Skocz do zawartości

Jak dorobić się glonów?


benjam

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś takiego mi jest potrzebne? 

https://www.olx.pl/oferta/swietlowka-juwel-multilux-day-led-895mm-23w-CID103-IDy7OeK.html#37d10c4a65

Muszę mieć 9000k a ile wat? 

Nic z tego nie rozumiem czy muszę mieć zimna barwę światła i niebieska czy tylko zimna barwa starczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to już się gubię w Twoich tematach. Napiszę w tym chociaż bardziej pasuje do działu oświetlenie. Jeżeli już tak bardzo upierasz się aby jak najszybciej mieć glony to po prostu musisz zwiększyć ilość światła. Oczywiście barwa 8000-9000k jest zalecana dla roślin jednak ja wyhodowalem glony na barwie 15000k. Najważniejsza jest moc. Ja na 200 litrów miałem 39 watow. Poczytaj różne tematy bo sorki ale zadajesz bardzo podstawowe pytania na które google zna odpowiedź.

Tak jak pisałem to w żadnym leroyu czy innej castoramie nie dostaniesz odpowiednich modułów. Świetlówki też mają bardziej do biur i mieszkań niż akwarystyki. Spokojnie poszukaj w Internecie np. strona aqualight.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
38 minut temu, benjam napisał:

Kurna chata :) wszyscy piszą aby było dużo kryjowek a z tych zdjęć które tu oglądam kryjowek zero :(to jak to wkoncu ma być?

Kolega Falcowski ma non-mbunę więc nie musi mieć dużo kryjówek. Tylko yellow lubi skałki, reszta może pływać w toni wodnej i bawić się w piaskownicy.

Kolego benjam po co Ci glony? Ciesz się że ich nie masz.

Jak Ci się glony pojawią to obrosną wszystko, z szyb zetrzesz je ale po tym zabiegu woda przez pewien czas będzie brudno-brązowo-zielona, jak Ci obrosną piasek to będzie to syfiasto  wyglądało a z piasku glonów nie zetrzesz.

Ewentualnie jak tak bardzo chcesz glony ale żeby były tylko na skałkach to włóż kamienie do innego akwarium i postaw przy oknie tak żeby było dobrze oświetlone najlepiej światłem słonecznym. Jak kamienie obrosną glonami wtedy wstawisz je do akwarium docelowego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz78 napisał:

Ewentualnie jak tak bardzo chcesz glony ale żeby były tylko na skałkach to włóż kamienie do innego akwarium i postaw przy oknie tak żeby było dobrze oświetlone najlepiej światłem słonecznym. Jak kamienie obrosną glonami wtedy wstawisz je do akwarium docelowego

Niestety nie mam innego zbiornika a kamienie ukladalem tyle czasu że już tam rąk nie wkladam:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad akwarium 120x40x40 świeciłem  świetlówkami 2x 30W T8, biała 865 i Sylvania Aquastar. Zaczęły rosnąć brązowe bujne glony na kamieniach.

Potemnie chciałem glonów, to świeciłem tylko jedną świetlówką LED no-name 120cm 20W 6000K. Glony znikały, zostały śladowe ilości.

Obecnie znów chcę mieć glony, tym razem zielone, więc do wyżej wspomnianej świetlówki LED zapaliłem jeszcze dwie T8. Dodatkowo do wody dolewam nawozu mikro. Zobaczymy, czy zacznie rosnąć brąz, czy zielenice.

Świecę 12h świetlówką LED, a 10h dodatkowymi dwiema świetlówkami T8.

Oświetlenie 4x T8 30W wraz z odbłyśnikami pozostało mi z roślinniaka.

Obsada, to 22 dorosłe saulosi.

20181230_192346.thumb.jpg.0b67778c4bf5c2bd0434892bfbc9e7ed.jpg

Message_1549122238279.thumb.jpg.5ef4558c34d41879a95d9bdcc1e75294.jpg

Edytowane przez prezesik25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał:

A  jak przestaniesz naświetlać  i znikną to co wtedy?

Słuszna uwaga, też się nad tym zastanawiałem. 

Ogólnie światła mam tyle, że i bez naświetlacza rosną, ale powoli i głównie od góry, a od czoła tego głazu nie bardzo, dlatego chcę kilka dni wspomóc,

a potem wrócę na zwykły tryb "podtrzymania". Jak będą bujniejsze, to łatwiej sobie poradzą z przetrwaniem. Wszystko obliczone :)

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.