Skocz do zawartości

Jak dorobić się glonów?


benjam

Rekomendowane odpowiedzi

Na glony ma wpływ moc i długość świecenia plus parametry wody. W zasadzie o żadnej tej kwestii nic nie wiemy. Na 250 litrów jeden pasek ledow to strasznie mało - dla glonów oczywiście. Nie świeć 24 godziny bo to nic nie da a ryby nie odpoczywają. Jak myślisz o glonach na poważnie to daj mocną swietlowke o barwie coś koło 8000-9000k. Pewnie 39W powinno starczyc.  Możesz też dac 2x24w powiedzmy 6500k plus 8500k.

Według mnie to nie ma nic na siłę. Dziś piszesz, że chcesz glony a za 2-3 jak ich nie opanujesz to będziesz tego żałował.

Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Na glony ma wpływ moc i długość świecenia plus parametry wody. W zasadzie o żadnej tej kwestii nic nie wiemy. Na 250 litrów jeden pasek ledow to strasznie mało - dla glonów oczywiście. Nie świeć 24 godziny bo to nic nie da a ryby nie odpoczywają. Jak myślisz o glonach na poważnie to daj mocną swietlowke o barwie coś koło 8000-9000k. Pewnie 39W powinno starczyc.  Możesz też dac 2x24w powiedzmy 6500k plus 8500k.

Według mnie to nie ma nic na siłę. Dziś piszesz, że chcesz glony a za 2-3 jak ich nie opanujesz to będziesz tego żałował.

Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko.

Mam Zamontowane 5m paska RGB. Zawsze na noc sciemniam światło do minimum a od 7 do 23 świeci na pełny gwizdek. Myślałem kupić mech i obwiazac kamienie żyłka wędkarska ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ciągle bym coś zmieniał ale powstrzymuje się aby za często nie maczac rąk :) a jeśli chodzi o podmiane wody? Od 2 miesięcy tylko dolewam a nigdy jej nie spuszczalem w całości..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Jerry_jerry said:

Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko.

Dokładnie, w dodatku ostre świecenie potrafi doprowadzić do zakwitu wody, która staje się zielona jak koktajl ze szpinaku. Nie jest to groźne dla ryb i łatwe do usunięcia ale gwałci przez oczy.

Dodanie mchu do akwarium nic nie da, będzie tylko wyciągać z wody azotany i fosforany które glonom są potrzebne do rozwoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1,5 roku mam akwarium 300 l żadnych glonów ,tylko na tle 3D trochę widać jest glonów.

Ja tym się nie przejmuję ze nie mam glonów, w naszym Biotopie mile widziane są glony pożywka dla ryb.

Wszystko dla glonów robi światło ja zmieniałem tyle razy nić nie pomaga żeby był wzrost glonów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najszybciej to moduły w granicach 9000k dostaniesz w sklepach internetowych. Ja w żadnej Casto albo Leroyu takowych nie widziałem. 

A jaki masz stosunek fosforanow do azotanow?

Nie wiem również czy moduły nie są za słabe. Generalnie im więcej tym lepiej. Jeżeli masz baniak ok. 200 litrów to pewnie jakieś 50 sztuk da jakieś przyrosty.

Zawsze możesz pomyśleć o Aquael Retroft 16W Plant tak z 2 sztuki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Chyba najszybciej to moduły w granicach 9000k dostaniesz w sklepach internetowych. Ja w żadnej Casto albo Leroyu takowych nie widziałem. 

A jaki masz stosunek fosforanow do azotanow?

Nie wiem również czy moduły nie są za słabe. Generalnie im więcej tym lepiej. Jeżeli masz baniak ok. 200 litrów to pewnie jakieś 50 sztuk da jakieś przyrosty.

Zawsze możesz pomyśleć o Aquael Retroft 16W Plant tak z 2 sztuki.

To mnie teraz kolego zaskoczyles i to grubo.... Czytałem post że na baniak 200 litrów potrzebuje od 8 do 10. Mm. M a odnośnie wody nie znam jej parametrów...... Obsadę kupowałem od hodowcy z okolic Olkusza czytałem też na necie i podobno Malawi ma tak twarda wodę jak ja w Zagłębiu Dąbrowskim..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.