sabotage Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #11 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Wlasnie tak mutra. Ograniczenie oswietlenie bynajmniej pozwoli mu sie upewnic w czym rzecz.
Darrooo Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Autor #12 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Niech zgadne, rzuciłeś kostkami czy potrząsnąłeś grzechotką ? 8) Wybrałem trzeci wariant... rybki startowe... NH4 nie wychylił się ponad 1 i nie mam obawy , że bakterie mi z glodu padną jak przegapię brak pozywki w akwa ;P Ale wracając do glonow... Zalorzylem kocyk jakiś taki cieniutki w paski biało kolorowe... Glony na tle i kamykach trzymają sie na razie bez zmian. Nalocik na przedniej szybie jest w paski ;P To znaczy wczoraj była cała szybka wieczorem zelona część wschodnia ma zawsze intensywniejszą zieleń , i tylko w tej częsci pozostaly paski zielonego nalotu na szybie tam gdzie kocyk był bialy. Z reszty szyby nalot zniknął. Zniknol też ten niby nalot z piasku (może to te starte glony z szyby) i woda jest dużo bardziej przejżysta , od 24 godzin czyscik nieużywany... Pojawiły się natomiast spore zielone placki w piasku ponizej poziomu dna takie po 2/3 cm. i moze ich jest z 10 , zapewne powstały w tych miejscach gdzie kocyk był biały... Dodam jeszcze , że akwa stoi w jedynym możliwym miejscu czyli na wprost poludniowego , 5-metrowego okna... Oczywiscie promyczki do akwa besposrednio nie docierają , ale przez ostatni tydzień czy dwa każdy wie jaką mamy pogodę... slonce i bezchmurne niebo dzień w dzień
Drak Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #13 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Darrooo to nie było do Ciebie Odpuśc sobie kocowe zabiegi i nie daj sie namówić na szmańskie puszczanie krwi czyli erytromecyne. Twój zbiornik ma 2,5 TYGODNIA. Podmiana wody i ograniczenie oswietlenia wystarczą, a w ogóle na tym etapie są zbędne. Chcesz to zbieraj mechanicznie. Przed tobą kilka miesięcy (!) dojrzewania zbiornika i w tym czasie zobaczysz różne jego przemiany zanim osiągnie trwałą stabilizację. Jesli za pół roku wróca ci glony i zaczniesz z nimi walkę ponownie to wówczas się można zastanawiać.
Darrooo Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Autor #14 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 @Drak , inaczej odebralem to co napisałeś ;P Bo wiesz tu na forum akwa startuje się na kostki (mrozonki) , wlasny amoniak lub rybki startowe ;P Co do samych glonow , to fakt. Ja pytam a wszyscy piszą trochę po omacku... Może odrobine naświetlę temat : Glony na tle : (niestety tło z cr65 trochę spękało po zalaniu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cc ... e96a5.html Glony (okrzemki + trochę zielonych) na kamykach i roslince (okrzemki) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4c ... 19d96.html No i te dzisiejsze zielone pręgi w piasku : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be5 ... 14ef5.html
aarset Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #15 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Po co Ci tyle piachu? Mogą tworzyć się strefy beztlenowe.
Darrooo Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Autor #16 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 Na fotce to tylko tak wyglada... Ta dolna listwa ma 3cm , piaseczek nad nią kolejne 3,5cm czyli całośc ok 6 / 6,5 cm. Pod piaskiem oczywiście 2 cm styropianu. Częściowo piasek bedzie znikał podczas oczyszczania dna. A na forum piszą czesto o warstwach zblizonych do 10 cm... Pysie podobno kopią... 8)
mutra Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #17 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 To co masz na fotkach to nie sinice. Zielenice i okrzemki-niczym się nie przejmuj i nic nie kombinuj poza gąbeczką i mieszaniem piasku przy odmulaniu.
Drak Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #18 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 A co więcej, to co masz to naprawdę mało, prawdopodobnie czeka cię prawdziwy "dywan" na piasku że o całkowitym zarośnięciu bocznych szyb nie wspomnę. I na razie mało masz składników pokarmowych, kiedy wpuścisz ryby i zaczniesz je karmić proces obrastania przyspieszy (to nie jest pewne,ale prawdopodobne). Ale do czasu. Na razie jesteś na początku dojrzewania, a to naprawdę trwa.
basior Opublikowano 29 Kwietnia 2009 #19 Opublikowano 29 Kwietnia 2009 Po co Ci tyle piachu? Mogą tworzyć się strefy beztlenowe. Popieram...
slawek gorol Opublikowano 29 Kwietnia 2009 #20 Opublikowano 29 Kwietnia 2009 Po co Ci tyle piachu? Mogą tworzyć się strefy beztlenowe. Popieram... i znowu konserwatyzm.... mam tyle piasku co kolega, moze wiecej.... mieszam go co tydzien/dwa dlonia podczas pielegnacji akwa... w piasku "goni" milon swiderkow... - strefy beztlenowe = 0 koledzy...litosci....przesadzacie....
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się