Gość Opublikowano 2 Lutego 2019 #11 Opublikowano 2 Lutego 2019 Na glony ma wpływ moc i długość świecenia plus parametry wody. W zasadzie o żadnej tej kwestii nic nie wiemy. Na 250 litrów jeden pasek ledow to strasznie mało - dla glonów oczywiście. Nie świeć 24 godziny bo to nic nie da a ryby nie odpoczywają. Jak myślisz o glonach na poważnie to daj mocną swietlowke o barwie coś koło 8000-9000k. Pewnie 39W powinno starczyc. Możesz też dac 2x24w powiedzmy 6500k plus 8500k. Według mnie to nie ma nic na siłę. Dziś piszesz, że chcesz glony a za 2-3 jak ich nie opanujesz to będziesz tego żałował. Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko.
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #12 Opublikowano 2 Lutego 2019 18 minut temu, Jerry_jerry napisał: Na glony ma wpływ moc i długość świecenia plus parametry wody. W zasadzie o żadnej tej kwestii nic nie wiemy. Na 250 litrów jeden pasek ledow to strasznie mało - dla glonów oczywiście. Nie świeć 24 godziny bo to nic nie da a ryby nie odpoczywają. Jak myślisz o glonach na poważnie to daj mocną swietlowke o barwie coś koło 8000-9000k. Pewnie 39W powinno starczyc. Możesz też dac 2x24w powiedzmy 6500k plus 8500k. Według mnie to nie ma nic na siłę. Dziś piszesz, że chcesz glony a za 2-3 jak ich nie opanujesz to będziesz tego żałował. Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko. Mam Zamontowane 5m paska RGB. Zawsze na noc sciemniam światło do minimum a od 7 do 23 świeci na pełny gwizdek. Myślałem kupić mech i obwiazac kamienie żyłka wędkarska ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ciągle bym coś zmieniał ale powstrzymuje się aby za często nie maczac rąk a jeśli chodzi o podmiane wody? Od 2 miesięcy tylko dolewam a nigdy jej nie spuszczalem w całości.....
hilux Opublikowano 2 Lutego 2019 #13 Opublikowano 2 Lutego 2019 30 minutes ago, Jerry_jerry said: Pamiętaj, że glony porosna wszystko. Nie tylko kamienie ale dosłownie wszystko. Dokładnie, w dodatku ostre świecenie potrafi doprowadzić do zakwitu wody, która staje się zielona jak koktajl ze szpinaku. Nie jest to groźne dla ryb i łatwe do usunięcia ale gwałci przez oczy. Dodanie mchu do akwarium nic nie da, będzie tylko wyciągać z wody azotany i fosforany które glonom są potrzebne do rozwoju.
halabala Opublikowano 2 Lutego 2019 #14 Opublikowano 2 Lutego 2019 Światło jest ważne ale nie tylko ono świadczy o pojawieniu się glonów. Zapoznaj się z tematem:
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #16 Opublikowano 2 Lutego 2019 Ok a więc mech odpada w takim razie muszę poszukać w poizu modułów ledowych bo wydaje mi się po czasie że jednak zbyt ciemno mam w akwa
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 2 Lutego 2019 #17 Opublikowano 2 Lutego 2019 Ja 1,5 roku mam akwarium 300 l żadnych glonów ,tylko na tle 3D trochę widać jest glonów. Ja tym się nie przejmuję ze nie mam glonów, w naszym Biotopie mile widziane są glony pożywka dla ryb. Wszystko dla glonów robi światło ja zmieniałem tyle razy nić nie pomaga żeby był wzrost glonów. 1
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #18 Opublikowano 2 Lutego 2019 Szukałem w pobliżu miejsca zamieszkania tych modułów Led ale nikt nie ma nic wystawionego dzwoniłem do Castorama Sosnowiec 0ani mówi że nie mają a miałem dzisiaj trochę czasu żeby lepiej doswietlic zbiornik
Gość Opublikowano 2 Lutego 2019 #19 Opublikowano 2 Lutego 2019 (edytowane) Chyba najszybciej to moduły w granicach 9000k dostaniesz w sklepach internetowych. Ja w żadnej Casto albo Leroyu takowych nie widziałem. A jaki masz stosunek fosforanow do azotanow? Nie wiem również czy moduły nie są za słabe. Generalnie im więcej tym lepiej. Jeżeli masz baniak ok. 200 litrów to pewnie jakieś 50 sztuk da jakieś przyrosty. Zawsze możesz pomyśleć o Aquael Retroft 16W Plant tak z 2 sztuki. Edytowane 2 Lutego 2019 przez Gość
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #20 Opublikowano 2 Lutego 2019 27 minut temu, Jerry_jerry napisał: Chyba najszybciej to moduły w granicach 9000k dostaniesz w sklepach internetowych. Ja w żadnej Casto albo Leroyu takowych nie widziałem. A jaki masz stosunek fosforanow do azotanow? Nie wiem również czy moduły nie są za słabe. Generalnie im więcej tym lepiej. Jeżeli masz baniak ok. 200 litrów to pewnie jakieś 50 sztuk da jakieś przyrosty. Zawsze możesz pomyśleć o Aquael Retroft 16W Plant tak z 2 sztuki. To mnie teraz kolego zaskoczyles i to grubo.... Czytałem post że na baniak 200 litrów potrzebuje od 8 do 10. Mm. M a odnośnie wody nie znam jej parametrów...... Obsadę kupowałem od hodowcy z okolic Olkusza czytałem też na necie i podobno Malawi ma tak twarda wodę jak ja w Zagłębiu Dąbrowskim.....
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się