benjam Opublikowano 5 Lutego 2019 Autor #41 Opublikowano 5 Lutego 2019 A może coś takiego mi jest potrzebne? https://www.olx.pl/oferta/swietlowka-juwel-multilux-day-led-895mm-23w-CID103-IDy7OeK.html#37d10c4a65 Muszę mieć 9000k a ile wat? Nic z tego nie rozumiem czy muszę mieć zimna barwę światła i niebieska czy tylko zimna barwa starczy?
Gość Opublikowano 5 Lutego 2019 #42 Opublikowano 5 Lutego 2019 (edytowane) Przede wszystkim to już się gubię w Twoich tematach. Napiszę w tym chociaż bardziej pasuje do działu oświetlenie. Jeżeli już tak bardzo upierasz się aby jak najszybciej mieć glony to po prostu musisz zwiększyć ilość światła. Oczywiście barwa 8000-9000k jest zalecana dla roślin jednak ja wyhodowalem glony na barwie 15000k. Najważniejsza jest moc. Ja na 200 litrów miałem 39 watow. Poczytaj różne tematy bo sorki ale zadajesz bardzo podstawowe pytania na które google zna odpowiedź. Tak jak pisałem to w żadnym leroyu czy innej castoramie nie dostaniesz odpowiednich modułów. Świetlówki też mają bardziej do biur i mieszkań niż akwarystyki. Spokojnie poszukaj w Internecie np. strona aqualight. Edytowane 5 Lutego 2019 przez Gość
Falcowski Opublikowano 18 Lutego 2019 #43 Opublikowano 18 Lutego 2019 A ja glony chcę konkretnie na froncie środkowej skały. Pół dnia naświetlania i widać pierwsze efekty.
benjam Opublikowano 18 Lutego 2019 Autor #44 Opublikowano 18 Lutego 2019 Kurna chata wszyscy piszą aby było dużo kryjowek a z tych zdjęć które tu oglądam kryjowek zero :(to jak to wkoncu ma być? kolego @falcowski ta pokrywa to własnej roboty?
Awek Opublikowano 18 Lutego 2019 #45 Opublikowano 18 Lutego 2019 Kurna chata wszyscy piszą aby było dużo kryjowek a z tych zdjęć które tu oglądam kryjowek zero :(to jak to wkoncu ma być? kolego@falcowski ta pokrywa to własnej roboty? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Lutego 2019 #46 Opublikowano 18 Lutego 2019 Godzinę temu, Falcowski napisał: Pół dnia naświetlania i widać pierwsze efekty. A jak przestaniesz naświetlać i znikną to co wtedy?
Tomasz78 Opublikowano 18 Lutego 2019 #47 Opublikowano 18 Lutego 2019 38 minut temu, benjam napisał: Kurna chata wszyscy piszą aby było dużo kryjowek a z tych zdjęć które tu oglądam kryjowek zero :(to jak to wkoncu ma być? Kolega Falcowski ma non-mbunę więc nie musi mieć dużo kryjówek. Tylko yellow lubi skałki, reszta może pływać w toni wodnej i bawić się w piaskownicy. Kolego benjam po co Ci glony? Ciesz się że ich nie masz. Jak Ci się glony pojawią to obrosną wszystko, z szyb zetrzesz je ale po tym zabiegu woda przez pewien czas będzie brudno-brązowo-zielona, jak Ci obrosną piasek to będzie to syfiasto wyglądało a z piasku glonów nie zetrzesz. Ewentualnie jak tak bardzo chcesz glony ale żeby były tylko na skałkach to włóż kamienie do innego akwarium i postaw przy oknie tak żeby było dobrze oświetlone najlepiej światłem słonecznym. Jak kamienie obrosną glonami wtedy wstawisz je do akwarium docelowego. 1
benjam Opublikowano 18 Lutego 2019 Autor #48 Opublikowano 18 Lutego 2019 15 minut temu, Tomasz78 napisał: Ewentualnie jak tak bardzo chcesz glony ale żeby były tylko na skałkach to włóż kamienie do innego akwarium i postaw przy oknie tak żeby było dobrze oświetlone najlepiej światłem słonecznym. Jak kamienie obrosną glonami wtedy wstawisz je do akwarium docelowego Niestety nie mam innego zbiornika a kamienie ukladalem tyle czasu że już tam rąk nie wkladam:)
prezesik25 Opublikowano 18 Lutego 2019 #49 Opublikowano 18 Lutego 2019 (edytowane) Ja nad akwarium 120x40x40 świeciłem świetlówkami 2x 30W T8, biała 865 i Sylvania Aquastar. Zaczęły rosnąć brązowe bujne glony na kamieniach. Potemnie chciałem glonów, to świeciłem tylko jedną świetlówką LED no-name 120cm 20W 6000K. Glony znikały, zostały śladowe ilości. Obecnie znów chcę mieć glony, tym razem zielone, więc do wyżej wspomnianej świetlówki LED zapaliłem jeszcze dwie T8. Dodatkowo do wody dolewam nawozu mikro. Zobaczymy, czy zacznie rosnąć brąz, czy zielenice. Świecę 12h świetlówką LED, a 10h dodatkowymi dwiema świetlówkami T8. Oświetlenie 4x T8 30W wraz z odbłyśnikami pozostało mi z roślinniaka. Obsada, to 22 dorosłe saulosi. Edytowane 18 Lutego 2019 przez prezesik25
Falcowski Opublikowano 18 Lutego 2019 #50 Opublikowano 18 Lutego 2019 (edytowane) 5 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał: A jak przestaniesz naświetlać i znikną to co wtedy? Słuszna uwaga, też się nad tym zastanawiałem. Ogólnie światła mam tyle, że i bez naświetlacza rosną, ale powoli i głównie od góry, a od czoła tego głazu nie bardzo, dlatego chcę kilka dni wspomóc, a potem wrócę na zwykły tryb "podtrzymania". Jak będą bujniejsze, to łatwiej sobie poradzą z przetrwaniem. Wszystko obliczone Edytowane 18 Lutego 2019 przez Falcowski
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się