie jest najlepszym pomysłem. 2. Tak. Na serwisie klub malawi są dwa artykuły na ten temat. W skrócie jeśli połączymy odpowiednie gatunki bardzo prawdopodobne, że będą żyły ze sobą w zgodzie choć hodowla non-mbuna i mbuna w jednym zbiorniku jest trudna choćby z racjji diety.
  3. Lenek hip hip huraaa!! Przepraszam że zacząłem ten spamerski wątek innym wątku ale czasami naprawde ręce opadają...
  4. Jedyny sposób jaki znam to chyba pomierzyć wszystko. Zeby wylot z zabudowy miał wyciętą dziurę tam gdzie chcesz umieścić wylot wewnętrznego i byś nie miał problemów z manewrowaniem jak już wsztkie sprzęty tam wcisniesz. To samo dół... odejmij piasek itp by te dziury były w miare duże nie rzucające się w oczy. Innego sposobu chyba nie znam:)
  5. Tak zgodzę się z tobą, że to nie reguła co także tam napisałem. Jednak warto spróbować taki układ bo jest szansa że zakończy się powodzeniem, a jakoś tak mi się wydaje ze każde 120l jest przeważnie akwarium przejściowym:D
  6. Oj Lenek Lenek, dla ciebie takie wszystko proste... :? tylko, że to o czym mówisz to już nawet akwarium przypominać nie będzie mogło. Po pierwsze to grzałka musi być..także jeśli w domu jest na tyle ciepło by utrzymać optymalną temperature. Zdarzają się wypadki gdy wode musisz ogrzać i nawet jeśli na codzień nie używam grzałki to przy większej podmianie czy srogiej zime grzałke dla bezpieczeństwa załączyć trzeba. To samo obudowa, kolega wyżej bardzo ładnie wszystko wyjaśnił... zawsze można zrobić samemu do tego IHMO ręczne konstrukcje o wiele lepiej wyglądają i cena = jakość. Ryby --- hmm no przeciesz po to akwarium zakładamy jak więc może ich nie być?! Często także one kosztują najmniej bo u prywatnego hodowcy potrafisz dostać swój wymarzony gatunek nawet od 1, 2 zł. Pierdołki tak samo niektóre są niezbędne jak sitko czy testy. Pogadam jak zobaczymy twoje akwarium bo zauwarzyłem, że próbujesz obalać "starą dobrą szkołę" i wprowadzać swoje rewolucje bez żadnego własnego doświadczenia. Bo zwrot "Ja bym.., ja jak miał bym..." jak dla mnie jest śmieszny i bezpodstawny jeśli sam nie widziałeś, nie próbowałeś i nie wiesz jak się to ma w praktyce. To wcale nie jest takie proste.. czasem trzeba najpierw przemyśleć jakby się to miało do rzeczywistości, a potem napisać. Sory za te ostre słowa ale czasem głowa opada co wypisujesz... :roll:
  7. Są i to bardzo.. sam się zdziwiłem gdy rdzawy mi się wybarwił na przepięknego Hongi, a potem cała reszta:)
  8. Sam długi czas miałem 112 z różnymi kombinacjami saulosi. Fakt faktem tak jak Kisor mówi ilość samic czy to 6,7 nie ma dużego znaczenia oba typy są jeszcze w normie i dworca nam nie robią. Jeżeli chodzi o samców to osobiście uważam, że lepszy jest układ z 1 lub 3 samcami. Jeden zostaje dominatem, zajmuje przy dobrym rozłożeniu kamieni w akwarium którąś stronę, a dwa pozostałe słabsze wymieniają się drugą stroną W moim przypadku tylko jeden samiec był na max zdominowany, a dwa ładnie podzieliły się stronami przy czym do walk dochodziło żadko i nie były tak drastyczne jak potem gdy odłowiłem jednego samca. W tym momencie zaczęła się naprawdę ogromna rywalizacja i bywało często tak że i po 3 razy dziennie staczały ze sobą takie fes bójki, a potem pływały pokaleczone. Dlatego uważam, że przy tak małej powierzchni jeśli chce się mieć kolorowo i spokojnie lepiej mieć tych samców 3 niż dwa. Poza tym jest mniejsza szansa, że nasze rybki będą wyglądały jak weterani wojenni a za to pięknie będą się wybarwiały delikatnie odganiając inne samce. Choć nie musi to być reguła bo saulosi także potrafią mieć charakterek zabójcy... zreszta zobaczcie wieczorem na galerii zdjęcia które opublikuje.
  9. Nie, tylko mówie że również przez złą wode czy nawet nieodpowiednie podawanie pokarmu występuje ocieranie u pyszczaków. Nie jest to ewidentnie przypisane do ospy.
  10. Dlaczego tak ryzykować? Po co dawać lekarstwa skoro nie ma się pewności do choroby skoro ospa ma też inne objawy. Samo ocieranie nie jest już powodem akurat ospy, nie zgodzę się, żeby wrzucać lekarstwo na zapas!! Może sprawdź najpierw parametry wody? Może to tu się coś nie zgadza?
  11. czester_

    Logowa(le)nie

    A moim zdaniem również powinien obsługiwać UTF-8. Chdzi o to że to nie koniec problemów bo także z sun java jest problem i nie chce autoryzować przelewu. Dokładnie nie pamiętam jak to konfigurowałem ale było dużo roboty:)
  12. czester_

    Logowa(le)nie

    Chodzi przedewszystkim o kodowanie znaków... zamiast uniwersalnych dopuszczonych w UE (jak np UTF-8) mają tylko i wyłącznie kodowanie windowsowskie (windows-1950) którego nie powinno się używać w internecie.
  13. czester_

    Logowa(le)nie

    Czasami ma wiesz... np. BPH jako jedyny Bank w polsce praktycznie nie współpracuje z linuxem jeśli chodzi o przelewy bankowe itp. Na konto się zalogujesz ale żadnej operacji nie przeprowadzisz. Oczywiście pewnie nie raz do nich pisali w tej sprawie i wysyłają mozolną instrukcję jak zrobić by działało ale wg, mnie to oni powinni to dodać u siebie. Także dlatego wysówam wnioski o możliwości nie działania przez linux:)
  14. czester_

    Logowa(le)nie

    Ja też tak mam tylko siedzę na linuxie i myślałem, że dlatego te problemy. Ale odziwo tylko firefox ma z tym problem bo konqueror chodzi bez zarzutu.. moze dwa razy sie nie zalogował:/ Dziwna sprawa...
  15. Troszkę nie rozumiem. Mianowicie zadałeś dziwne pytanie i dalej nie wiem do końca czy transportowałeś kubełek czy wymieniałeś samo akwarium, a kubełek już miałeś?! JAk byś mógł wyjaśnić będe wdzięczny:) P.s Fajnie wkońcu zobaczyć jakiegoś malawiste z moich okolic na forum:)
  16. No to będe zmuszony cię niestety opieprzyć!! Poczytaj trochę na forum. Akwarium które masz nadaje się na max jeden gatunek. Albo saulosi albo yellow. Ryby trzymamy w haremach, a nie parach! Na samca powinny przypadać ok 3 samice. Skoro zarejestrowałeś się na forum radzę poczytać o akwariach 112 l. Jest naprawde mase postów.
  17. Wiesz osobiście jeśli akwarium masz już ustabilizowane przelałbym wodę do wiader bądź wanienki i wyjął kamienie jeśli są bardzo ciężkie. No i nie przenosił akwarium tylko przyłożył jedną szafkę do drugiej i zsunął na nową. Tą nową podnieś na ten czas na jakiś klockach 15cm by były równej wysokości. Jak już akwarium będzie na nowym blacie klocki można wyjąć. Uważam to za najbezpiecznijszy sposób bo do ręki podnosić bym się go bał gdy dno jest zasypane i z kamolami oraz tłem.
  18. A najlepiej sam opublikuj zdjęcia albo daj tu linka na forum... ale coś mam przeczucie że chodzi o saulosi bo jest to najpopularniejsza ryba ktora tak sie wybarwia.
  19. Ogrzewania juz nie mam bo poprzedni właściciel odklejał przyciemniane szyby:)
  20. czester_

    płodność...

    6 ?! Zgadlem? Dostaje jedną w prezencie:P
  21. I przedewszystkim może stresować ryby jak również jest nieporównywalnie drogi do budowlanego lub nazbieranego własnoręcznie. Zastanów się jeszcze raz, moja rada. Z takim kontrastem wcale ładnie akwarium nie wygląda. wszystkie odchody od razu rzucają się w oczy, a 100% pożądku utrzymać się nie da.
  22. Nic nie zwykłego... tu na aukcji masz sam żarnik na standardowy gwint E40 tylko do tego trzeba kupić jeszcze oprawe, a to właśnie koszt rzędu 160 zł.
  23. Ja już na targach nakleiłem.. tylo ktoś mi powiedział że jednokolorowe są do wewnątrz. Tak też zrobiłem i ku mojemu zdziwnieniu na zewnątrz wszystkie napisy na opak:D Eh... teraz trzeba drapać i zamieniać na tą drugą
  24. czester_

    Ile karmić?

    Ja bym nic nie zmieniał w wystroju, jakiś powód był, że tam się ukrywa. Z czasem sama wjdzie. Pyszczaki szczególnie mbuna muszą mieć grotki i skalki także działanie typu niszczenie kryjówek mija się z celem. Piszesz , ze była przeprowadzka... i to już jest powód. Nowe miejsce, stres u ryb, dodatkowo inne kamienie. Ryby także pewnie inaczej objąły rewiry i samica poprostu się chroni. Myśle także że z czasem może wyjdzie do ludzi choc tak jak nieraz mówiono pyszczaki także swój charakterek mają i nie ma tu regóły.
  25. Swoją drogą akwarium miało świetny klimat.... przyciągało uwagę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.