Skocz do zawartości

Kategorie pokarmów


maniol

Rekomendowane odpowiedzi

Dainichi to A. Potem O.S.I z NatureFood B, dalej Hikari


a czym Dainichi rozni sie od trzech pozostalych?

Skladnikowo najbardziej zaawansowany jest NF, technologicznie O.S.I., ale zwyczajowo sa to pokarmy grupy Premium i roznice sa niuansowe. Dainichi nie wyroznia sie jakos wybitnie. Z praktyki wskazalabym juz raczej NF, np. z powodow latwosci podawania i braku efektu bloat przy przekarmieniach granulatem, co niestety zdarza sie w trzech pozostalych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne odczucie jest takie, że NF jest lepsze niż O.S.I. Po praktycznie 2 tygodniach podawania NF widzę wyraźną różnicę w wybarwieniu rybek. Wcześniej podawałem min. O.S.I. Oczywiście O.S.I podaje dalej, więc moja opinia nie może być w pełni miarodajna, ale z pewnoscią urozmaicenie diety dwoma pokarmami NF to był dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy przy odczuciach subiektywnych to NF jest najlepszym pokarmem dla Malawi. Ja w zasadzie oprócz NF i mieszaniny płatków [forte/osi/krill/] stosuje tylko mrożonki.


Ma przynajmniej kilka zalet w stosunku do Dainichi, O.S.I. i Hikari.


Nie zmienia to faktu, ze wszystkie te pokarmy i kilka innych, niedostępnych na rynku stanowi grupe Premium i rozbijanie jej na kilka nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym Dainichi rozni sie od trzech pozostalych?

Skladnikowo najbardziej zaawansowany jest NF, technologicznie O.S.I., ale zwyczajowo sa to pokarmy grupy Premium i roznice sa niuansowe.



No tak po prawdzie to Dainichi wyglądało mi na A (nie mam tego pokarmu) na podstawie tego co przeczytałem w tym dziale. Ale do rzeczy... czyli Twoim zdaniem Dainichi, O.S.I, NatureFood, Hikari to jedna grupa (Premium). A co z resztą (Tropical, Sera, Tetra, JBL, Aquatic Nature, Hagen), widzisz jakieś różnice, czy też jest to podobna klasa?


A co myślicie o utworzeniu ankiety - "Czym karmię swoje pysie"? Mamy już listę pokarmów, więc będzie łatwo ją zrobić. Wyniki mogłyby być bazą do nowej kolumny "Polecane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ktrinexu możesz dodać jeszcze czerwony plankton,moina(drobne skorupiaki morskie) i wolfie (pochodzi z rodziny rzęsowatych pokarm bogaty w mikroelementy).

Ja to dla urozmaicenia daje od dłuższego czasu…ciekawe czy tylko ja… :)



Dodam na razie u siebie lokalnie. Jak się nazbiera więcej to zrobimy upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z resztą (Tropical, Sera, Tetra, JBL, Aquatic Nature, Hagen), widzisz jakieś różnice, czy też jest to podobna klasa?

Sera jest porównywalna z Tetrą, JBL moim zdaniem ćwierć oczka wyżej. Aquatic Nature nie znam. Nutrafin Hagena używałem tylko raz i na tej podstawie stoi ta gdzie tetra. Z tropicalem są największe problemy bo tam masz bardzo dobrą Spiruline 36 % (IMO ćwierć oczka poniżej OSI) Porównywalną z tetrą i serą spiruline special 6%. Takie sobie "Malawi" I całkiem denne Biovit, ichtiovit, "Hobby" itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera jest porównywalna z Tetrą, JBL moim zdaniem ćwierć oczka wyżej. Aquatic Nature nie znam. Nutrafin Hagena używałem tylko raz i na tej podstawie stoi ta gdzie tetra. Z tropicalem są największe problemy bo tam masz bardzo dobrą Spiruline 36 % (IMO ćwierć oczka poniżej OSI) Porównywalną z tetrą i serą spiruline special 6%. Takie sobie "Malawi" I całkiem denne Biovit, ichtiovit, "Hobby" itp.


No to mamy już jakiś początek. Jeśli przyjmiemy 3 stopniową skalę (np jak proponował smurv: "high-end" "medium-end" "low-end") to uproszczą nam się te ćwierć oczka wyżej/niżej i z grubsza będzie:


High-end: Dainichi, Nature Food, O.S.I, Harikari, Tropical Spirulina 36%

Medium-end: Sera, Tetra, JBL, Hagen, Aquatic Nature, Tropical (prócz wyjątków)

Low-end: Tropical Malawi?


Wychodziłoby na to, że nie ma kiepskiego producenta, tylko pojedyńcze nieudane produkty, które musielibyśmy wyłuskać z naszej listy (Biovit, ichtiovit, "Hobby" nie mamy :wink: )


No chyba, że widzicie to inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tutaj mutra się z Tobą nie zgodzę my wiemy co jest fajne a co jest bee ale np. osoba początkująca itp. będzie potem niepotrzebnie błądzić i zadawać pytania w stylu "a ten pokarm...a ten... a może ten...?" dlatego uważam że powinno się wypisać wszystkie pokarmy których można użyć w malawi nawet te co do karmienia dżdżownic się nie nadają żeby nie było zamieszania i skala 6 stopniowa byłaby moim zdaniem bardziej wiarygodna niż ogólna 3 stopniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.