Skocz do zawartości

Dobór pokarmów


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bartek_De napisał:

A przypadkiem pokarmy nie są liofilizowane?

Liofilizacja to tylko taka technika suszenia próżniowego w niskiej temperaturze. Do pokarmu podawane jest ciepło, a woda wtedy nie paruje a sublimuje. 

Produkty liofilizowane, takie jak nasz kryl np, jest bardzo zdrowy, gdyż proces liofilizacji odbywa się w niskiej temperaturze wiec wszystkie witaminy zostają. A jak wiadomo sporo witamin ulega degradacji w wysokiej temperaturze suszenia konwekcyjnego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, suricade napisał:

Najprawdopodobniej "czosnek" stracił swoje właściwości.

Sam w sobie nie traci swoich właściwości . Ale jako składnik pokarmu w jakiejś  korelacji jest to możliwe .

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liofilizacja to tylko taka technika suszenia próżniowego w niskiej temperaturze. Do pokarmu podawane jest ciepło, a woda wtedy nie paruje a sublimuje. 
Produkty liofilizowane, takie jak nasz kryl np, jest bardzo zdrowy, gdyż proces liofilizacji odbywa się w niskiej temperaturze wiec wszystkie witaminy zostają. A jak wiadomo sporo witamin ulega degradacji w wysokiej temperaturze suszenia konwekcyjnego.
Wiem na czym to polega. Dlatego zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi o suszonych dodatkach, a w rzeczywistości są one liofilizowane właśnie, co daje większe możliwości niż suszenie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje świeże pokarmy OSI/HS aqua mają termin do 12/21 więc chyba w kiedyś je zużyję. Naturefood są mniejsze i mają chyba termin do 02/21. Terminy dosyć długie, chyba producenci wiedzą co piszą? 🤔

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek_De napisał:

Wiem na czym to polega. Dlatego zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi o suszonych dodatkach, a w rzeczywistości są one liofilizowane właśnie, co daje większe możliwości niż suszenie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Z tym krylem tylko trzeba uważać, a nawet nie podawać rybom z grupy mbuna. Z tego co czytałem, a nawet sam straciłem ryby, że kryl przez mbunę jest bardzo ciężko trawiony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bobasxx napisał:

Moje świeże pokarmy OSI/HS aqua mają termin do 12/21 więc chyba w kiedyś je zużyję. Naturefood są mniejsze i mają chyba termin do 02/21.

Zdążysz :)

3 minuty temu, Mortis napisał:

Z tym krylem tylko trzeba uważać, a nawet nie podawać rybom z grupy mbuna

..a jak już to tylko jako uzupełnienie diety.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartek_De napisał:

Wiem na czym to polega. Dlatego zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi o suszonych dodatkach, a w rzeczywistości są one liofilizowane właśnie, co daje większe możliwości niż suszenie.

Ciekawa sprawa, czy jakiś producent liofilizuje składniki suchych (np płatków) pokarmów? Liofilizacja jest bardzo droga. No ale jak się patrzy na ceny pokarmów premium to może faktycznie to robią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krylem tylko trzeba uważać, a nawet nie podawać rybom z grupy mbuna. Z tego co czytałem, a nawet sam straciłem ryby, że kryl przez mbunę jest bardzo ciężko trawiony. 
Karolu, podaję swojej mbunie kryl Tetra Delica, ale jako smakołyk, raz czasem dwa razy w miesiącu. Ryby mają się świetnie, nigdy nie zauważyłem niepokojących objawów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Sam w sobie nie traci swoich właściwości . Ale jako składnik pokarmu w jakiejś  korelacji jest to możliwe .

 Z tego co pamiętam część składników czosnku (świeżego i suszonego) się ulatnia ( np. olejki eteryczne ) a część utlenia (np. witaminy). Więc z czasem tych substancji działających jest coraz mniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.