Skocz do zawartości

projekt m22 - 1000L


ziemniak

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po trzech tygodniach NO2 wzrosło z niewykrywalnego >0,01 do 0,2/0,3 i po czterech dniach spadło ponownie do poziomie niewykrywalnego <0,01. Jednocześnie NO3 wzrosło z 3/5 do 10/15. Wygląda na to, że jest ok. To było kilka dni temu, myślę, że w tym tygodniu pojadę po ryby,albo zamówię (to już będzie ponad miesiąc od zalania)

W Twoim przypadku poziom NO2 jest dużo wyższy, pewnie dzięki zastosowaniu WA. Pytanie ile trzeba będzie czekać na spadek i przerobienie tego na NO3.  Dzieci i Malawi uczą cierpliwości...😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej dalej wodę amoniakalną (lub pokarm)... bez tego dojrzewanie (ten etap) się zatrzymuje.

0,5 ml wody amoniakalnej da Ci ok. 0,15 ppm NH3.

1 g karmy dziennie da ok. 0,1  ppm NH3 w Twoim baniaku. To Twoja maksymalna szybkość pierwszego etapu nitryfikacji z ostatnich dni.

Lepiej mieć jakąś rezerwę...

Podmiana wody na koniec, żeby obniżyć azotany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija równe 6 tygodni, a w moim akwarium dalej jest magia. Amoniak wciąga jak szalony, Azotyny w końcu mocno w dół, a azotany również zaczęły spadać lub są na podobnym poziomie. Do tego pojawił się dziwny 'glon'. Nie pasuje mi do niczego - okrzemki, krasnorosty, brunatnice czy zielenice, choć początkowo myślałem, że to one. Dość łatwo odchodzi od kamienia. Poniżej zdjęcia - na niektórych wydaje się, że jest czerwony, bordowy. To przekłamanie, w rzeczywistości ma intensywny czarny kolor.

Do tego muszę przemyśleć falowniki w modułach. Niestety są zbyt głośne. W gąbce ich w ogóle nie było słychać. Wchodzą dość ciasno w otwory i to pewnie jest problemem. Okładałem je już uszczelkami do okien lub gąbką filtracyjną. Nic to nie daje, bo wchodzą bardzo ciężko w otwory. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, aby do jednego modułu dać pompę jebao dcp 2500/3000, a do drugiego mniejszy falownik (jebao slw/mlw 5 lub 10 - teraz mam 20) lub aquael circulator lub inny falownik.

Moduły w środku mają mały komin 15x15 cm, a wysokość ok. 45-50 cm. Oba z okrągłymi wylotami ok. 7 cm.

Mam nadzieję, że za mniej więcej tydzień, będzie można w końcu zarybiać ten stawik.

malawi22.png.2c5572895214955011ac2bc039cba771.png

20220505_193600.jpg.af227e4e133882143f1f4d4571a77459.jpg

20220505_193607.jpg.57755183651dddfd0273527cf10f53e9.jpg

20220505_193628.jpg.f9a9be5649c326d71e016d5779ae3d81.jpg

20220505_193620.jpg.9a9ad7d63c600add4062ed37bc429126.jpg

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ziemniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często nie ma mnie w domu, nie mogłem sobie pozwolić na taki szybki start. Dodatkowo przy 750 L wszelkie większe podmiany wody plus ew chemia to kłopot. Dlatego wolałem na spokojnie, bez pośpiechu. Myślałem, że dużo szybciej się uda. Na końcu odległość skąd chcę wziąć ryby czyli do Darka z Żor mam ok 130-140 km. Nie pytaj dlaczego od niego i dlaczego chcę jechać lub sam sobie odpowiedz :)

Z wynalazkami (pożywkami) tu przyznam rację, jednak praktycznie wszystkie miałem jako wygrane czy testery/gratisy. Czy pomogły? Chyba nie.

Temperatura skoczyła od podmian wody, a dodatkowo zrobiło się cieplej na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.