Skocz do zawartości

Dobór pokarmów


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, piotriola napisał:

Stosując pokarmy gotowe nie zauważysz nadmiernego przyrostu ryby. Suchy granulat, nadmiar tłuszczu i białka powoduje dwukrotnie szybszy wzrost ryby. I nie jest to moje zdanie, a opinia wydana przez osoby które na rybach wzbiły fortunę. Zgodzę się natomiast z tym ,że pokarmy wybarwiające nie wpływają jakość szczególnie na zmianę ubarwienia naszych ryb.

Zawsze można czegoś się nowego dowiedzieć. My zwykli użytkownicy możemy Togo nie widzieć, może i ten wybarwiający ma jakiś wpływ na kolor ryby. Trzeba by zrobić testy w dwóch zbiornikach, ale też nie będą one adekwatne bo też będzie zależało od innych czynników, dominacja ryby, jej siła, jej jakość, oświetlenie itp parametry. Więc chyba pokarmy typu Color to wyciąganie pieniędzy bo gołym okiem to raczej jest ciężko zauważyć różnicę. 

3 minuty temu, Falcowski napisał:

To ja jeszcze o ilości karmienia, bo ktoś prosił o zdjęcia. 

W każdym akwa będzie to inna ilość, ja jak sypałem 2x w palce, to jak 10-letniemu synkowi powiedziałem, żeby tyle sypnął, a ma mniejsze palce, to sypnął 2x więcej, niż ja sypię.

A więc jak dobrać ilość? Z moich obserwacji:

Jak sypniesz pokarm pływający to patrz jak ryby jedzą. W pewnym momencie część ryb opada na dno, będąc już trochę nasycona. Zobacz, ile pokarmu zostało na tafli.

Przy następnym karmieniu odejmij tą ilość i jeszcze ciut.

Dokładnie, z czasem nie zwraca się uwagi. Przecież nie będziemy kupować aptekarskiej wagi aby odmierzyć pokarm co do miligrama. Obserwacja sporo pomoże w dawkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mortis napisał:

Zawsze można czegoś się nowego dowiedzieć

Ja dowiedziałem się od Ciebie jak rosną placki na karmie gotowej. W moim akwarium rosły zdecydowanie wolniej, mimo że podawałem więcej pokarmu. Pamiętasz ile podawałeś karmy swoim rybom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotriola napisał:

Ja dowiedziałem się od Ciebie jak rosną placki na karmie gotowej. W moim akwarium rosły zdecydowanie wolniej, mimo że podawałem więcej pokarmu. Pamiętasz ile podawałeś karmy swoim rybom ?

Jak już obyłem się z karmą, nie zwracałem uwagi ile sypię, to był chyba automatyzm ruchowy, a jak widziałem, że mogło być mało to trochę dosypywałem. Nie jestem w stanie Ci podać przybliżonych wartości. Na pewno był to northfin Cichlid, naturefood artemia i Tropical Krill płatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mortis napisał:

Jak już obyłem się z karmą, nie zwracałem uwagi ile sypię, to był chyba automatyzm ruchowy, a jak widziałem, że mogło być mało to trochę dosypywałem. Nie jestem w stanie Ci podać przybliżonych wartości. Na pewno był to northfin Cichlid, naturefood artemia i Tropical Krill płatki. 

Kilka lat podaje wyłącznie pokarm nieprzetworzony , takie małe doświadczenie. Wyczytałem że dieta tych ryb nie musi wcale zawierać tłuszczu, wystarczy im to co zawiera np: krewetka ( minimalne ilości). Da się zauważyć że ryby rosną zdecydowanie wolniej mimo że tego pokarmu pochłaniają zdecydowanie więcej. Poniżej zdjęcie zamrożonych kostek, waga jednej to 7-8 gramów. Podaje moim rybom jednorazowo prawie tyle ile zawiera całe opakowanie Tropicala 52g. Ryby wyglądają normalnie, nie są jakoś przerośnięte, sam zobacz

P1110179.JPG

P1120065.JPG

IMG_4089.JPG

IMG_3817.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Falcowski napisał:

A więc jak dobrać ilość?

Ilość podawanego pokarmu zależy od tego czym karmisz, szczypta płatków to co innego niż szczypta pokarmu liofilizowanego. Poczytaj ile artemii trzeba przetworzyć aby uzyskać 1 kg produktu gotowego.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjexbWEhq_jAhUFpIsKHYftBCcQFjABegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fwww.akwarystyczny24.pl%2Fkategoria%2Fpokarmy-liofilizowane-295&usg=AOvVaw3zFJEjd33GE7-YvS7W1ioh

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bobasxx napisał:

to może ktoś wrzuci fotkę z ilością karmy (płatki lub granulat) na dłoni dorosłego, z zaznaczeniem czy dłoń kobiety czy mężczyzny no i z ilością i rozmiarem/wiekiem ryb?

Za kilka miesięcy sam będziesz wiedział ile masz sypać żarcia. Te fotki z pokarmem na dłoni nic Ci nie powiedzą. 

Edytowane przez AFOL
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.