czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
No to jak ty masz wate która wyłapuje na takiej małej powierzchni to wcale się nie dziwie że potrzebujesz dużej mocy... kicz i tyle. A nawet jak byś miał gąbke w obudowie to syf się wyleje trochu. Po godzinie nic nie ma:) Gąbki rulez:D
-
Sisu ja mam aquaela turbo 1100 i samą głowice gdzieś co 3 miechy czyszcze. Zbiera rewelacyjnie, a ten 2000l/h i tak trzeba "przyciszać" bo pralke by robił...
-
Wiesz co, a próbowałeś z inną gąbką? Bo ona też ma dużo do powiedzenia. Jeśli się nie myle to standardowo szut jest w zamkniętej obudowie. Gdybyś dał jakąś wielką gąbke i wydłużył otwór ssący to najprawdopodobniej byłaby poprawa.
-
Mój błąd, złego linka wstawiłem, oczywićsci chodziło mi o model niżej, na to faktycznie trudniej by było zarobić.
-
To chyba nawet nie chodzi tyle o marke co o przepływ i gąbke. W takim akwa przepływ rzędu 1100-1400l/h jest optymalny, a jesli dodatkowo kamienie poukładane są w sposób wykluczajacy nazwe to "martwe rejony" to nawet są tygodnie gdzie z dna nie mamy co odmulać.
-
Daj spokój bo się wzrusze:D Tak poważnie jeśli masz jakieś problemy pytania wal na maila bądź gg zawsze odpowiem. No chyba, że mieszkasz blisko to inaczej pogadamy;)
-
To żeś mnie zaskoczył Limarku:) Myślałem, że już wyginęły bo na allegro ich nie widziałem a nigdzie indziej nie szukałem.
-
Tylko bez zadnych mi tu fachowców z akwarystycznego!! My się tu nie obrażamy:P
-
Jeśli chodzi o filtr wewnętrzny do wg. mnie zasługujące na polecenie są: - AQUAEL FILTR TURBO 1100 (którego sam używam) - TC 1000 WEIPRO - Pompa Atamana np: http://www.allegro.pl/item281536869_pom ... html#photo - Fluval 4+ Ogólnie ważne żeby przepływ był większy lub równy 1000l/h. Z doświadczenia pralki nie robi a ładnie wszystko zbiera gdy dodatkowo zamontujemy dużą gąbke;) Co do Zewnętrznych to ja używam fluvala 205 ale to tylko ze względu na małą ilość ryb. Jak dla mnie jest wystarczający jednak Tobie zdecydowanie poleciłbym: - TETRATEC Ex 700 (+ dobra ceramika) - TETRA TEC EX 1200 - JBL Cristall Profi 500 - JBL Cristall Profi 250 (+ dobra ceramika) - fluval 305 To także zależy od tego czy myślisz wymieniać za rok dwa baniak na większy gdzie również większy filtr się przyda. IMO Ex700 lub JBL 250 spokojnie starczy i przykład moge dać u mnie gdzie no3 mam na poziomie 10. Jednakże zależy to również od obsady jaką chcesz mieć. Ja mam dwa gatunki, kilkanaście sztuk także problemu nie ma;) Grzałka praktycznie każda ok 200W. Zależy także od temperaturki w domu. Napewno omijaj Ellite bo są z nią problemy. Większość poleci zapewne niespotykanego już skalara:P TAk poważnie polecam Tetre lub Sere bo z nimi są najmniejsze problemy. Na podłoże najlepiej nadaje się darmowy piasek budowlany lub z jakiegoś zbiornika retencyjnego czy morza. IMO kupować napewno się nie opłaca. Kamienie także kwestia gustu. Zwróć jednak uwagę na wystarczającą ilość kryjówek lecz nie przesadź bo możesz mieć potem problemy z niewyżytymi samicami:P Najlepiej jakieś ładne duże głazy i do tego kamyczki. Tło oczywiście DIY i nawet nie myśl za plastikami. Nawet jak masz 2 lewe ręce tło napewno wyjdzie rewelacyjnie, a duma będzie cię rozpierać na potęge. Pozatym akwarium będzie wyjątkowe i niepowtarzalne. Oświetlenie także wg uznania. Tu masz odnośnik do wyboru koloru: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=53 I tu ilość światła zależy od nastroju który chcesz stworzyć . Ja np.: mam tylko 36W i w pełni mnie to zadowala. Standardowo wsadza się w taie akwarium 2x30W. I to chyba tyle:) Jak coś pominąłem to jeszcze napisze... P.S. Oczywiście zestaw testów wody i kompania świdrów obowiązkowa;)
-
Wiesz co z tym wewnętrznym to jak dla mnie wydawanie kasy w błoto bo za to można mieć lepszy tańszy także niezawodny filterek, a ta reszta poszła by na inne wydatki typu wkłady, blat itp.
-
Pewnie że będzie z tym że większość jedzie na 8mm i jeszcze nie słyszałem o jakimś pęknięciu dna. Styropian i tak będziesz musiał dać.
-
Nie chyba że masz naprawde kiepską szafke... poprzednio miałem szafeczke 55cm do akwarium 80 cm, a blat miał grubość 2cm. Jeśli się bardzo boisz polecam blaty kuchenne ok 3-4 cm i wytrzyma na 100%
-
Otoczaki ze składu budowlanego
czester_ odpowiedział(a) na BaczekSTWA temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Wklej najlepiej do galerii;) Nie umiem nic powiedzieć zatkało mnie:P -
Dokładnie! A na szafke można położyć blat 120 cm i napewno będzię się trzymać.
-
Otoczaki ze składu budowlanego
czester_ odpowiedział(a) na BaczekSTWA temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
U Ciebie nie pozostaje nic innego jak właśnie taki rozagęźnik na dwa równoległe. IMO dokładnie nie wiem jak ten filter wygląda ale np. mój turbo by do twojego akwarium napewno nie wiszedł. -
Nie będe Ci za wcześnie gratulował bo znam to cholerstwo doskonale ale trzymam kciuki;)
-
Z tymi filtrami to chyba na odwrót;) Co do samego akwarium to radzę na początku zastanowić się czy nie lepiej zainwestować jeszcze w te 20 cm długości. Potem możesz żałować, że nie wydałeś tych paru groszy więcej. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na jednogatunkowe z saulosi to jak najbardziej wystarczy! Osobiście nigdy kwarcowego piachu do akwarium bym nie wsadził bo na początku jest za bardzo jasny i stresuje pyśki do tego przy 60W twojego oświetlenia. Samo, oświetlenie, kamienie, tło, wystrój to kwestia gustu więc zostawiam to już twoim upodobanią. Jedno co mogę jeszcze radzić to zastanowić się nad innym filtrem. Fany dla mnie osobiście do grupy dobrych filtrów nie należą choć sam mam aquaela ale już turbo i ten jest zadowalający. Co do obsady to obawiam się że 5 samców w takim zbiorniku się nie utrzyma, zdecydowanie lepiej 3+9. I tyle mogę rzec:) Sprecyzuj bardziej pytania, a postaram się pomóc;)
-
Ja miałem takie akwarium... oczywiście ma zniekształcenia. Gdy patrzymy równolegle do niewielkiej "prostej" płaszczyzny na szybie obraz jest normalny jednak gdybyś popatrzył np z metra odległości stojąc na środku to na bokach obraz przedmiotów byłby wydłużony. Osobiście nigdy już nie kupie panoramy, bo choć bardzo mi się podobała do malawi kompletnie nie pasuje pomijając już zniekształcenia obrazu.
-
Aż mamie powiem:D hmm tylko wysępić lek na recepte to jest sztuka... nie wnikam:P
-
hmm... to mnie powaliłeś bo moja mama która pracuje w szpitalu pow. że "erytromycyny" już nie ma i jej nie przepisują. Jest teraz właśnie Davercin. Ja kupowałem przez wakacje... Na recepte brałeś?
-
Hydroponika połączona ze złożem zraszanym.
czester_ odpowiedział(a) na cacy temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Oj przepraszam leże w łóżku z gorączką i chyba mi troche w łeb daje... oczywiście masz racje;) -
Hydroponika połączona ze złożem zraszanym.
czester_ odpowiedział(a) na cacy temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ogólnie możesz spróbować tylko przy takim kształcie prądu silniki jak ruszą to całkiem inne odgłosy wydają i w sumie nie ma się co dziwić bo wkońcu są przystosowane do zmiennej sinusoidy. Niemniej u mnie fluval chodzi, a przy dłuższym braku prądu zawsze ratuje jakoś sytuacje. -
Hydroponika połączona ze złożem zraszanym.
czester_ odpowiedział(a) na cacy temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Z tym, że UPS daje "kwadrat" a nie sinusoide dlatego niektóre filtry nie chcą za bardzo współpracować, a jedynie buczą. Mój fluval np chodzi, a eheim ecco już nie ruszył. -
heh wiem ten lek to DAVERCIN ale tak jak mówie bez recepty ani rusz. pzdr.
