Darrooo Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #1 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Witam Mam dojrzewające akwarium niecałe 2,5 tygodnia. Od ok. tygodnia NH4/NH3 jest już niewykrywalne jest teraz skok no2 jest obecnie ponad skalą (moje testy mają skalę do 1mg/l) Tydzień temu pojawily się okrzemki pokryly wiekszosc tla i kamieni. Dzień po okrzemkach pojawiły się zielenice na okrzemkach i tak sobie ich przybywa... I od tego czasu zielony meszek pojawia się na przedniej szybie z dnia na dzień szybciej... Obecnie to czyścika nawet nie wyciagam , bo szybke trzeba dwa razy dziennie czyścić , dziś już wyraźnie było widać ok. poludnia glony patrząc z przodu , a czyszczona była wieczorem... Czy takie tempo wzrostu jest tylko chwilo spowodowane skokiem no2 i zapewne no3 czy jest to normalne w naszych akwariach ?
sabotage Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #2 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Jestes pewien, ze to zielenice a nie sinice? Bo tak z dnia na dzien Ci wskoczyly az dziwne... :roll:
Drak Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #3 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 ..i znów znad pól powiało "sinicami"
Darrooo Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Autor #4 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Hmm Sprawdzałem te na kamieniach i na tle , tak samo się zachowują jak okrzemki czyli nie schodzą pocierane... Ale to na szybie trochę inne... Ścierane czyścikiem rozpraszają się jak proszek... Teraz sprawdzałem coś co tam na szybie się uchowalo , i zachowują się trochę jak...hmm sok wlany do wody... czyli da je się rozciągnąc i powolutku rosplywają się w wodzie. Na razie nieprzypomina to wygladem kożuszkow sinic na pisaku jakie już na tym forum oglądalem. Ale to tempo pojawiania się jest conajmniej dziwne. 3,5 godziny temu szybkę czyścilem i już patrząc przez boczną widać zelony nalocik Coś jak bym je tylko strącał z szyby a one jak kurz siadają spowrotem...
Drak Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #5 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Podmien z 10% wody i ogranicz oświetlenie.
Darrooo Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Autor #6 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Jednak dodatkowo robi się cieniutki nalocik na piasku nie ma nawet milimetra , ale już przypomina sinice... Dodatkowo ten nalot poruszony np. czyścikiem uwalnia bąbelki... To zielone na tle jest jednak zdecydowanie inne ładniejsze , nie da sie scierać i nie "bąbelkuje" Jednak zaciemnię akwarium i zobaczę efekty...
sabotage Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #7 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Tak, to wyglada na 100% sinice. Wiesz co robic - do dziela.
Drak Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #8 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 Niech zgadne, rzuciłeś kostkami czy potrząsnąłeś grzechotką ? 8)
nabe Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #9 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 A nie mogą to być np bąblujące tlenem kolonie glonów?
mutra Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #10 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 A nie mogą to być np bąblujące tlenem kolonie glonów? mogą być, tym bardziej że zielenice na szybie w pierwszej fazie wzrostu dają przy scieraniu właśnie taki "proszek". Co do opcji zaciemnienia przy sinicach to ja wbrew temu co większość pisze jestem sceptyczny - sinice poradzą sobie bez światła lepiej niż jakiekolwiek inne glony czy rośliny jakie mamy w akwarium. Skoro gasząc światło wyłączamy glony to cała pula zw. odżywczych pozostaje dla sinic - możliwy efekt jest prosty do przewidzenia.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się