Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    układ...

    Wszystko zależy od temperatury wody. Tak jak z każdymi cieczami ilość tlenu która może rozpuścić sie w wodzie zależna jest od temperatury. Gdzieś na forum była tabelka obrazująca to wszystko. Grube czy "cienkie" bąbelki chyba nie mają tu znaczenia, wielu akwarystów na codznien wogóle ich nie używa ponieważ przy temperaturze wody ok 26*C i nieprzerybionym akwarium rozpuszcza się wystarczająco tlenu przez sam ruch tafli wody.
  2. czester_

    Odmulanie

    Piasku zawsze coś tam nabierzesz.... rzecz nieunikniona. A pewnie dopiero po roku z tego byś pół wiadra nazbierał. Wtedy jeden dzien nad wodą i po sprawie;) nie ma co opłakiwać ziarenka piasku:D
  3. To może ja zabiore głos. Tydzień temu był u mnie Pan po Hongi który w swoich trzech baniakach 300l ma dekoracje ze zwykłego węgla właśnie. Tak mnie to zaciekawiło, że nie dałem mu już spokoju:) Wypytałem o wszystko i w skrócie z parametrami nic się nie dzieje. Opowiadał mi tylko że przed włożeniem dwa tygodnie wymaczał w wodzie i dwa razy dziennie ją wymieniał. Wode jak mówił ma kryształ w każdym akwarium, a także z powodzeniem hoduje pyszczaki. Jednak osobiście i tak bym węgla nie włożyl:P Jeżeli Pan to czyta to proszę napisać pikantne szczególiki na forum:)
  4. Ja znalazłem tam instrukcje do fluvala dlatego w ciemno adres dawałem. Nie miałem czasu sprawdzić. Ja także przepraszam:)
  5. Ale bez nerwów.. nie miałem czasu to ile mogłem pomóc pomogłem. Elektroda ma baze instrukcji obsługi dość sporą. Sprawdzałem teraz, niestety nie ma. Dalej jednak uważam że to nie powód by na mnie tak naskakiwać:/
  6. Te diody nic nie dają. One są UV-A czyli najtańszy ultrafiolet sprawdzający się bardziej na dyskotekach niżeli w akwarium. Co do samego filtra to jako mechaniczny dobre opinie zbiera, choć nie ukrywam że lepiej chyba wydać tą kase a nawet mniejszą na wydajniejszą pompe.
  7. zaloguj się na www.elektroda.pl i tam zobacz
  8. Co nie zmienia faktu że dioda UV w tych filtrach to jeden wielki pic na wode służący tylko i wyłącznie reklamie..
  9. czester_

    Ile karmić?

    Będą głodne to podlecą z czasem... Wiesz nikt konkretnie nie powie Ci ile masz dać bo zależy to od np pokarmu czy to spirulina granulki, czy płatki, od wielkosci ryb, ilości itd. Lepiej dawać mniej, a po dłuższym czasie obserwacji tak jak kolega wyżej mówił dojdziesz do wprawy ile dać by pyśki nie pływały z wielkimi brzuchami.
  10. Mój eheim ecco chodził tak dłuższy czas:) Jak troszke pochodził na lizaku to potem już go wogóle słychać nie było... a z czasem znalazłem metalową ośke. Ale lizaki dają rade:)
  11. czester_

    Ile karmić?

    Ryby będą jeść prawie zawsze tyle ile im dasz, już taka ich natura. Najlepiej karmić dwa razy dziennie. I tu już w zależności ile ich jest to dawać tyle by każda dostała lecz by na dno nie spadało. Osobiście daje małą szczypte.. czekam aż zjedzą, i ponawiam jeszcze dwa trzy razy ale to w zależności jaki pokarm. Ciężko powiedzieć ile to jest, także dawaj tyle by pojadły i pokarm nie marnował się spadając na dno. Wbrew pozorom ryba prędzej zdechnie z przejedzenia niż gdyby trochę pogłodowała (teoretycznie bo zawsze jakiegoś glonka uskubie)
  12. Yellow sluchaj ale zgodzisz się że jeśli przez ten czas kubeł będzie chodził to nic się nie stanie. Z postu trudno wyczuć czy chodzi o przywóz nowego akwarium czy całego sprzętu i tu poprosił bym o dokładne napisanie co gdzie się przewozi. Osobiście odebrałem to tak, że ma już filter i kupuje większe akwarium, Jeśli tak to sprawa prosta: wiaderko, i niech sobie kubelek filtruje wode przez ten czas. Jeśli przewozi kubła to wtedy faktycznie już większe ryzyko utraty złoża ale po pierwsze przypuszczam, że sam transport to 3 h trwać nie będzie bo znaczło by to, że ze 120 km po ten sprzęt jedzie:) Także wtedy jak tylko dojedzie z kubełkiem, to samo czyli wiadereczko i niech filtruje:) ale wtedy dodatkowo można jeszcze jakiego nivitreca dodać.
  13. hehe i módl się.. nie ma gorszego świństwa niż sinice no chyba że bloat. Ja walczyłem w poprzednim baniaku ze 4 miechy:/ Wcześniej jest wiele tematów na temat sinic, radze dokładnie przestudiować i starannie wykonywać wskazóki ludzi którzy się z nimi uporali.
  14. P.S. Kolega z Oświęcimia??
  15. Całego złoża się zaraz nie wykończy:) Wiadomo urze pareset bakterii ale nie wszystkie. Godzina czy dwie to nic strasznego chyba jeszcze.. wystarczy dolać nivitreca czy coś podobnego i nic nie powinno się stać. A jeśli jest tylko możliwość podłączenia na czas przeprowadzki filtra do kontaktu to tylko. Nic tak nie pomoże jak filtr biologiczny który jest już zasiedlony przez bakterie. Skróci to czas dojżewania akwarium, a i po co odwalać robote która już jest zrobiona?!
  16. Dlaczego zaczynać od nowa? Jeżeli ma kubeł już dawno działający ze złożami bakterii to tylko włożyć go do nowego baniaka. Nawet bym go nie czyścił. Kubełek wytrzyma ale ja zastanowiłbym się nad jakąś miską... żeby sobie filtrował ze 10 litrów i miał wymiane powietrza.
  17. AquaEl turbo ma dość duży pojemnik i dodatkowo drugi można dokupić i połączyć. Te pojemniki są masywne nie takie wąskie jak we fluvalach czy aqua szut
  18. No fakt faktem pisałem, że pękają ale może napisze jeszcze, że nigdy złego słowa na kubły fluvala nie powiedziałem. Cóż pękło bo szarpnąłem za mocno. Kupiłem urzywńca 304 za 70zł 2 letniego, u mnie juz 2 lata śmiga i nic także stane tu w obronie fluvalów:D
  19. czester_

    Fluvale

    hehe więc nie jestem sam... fluvale mają tak szczelną uszczelkę na zaworach, że bieda ją ruszyć i nie połamać Zresztą mój poprzedni eheim ecco też się"połamał" tylko na zapięciach kubła:/ Ale coś w tym jest... są jakieś kubełki z np, aluminiowymi zapinkami lub zaworkami?
  20. Ale to jest cena samego żarnika! Pomyśl, żeby zrobić takie ustrojstwo już całe to koszt jest o wiele większy tak więc myślę, że jak już lepiej dać 20zł więcej i mieć orginał na gwarancji.
  21. hmm te żarniki wcale nie są takie tanie... tak samo obawiam się że dioda także jest do niczego. Troszke się kiedyśtym interesowałem także polecam najpierw to przeczytać http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=908
  22. Moje pysiaki też tak twierdzą
  23. Młodych saulosi mam multum.. nie chciałbym nigdy żeby w ogólnym mi pływały i chowały się gdzie popadnie bo potem jest problem z wyłowieniem. Sprzedam te co mam to wyławiam następne samice do kotnika i tak w kółko. Pasuje mi układ, że jeśli nie odłowie to młodych nie ma;)
  24. czester_

    Prośba

    U mnie też jest tanio.. rozejże się, dam znać
  25. No więc się nadziałem i mam nauczke.. nie wiem czy to kundle ale trą się i to mnie niepokoi choć moje saulosy nie pozwoliły jeszcze żyć potomstwu dłużej niż dzień
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.