Skocz do zawartości

350L, start na WA oraz Prodibio - pomoc fachowca.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zanotuję sobie żeby była ciągłość.

06.10
Podmiana 30% wody, zabieg związany z leczeniem pleśni i zalecane przed zarybieniem.

07.10
NO2 - 0,01
NO3 - 5
NH4 - 0,05
KH - 11
pH - 7,8

08.10
Miała być wyprawa po ryby, ale jak to bywa, znów nie wyszło - dogadałem się i przyjadą kurierem 13 lub 14 😁

09.10
NO2 - 0,01
NO3 - 5


 

Opublikowano

09.10
NO2 - 0,01
NO3 - 10
 

13.10
NO2 - 0,00
NO3 - 15

NO2 praktycznie niewykrywalne 😁
NO3 skoczyło do 15, więc widać że biologia pracuje prawidłowo.

  • Lubię to 1
Opublikowano

16.10
NO2 - 0,05
NO3 - 15
NH4 - 0,00
KH - 10
pH - 7,8

Drugi dzień po zarybieniu lekko skoczyły NO2 i NO3, wydaje mi się że nie ma tragedii, jednak dziś pyszczaki idą spać bez jedzenia. Dodałem też jedną ampułkę Prodibio BioDigest, ostatnią jaką miałem oraz 25ml BactoActive. Zauważyłem w piątek rano i dzisiaj w ciągu dnia, że czasem co  niektóre osobniki ocierają się o żwir lub kamienie. Nie jest to nagminne i czasem przez godzinę dwie a nawet dłużej jest spokój a potem trzy, cztery osobniki ocierają się kilka razy i potem znów jest spokój.
Widać że biologia nie jest jeszcze stabilna i bardzo łatwo jest ją zachwiać.

Chyba nie ma co na razie panikować. 

Opublikowano

18.10
NO2 - 0,1
NO3 - 20

NO2 niepokojąco rośnie. Dzisiaj jeszcze nie podawałem jedzenia i chyba wstrzymam się, głodówka pewnie mniej im zaszkodzi niż rosnące stężenie NO2.
Jak sytuacja się nie zmieni do jutra popołudniu, zrobię podmiankę 20% wody.

Opublikowano

Po co czekać do jutra, teraz zrób podmianę i jutro też jeszcze nie karm. Jak masz w zapasie bakterie (bez pożywki) to dodaj po podmianie. Będzie dobrze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

No właśnie popełniłem ten błąd że dodałem ostatnią porcję bakterii BactoActive, zamiast podmienić wodę - rozpędziłem się. Jutro dokupie bakterie i najpierw zrobię podmianę.

Mam jeszcze Sera Toxivec, ale wole się wstrzymac z takim rozwiązaniem.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Spokojnie, toxivec to przy wyższych stężeniach. Zrób dzisiaj podmianę, a jutro jak kupisz bakterie to dodasz, nic się nie stanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

OK, świeża woda się napełnia, jutro dokupię bakterie i doleję.
Kupię BactoActive, takie miałem i na nich najszybciej mi ruszyła biologia. Podobno jak dodam nawet 50-100ml to nie tragedia bo tego przedawkować się nie da - prawda to?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • To nie tak, ze nie produkują. Jest problem z wysokimi kosztami importu spoza EU. Z tego powodu dystrybutorzy się wycofali
    • Witam, Kilka dni temu zauważyłem u jednego dorosłego kadango dużego guza przy płetwie piersiowej. Pojawił się prawdopodobnie z dnia na dzień w okresie kiedy akurat w akwarium były dwa tarła i trwały walki, dlatego na początku założyłem, że po prostu oberwał.  Niestety minęło już kilka dni i guz nie maleje. Dodam , że samiec nie wykazuje żadnych zachowań chorej ryby, jest aktywny , je normalnie, nie ociera się . Do tego żadna inna ryba w zbiorniku nie ma na skórze niczego podobnego.  Proszę o radę - czy czekać co się będzie działo dalej czy od razu robić mu kwarantannę ?
    • Dainichi już chyba nie produkują, nawet jakby znalazł go na jakimś magazynie czy coś takiego albo u kogoś prywatnie to i tak już pewnie będzie przeterminowany.
    • Ja kiedyś brałem od malawiana białe callainosy, ale odmianę Ruarwre ,też ładne☺️
    • Wie ktoś  gdzie  można teraz zakupić  te pokarmy dainichi,northfin
    • Mała przerwa świąteczna od internetu 😉 @tom77 Bardzo ładna ta mdoka. Ilu lat dożył?  @pozner   Tak, zdecyduje się na mix, akwarium na tyle duże że spróbuję, a ostatecznie zawsze można wydac/podmienić jakiś gatunek. Jestem zwolennikiem kupowania wszystkiego odrazu. Nie lubię dokładać pojedynczych ryb do funkcjonującego akwarium, chyba że byłaby taka potrzeba to wtedy uruchamiam dodatkowy baniak i tam trzymam przez jakiś czas, zeby zobaczyć czy rybie nic nie dolega. Generalnie z dostępnością gatunków w jednym miejscu jest problem. Wydaje mi się, że czeka mnie wycieczka za Norymbergę... tam przynajmniej jest szansa że kupię wszystko zgodnie z planem co do gatunków i rozmiarów. Postaram się kupić o rozmiar większą non mbune, skądkolwiek wezmę ryby, to zrobię to osobiście, więc będzie można zdecydować i wybrać na miejscu. (Zdarzało mi się już pojechać po 8 cm ryby które miały 5, albo po 30 cm które miały 22 😅)   @Vrzechu Naprawdę nie wiem czy kogoś interesuje opowieść o wakacjach w dżungli 😉 tym bardziej, że woda tam jest ciemna jak herbata i nie mam praktycznie zdjęć takich typowo akwarystycznych pod wodą. Za miesiąc też jadę do dżungli, tym razem Azja, to może ewentualnie jakiś zbiorczy temat gdzie wrzucę jakieś fotki i opowiem jak z mojej perspektywy wygląda biotop orinoco, morichal largo czy jakichś azjatyckich strumieni. Tym razem nastawiam się na clearwater to może uda się zrobić kilka fotek. To jest zrobione telefonem w zwykłym małym strumieniu w Tajlandii... @Tomasz78 Cyrtocara moori to mój pierwszy gracz rezerwowy 😄 gdyby nie udało się dostać mdoki albo na miejscu okaże się, że na tą rybę jest jakaś mega promocja, albo gdyby mdoka jakimś cudem nie dała rady... to wtedy wjeżdża moori. Podoba mi się ta ryba, chyba jej największym minusem jest to, że przypomina mi właśnie mdoke i to taka sytuacja albo/albo. Jak się ogląda takie filmy to można dojść do wniosku, że jedynym prawidłowym tłem dla malawi jest błękitne 🤔😉   Na tą chwilę obsada stanęła na malawi mix. 8 gatunków, jeżeli zmieni się dostępność to może 9. Z opcją redukcji gdyby coś poszło nie tak.  
    • Zadzwoń do malawiana zapytaj czy mają ten gatunek, albo do Luk-Raf.
    • Przeniosłem do właściwego działu.
    • Tak to jest jak człowiek myli ppi z mikronami, używam wkładów szurkowych i stąd ten mój błąd. Oczywiście 10ppi będzie dobrze.
    • Postanowiłem rozłożyć go na częśći pierwsze i ponownie złożyć przy okazji czyszcząc go. I tym razem zrobiłem porządnie tzn. węże pod wpływem wody zrobiły się bardziej giętkie i nadziałem wąż max na króciec i max dokręciłem nakrętką blokującą. Dodatkowo wstawiłem filtr do miski i kupie ten czujnik wilgoci tak jak ktoś mi tu radził. Także teraz będzie ok.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.