Skocz do zawartości

Dobór pokarmów


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mortis napisał:

Z tym krylem tylko trzeba uważać, a nawet nie podawać rybom z grupy mbuna. Z tego co czytałem, a nawet sam straciłem ryby, że kryl przez mbunę jest bardzo ciężko trawiony. 

Tak samo jak u Andrzeja jak i u Ciebie Kryl z tropikala przysporzył wielu problemów. Wybił mi kiedyś prawie całą mbunę w akwarium. Mimo, że podawany był w bardzo małych ilościach. W tej chwili nie odważyłbym się go podać nawet non-mbunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek_De napisał:

Karolu, podaję swojej mbunie kryl Tetra Delica, ale jako smakołyk, raz czasem dwa razy w miesiącu. Ryby mają się świetnie, nigdy nie zauważyłem niepokojących objawów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

A to jest pokarm w żelu o którym piszesz?

Kilka osób pisało, że podawało Tropical krill w płatkach i też nic się nie działo, problem był z granulatem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mortis napisał:
A to jest pokarm w żelu o którym piszesz?
Kilka osób pisało, że podawało Tropical krill w płatkach i też nic się nie działo, problem był z granulatem. 

Nie, to jest liofilizowany kryl



41203e64aff35cf3eb0c2975ec619e3e.jpg

26b26f99dfa229d904afdf4c3c386dbb.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mortis napisał:

A to jest pokarm w żelu o którym piszesz?

Kilka osób pisało, że podawało Tropical krill w płatkach i też nic się nie działo, problem był z granulatem. 

Ja karmiłem swoje młode ryby krillem w granulacie i nie mogę powiedzieć nic złego na ten pokarm. Co prawda podawałem go tylko raz w tygodniu. Obecnie zrezygnowałem z podawania go rybom ale tylko dlatego że ryby urosły a ten pokarm wydawaje mi się zbyt drobny. Teraz podaję pokarmy z serii Soft line africa i jestem z nich bardzo zadowolony...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mortis napisał:

Kilka osób pisało, że podawało Tropical krill w płatkach i też nic się nie działo, problem był z granulatem. 

To samo było u mnie. Młodej mbunie podawałem w płatkach. Nic się nie działo. Później jak podrosły kupiłem w granulacie i po kilkunastu dniach sajgon w akwarium. Jeszcze nigdy żadna karma tak nie zdziesiątkowała mi ryb w baniaku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin1ja1 napisał:

Jeszcze nigdy żadna karma tak nie zdziesiątkowała mi ryb w baniaku.

Tak naprawdę nie wiemy co mogło być tego przyczyną. Ja nie dociekałem... po prostu zaprzestałem podawania.  Podejrzewałem zbyt wielką ilość białka...ale to tylko luźne przypuszczenie  niczym nie podparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Tak naprawdę nie wiemy co mogło być tego przyczyną. Ja nie dociekałem... po prostu zaprzestałem podawania.  Podejrzewałem zbyt wielką ilość białka...ale to tylko luźne przypuszczenie  niczym nie podparte.

Odstawiłem Kryla od Tropicala i wszystko wróciło do normy. Wydaje mi się, że przy łapczywym jedzeniu ryb więcej są w stanie sobie wpakować granulek niż płatków. Widać to przekroczyło "masę krytyczną" przyjmowanego białka dla mbuny. Możliwe, że białko w tej karmie jest zbyt ciężko strawne. To również są moje luźne przypuszczenia :)

Edytowane przez marcin1ja1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin1ja1 napisał:

Odstawiłem Kryla od Tropicala i wszystko wróciło do normy

Tak jak u mnie.

3 minuty temu, marcin1ja1 napisał:

Możliwe, że białko w tej karmie jest byt ciężko strawne.

Białko odzwierzęce jest lżej strawne i bardziej przyswajalne od białka pochodzenia roślinnego. Marcin..bez połówki nikt tego nie rozbierze:) W każdym bądź razie tej karmy nie polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.