Skocz do zawartości

Kategorie pokarmów


maniol

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ten dział przyszło mi do głowy, że mnie jako początkującemu brakuje tu jednego miejsca, w którym mógłbym znaleźć listę z najbardziej popularnymi pokarmami (dostępnymi obecnie na rynku) uzupełnioną o pewną klasyfikację/kategoryzację, która pomogła by nam początkującym w dobraniu pokarmu odpowiedniego do swojej obsady, bez potrzeby pytania o to co rusz przez nowe osoby (ale mi wyszło długie zdanie :lol: ). Klasyfikację można byłoby przyszpilić na początku działu i była by czymś w rodzaju drogowskazu. Co o tym myślicie?


Jeśli komuś wydaje się ten pomysł ciekawym, mogę ze swej strony przygotować wstępną listę pokarmów, które przewijają się w wątkach, niemniej w sprawie opracowania klasyfikacji/kategoryzacji potrzebowałbym wsparcia bardziej doświadczonych kolegów :wink:


Generalnie tak na gorąco, to mogłaby to być tabelka z kolumnami

Nazwa pokarmu, Producent i dalej klasyfikacje/kategoryzacje np. roślinny, mięsny, wybarwiający, płatki, granulki, mrożonka, namaczanie, mbuna bazowy, non-Mbuna bazowy, MBuna uzupełniający, Non-Mbuna uzupełniający, MBuna zabroniony, kategoria cenowa itd. (gdzie w kolumnie byłoby zaznacone T/N lub X/pusto).


Dało by to nam początkującym klarowną informację - mam obsadę roślinożerną, to takie a takie pokarmy powinienem wybrać jako bazowe, takich się wystrzegać, te jako wybarwiające itd.


Jeśli pomysł się już kiedyś przewijał, to przepraszam za spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem wstępną listę, nad którą trzeba jeszcze sporo popracować, ale... chciałbym wiedzieć czy widzicie w tym sens. Jeśli mam poświęcić nad tym wolny czas to chciałbym mieć poczucie, że to się komuś przyda :wink:


Listę póki co zamieszczam jako załącznik (draft), w finalnej wersji (jeśli taka będzie) byłoby dobrze zamieścić to w formie tabelki na stronie, ale ja tego nie potrafię zrobić (table tag nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest ok, ale w tabelce masz kilka błędów - rozumiem że to wersja robocza


Załączam nieco uaktualnioną wersję. Zdaję sobie sprawę, że mogą w niej być błędy dlatego musimy to zrobić razem (ja póki co nie mam jeszcze dużego doświadczenia w tej materii). Jeśli coś trzeba skorygować, to napisz proszę co. Jeśli brakuje jakiś istotnych produktów (z wymienionych już producentów) lub brakuje jakiś istotnych producentów to proszę dajcie mi znać.


Nad kategorią cenową i jakościową wciąż pracuję.


Macie jakieś pomysły w kwestii, co można było by jeszcze dodać jako dodatkowe kolumny (klasyfikacja/kategoryzacja)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno brakuje tetry i JBLa ,vegie FX masz wpisane jako mięsny ( tak na marginesie kwestia podziału na mięsne/roślinne też jest mocno umowna). Tanganika tropicala nie jest roślinna tylko mięsna. Brakuje chyba paletkowej karmy hikari. W mrożonkach brakuje katrinexu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym o ujęcie na liście również pokarmów z serii Nutrafin firmy Hagen:


http://www.hagen.com/uk/aquatic/nutrafi ... finmax.cfm


Pokarmy ogólnego zastosowania:

Tropical Fish Flakes,

Small Tropical Fish Micro Granules

Bottom Feeder Sinking Tablets

Colour Enhancing Flakes

Cichlid Granules


Pokarmy dla ryb, których dieta koncentruje się na zooplanktonie:


Brine Shrimp Flakes

Mysis Flakes

Earthworm Flakes


Pokarmy dla ryb, których dieta koncentruje się na pokarmach pochodzenia roślinnego:


Spirulina Flakes

Spirulina Tablets

Cichlid Spirulina Sticks


Dodatkowo dorzuciłbym do wykazu pokarm w płatkach Tetra Phyll (jako pokarm ogólnego stosowania z naciskiem na rybki , których dieta skupia się na zooplantonie).


P_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.