Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. SZczerze... dla mnie to suche gadanie sabotage. Bo niby skąd wiesz jaki on jest jakościowo? 99% kupnych pokarmów ma skład napisany na etykiecie i to ot tyle ile wiemy o ich produkcji. Tyle sie mówi o jedzeniu dla ludzi. Nieraz jakieś skrajne przypadki o nieświeżych mięsach, parówkach z paznokci etc. Co dopiero pokarmy dla ryb. Tak naprawde "zdrowy" to tylko pokarm zrobiony własnoręcznie. Nie mam zamiaru osądzać czy mix to syf czy nie. U mnie nie przyczynił sie do chorób, pogorszenia zachowania, sylwetki, kolorów wiec traktuje go jak normalny pokarm. Bo równie dobrze moge dzis powiedzieć ze inne to syfy, a tak naprawde dowodów brak... w fabryce przeciesz nie byłem.
  2. Karmic mozesz kiedy chcesz. Nie jest powiedziane ze trzeba karmic o 7 rano i 9 wieczorem. Karmisz regularnie tak jak Ci pasuje.
  3. Ja czasem daje malawi-mix'a. Raz na czas im nie zaszkodzi, a minusów nie zauwarzyłem. IMO na sitko, przepłukać wodą i podawać. Niby co się może stać jak poda się to raz na 2 tyg? Sabotage jakas konkretna odpowiedź? Nie wierze bowiem ze jest ona robiona gorzej niż reszta.
  4. Dokładnie, pokaż jakieś zdjęcie i będziemy cos wiedzieć.
  5. To wszystko zależy. Np ja nie uzywam kubełkow w kotnikach ale narybek trzymam bardzo krótko. Dodatkowo kotnik napełniony jest wodą z głównego akwarium + częste podmiany i raz w tygodniu dolewka wody z głównego. Myśle że daje to rade ale trzeba częściej badać wode i uważać. W sumie ciekaw jestem jak robi reszta?!
  6. IMO jak juz kleić to sylikonem akwarystycznym. tło mam 2,5 roku juz, waży spoooro, cały czas pod wodą i rękami nie odlkeisz pleksy od kamienia. Ostanio ryba wpłynęla mi jakimścudem za kamien w tle. Musiałem urywać kawałek i bez pomocy sprzętu nie ma siły oderwać.
  7. Pomijając związki jakie moze zawierac (nie mam pojecia czy jest szkodliwy) praktycznie nie chybta sie kamieni. Z plastikami czasem ma problem nawet. Kup sylikon jakby co, pewne i mocne. Druga sprawa po co ?
  8. chodzi mi o to ze jest male i ja przynajmniej u siebie nie widze szczegułów
  9. Poczytaj na początek regulamin. Podaj wszystkie dane dotyczące wody, a przynajmniej te podstawowe. Wypadało by chorą przenieść do innego akwa by reszta nie podłapała jeśli jest to faktycznie jakas choroba choc na zdjęciu mało widać.
  10. a wez daj jakies ostre zdjecie... zal ryby
  11. nie mogles poprostu podniesc kamienia jakos? Mogłeś mu tym zabiegiem cos uszkodzic wewnątrz. Obserwuj, sam malo napisałes więc trudno cokolwiek powiedziec.
  12. Spokojnie grzała ~50W ci starczy. Jakby sie zajarała to żółw kapnie się by wyjsc z wody;)
  13. Nie wszyscy muszą mieć malawi. Tanga tez jest ładna.
  14. Nie powiem nic innego jak koledzy. Nie wiem czemu tak strasznie upierasz sie przy tym wymiarze...w tym pudełku to je pokaleczysz ino.
  15. U mnie jak roślina sie zagloni to wyrywam liście:P Jak będzie chciała to wypuści nowe zielone:)
  16. Tak więc najprawdopodobniej to "minie". Tzn bardziej zakładam że reszta wyjdzie z kryjówek i zacznie się lać. Obserwuj i wpuść pozostałą młodzież. Taka już natura pyszczaków, tymbardziej na poczatku choć są młode ustawiają hierarchie i walcza o rewirki.
  17. Jakie masz akwarium? Jakie ryby chcesz wpuszczac? W jakim wieku są? Jakie parametry?
  18. to juz trwa ponad tydzien;)
  19. ja głosowałem na 160. Mialem 112 profil i wg mnie nie da sie tam trzymac "na stałe" nawet haremu
  20. no i git:)
  21. Nie zgodze się z ziemniakiem. Narazie nie masz w akwarium rozrób, ryby są młode i nie musisz nic odławiać. Poprostu obserwuj. Samce oddasz ew jeśli będzie za dużo i nie będą żyły z sobą w zgodzie. Druga sprawa to skąd wiesz który będzie najładniejszy? Chcesz oddać juz wybarwiającego się choć nie masz pewności ile masz? Obsade redukujemy przy większych rybach biorąc pod uwage inne czynniki również jak charakter ryby.
  22. Ręcze Ci ze ty też kawał czasu wyżyłbyś w pokoju 1x1 z 5\pięcioma innnymi kolegami. I albo zaczelibyście sie po czasie naparzać albo do końca byście ogłupieli. Sensownym argumentem jest poprostu poczytanie paru książek, artykułow o tych rybach i omijanie "mędrców z zoologów" szerokim łukiem. Jestem pewny że taki to by i mnie przegadał bo nie znam zadnego argumentu na takim poziomie. Edit: I weź poczytaj o tych twoich aulonocarach, a potem się wypowiadaj. I co z tego ze mają 12 cm? (1/8 zbiornika ) Wiesz ile jeszcze innych cech dyskfailfikuje te ryby?
  23. Ale farba zostawiła by chyba tłuste plamy raczej...
  24. jeśli kamienie i piasek miałeś wcześniej i zalałeś je swieżą wodą moze to być film bakteryjny
  25. Jak zalewałeś swieżą wodą z kranu to IMO normalnie zjawisko w nowym akwa. Woda dojżewa i pojawiły się w niej pierwotniaki Silnie napowietrzaj i powinno puścić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.