czester_ Opublikowano 26 Maja 2008 #1 Opublikowano 26 Maja 2008 (edytowane) W związku z tym, że coraz więcej pojawia się postów z identyfikacją sinic prosze zdjęcia itp zamieszczać tutaj w tym jednym wątku. Edytowane 24 Sierpnia 2019 przez eljot
corten Opublikowano 21 Sierpnia 2008 #2 Opublikowano 21 Sierpnia 2008 to ja proszę o ident - okrzemki li to czy sinice? mam takie cosik w akwarium od paru dni, rośnie jak najęte, ryby to skubią a kamloty wyglądają.. miodzio! podoba mi się
meth Opublikowano 22 Sierpnia 2008 #3 Opublikowano 22 Sierpnia 2008 Okrzemki – czyli jak twierdził pewien kolega znak dojrzałego zbiornika, gdyż okrzemki najbardziej lubią no3. W tym przypadku to by się potwierdzało bo u ciebie no2=0, no3=50 tylko uważaj bo to już górna granica azotanów
corten Opublikowano 22 Sierpnia 2008 #4 Opublikowano 22 Sierpnia 2008 ..jako że okrzemki - to się cieszę... z NO2 sprawa trochę pogmatwana...4 dni temu poleciało do..0,1! 4 pysie padły (chyba te najsłabsze), ja szybka podmiana, od wtorku leje nitrivec.. wczorajsze testy - na oko 0,07 (kolor testu między 0,05 a 0,1). dzis planuję niewielką podmiankę..i zobaczymy..Ryby żywe, wesołe.. może się ustabilizuje. wiem gdzie tkwi mój błąd.. za dużo ryb naraz trafiło do zbiornika i równowagę szlag trafił..kolejna przestroga dla niecierpliwców.. pytanie mam jeszcze - tak z ciekawości - jak u Was pachnie woda? u mnie glonem.. no i się zastanawiam czy to ok .. ps. meth - NO3 spadlo do ok 30 po podmianie...pilnuje tego! ale chyba pomyślę nad jakimś denitryfikatorem...
cezarix Opublikowano 22 Sierpnia 2008 #5 Opublikowano 22 Sierpnia 2008 Hehe - okrzemki to znak dojrzałego zbiornika ?? błagam nie powtarzajcie tego przecież te posty czytają ludzie, którzy mają zbyt małe doświadczenie aby znać się na takich żartach. Okrzemki pojawią się zawsze przy twardej wodzie i sprzyjających warunkach oświetleniowych nawet na drugi-trzeci dzień od zalania zbiornika (wiążą krzem, który jest im niezbędny) potem dopiero po woli ustępują miejsca zielenicom - które z kolei potrzebują azotanów. U mnie woda pachnie ... hmmm .... wodą A tak poważnie to jest praktycznie bezwonna, ustabilizuje ci się akwa, znikną okrzemki to i zapach powinien się "unormować"
meth Opublikowano 22 Sierpnia 2008 #6 Opublikowano 22 Sierpnia 2008 U mnie woda nie pachnie na szczęście, bo by mnie żona z taką wodą pogoniła A idąc za ciosem akwa mam „przejrzałe” bo okrzemek niewiele
corten Opublikowano 22 Sierpnia 2008 #7 Opublikowano 22 Sierpnia 2008 no to dałem się nabrać...heh.. w każdym bądź razie dzięki za info, cezarix - faktycznie okrzemki weszły momentalnie za sinicami (te miałem przez 5 dni, jeszcze bez ryb, 4 dni zaciemnienia i pomogło.) i rozrastają się w zawrotnym tempie . zatem czekam na ich odejście - co już chyba powoli następuje (na kamieniach pojawiają się powoli jasnozielone plamy..mam nadzieję, że wspomniane przez Was zielenice) no i czekam na "unormowanie" sie zapachu - fakt - aż tak go nie czuć (jak "wącham" wodę, na zewnątrz akwa praktycznie niewykrywalny, żona nie krzyczy;) no i batalii o NO2 ciąg dalszy... pozdro
siwy177 Opublikowano 26 Sierpnia 2008 #8 Opublikowano 26 Sierpnia 2008 To może pomożecie mi w walce z tym czymś...?? Znajomy postawił że przyczyna tego oglonienia jest brak ruchu wody lub zbyt mały ruch.Poprawiłem wszystko.Wode podmieniam co tydzień w ilości około 25%(akwe 120x40x50) Może przyczyna tkwi gdzie indziej ?? Dzięki za pomoc
romekjagoda Opublikowano 26 Sierpnia 2008 #9 Opublikowano 26 Sierpnia 2008 IMHO to sinice. Ruch wody nie jest przyczyną ich powstawania. Zalecam zaciemnienie na 3-4 dni, niepodawanie pokarmu. powinno pomóc. ogólnie poczytaj na forum było o tym dużo. ja nie polecam tylko panicznego sięgania do chemiii od razu. pilnuj napowietrzania i zaciemnienie. Powodzenia
mac Opublikowano 18 Września 2008 #10 Opublikowano 18 Września 2008 nie moge sie wykazac zdjeciem, ale sprobuje opisac glony, ktore pojawily sie u mnie na kamieniach. Sa bardzo charakterystyczne. Wystepuja one u mnie tylko na kamieniach, na ich gornych obszarach,tych najbardziej narazonych na swiatlo ze swietlowek ( power i aqua glo). glony wystepuja w postaci jakby malej , bardzo gestej trawki, jakby male geste wloski, co tworzy efekt dywaniku i sa koloru ciemno brazowego, ciemno szaro-brazowego. Nigdy wczesniej sie z takimi nie spotkalem, czasami nawet pyski sobie je podjadaja i nic im nie jest. Na poczatku sie cieszylem bo zaczyly sie pojawiac razem z pieknym zielonym glonem na kamieniach , teraz jednak zaczynaja chyba go zarastac. Bede wdziecnzy za pomoc w identyfikacji, albo chociaz jak ktos moglby mi podac pare mozliwosci, to postaram sie dalej cos poszperac, dzieki wielkie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się