Gość Opublikowano 2 Lutego 2019 #21 Opublikowano 2 Lutego 2019 (edytowane) Może z tą ilością aż 50 sztuk przegialem ale 10? Czytałeś pewnie tematy egona jednak pamiętaj, że to są rady jak zbudować oświetlenie do baniaka a nie dla glonów. Ja nadal uważam, że lepsza mocniejsza swietlowka 39w dla roślin, wlaczana nawet na kilka godzin da lepsze efekty niż moduły. Parametry w tym wypadku mają ogromne znaczenie. Może się okazać, że masz słabą zależność między PO a NO. Spójrz jeszcze na ten temat. Tam opisałem swój problem z glonami. Edytowane 2 Lutego 2019 przez Gość
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #22 Opublikowano 2 Lutego 2019 Hmmmmm.... Czarna magia.... Czy to będzie to o czym mówisz? https://www.olx.pl/oferta/aquael-retro-fit-plant-belka-oswietleniowa-t5-16w-CID103-IDpMS8X.html#5ff4ac508c oczywiście 9000K
Gość Opublikowano 2 Lutego 2019 #23 Opublikowano 2 Lutego 2019 Tylko retrofity sa 6500k, 8000k, 10000k i aktynika. Ja u siebie mam wersję Plant. Fajne białe światło.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Lutego 2019 #24 Opublikowano 2 Lutego 2019 47 minut temu, benjam napisał: czytałem też na necie i podobno Malawi ma tak twarda wodę jak ja w Zagłębiu Dąbrowskim..... Nie ma twardej wody. Ma tylko wysokie pH. 18 godzin temu, benjam napisał: Od 2 mieiesy jestem posiadaczem zbiornika Malawi Daj się ustabilizować zbiornikowi. 18 godzin temu, benjam napisał: czyżby miał źle dobrane światło? Pomoże ktoś? Ale nie piszesz jakie masz.
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #25 Opublikowano 2 Lutego 2019 Pisałem że mam 5 m taśmy RGB plus metr taśmy z ciepłą barwa światła
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Lutego 2019 #26 Opublikowano 2 Lutego 2019 Teraz, benjam napisał: Pisałem że mam 5 m taśmy RGB plus metr taśmy z ciepłą barwa światła To gdzieś przeoczyłem. 2 minuty temu, benjam napisał: Pisałem że mam 5 m taśmy RGB plus metr taśmy z ciepłą barwa światła Jeszcze raz przeczytałem te kilka postów i nie widzę(?)
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #28 Opublikowano 2 Lutego 2019 Ok Jerry powiedz mi co kupić aby poznać parametry wody
Gość Opublikowano 2 Lutego 2019 #29 Opublikowano 2 Lutego 2019 (edytowane) Aby poznać takie parametry jak fosforany powinieneś zakupić test na PO4 - ja używam Saliferta. Aby poznać azotany czyli NO3 możesz zakupić też Saliferta. Bez tego ani rusz. Jeżeli zbiornik masz od niedawna to uważaj co chcesz zrobić. Najpierw zapoznaj się z postawami, poczekaj troszkę czasu aż wszystko się ustabilizuje i wtedy rozpoczynaj zabawy z chemią, wzrostem glonów itd. Może za 2-3 miesiące same przyjdą a tak jak już wspominalen przegniesz w drugą stronę i będziesz zakładał temat jak się ich pozbyć. Edytowane 2 Lutego 2019 przez Gość
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #30 Opublikowano 2 Lutego 2019 - PO4 - służy do pomiaru stężenia jonów fosoranowych w wodzie słodkiej i morskiej. Zbyt duża zawartość tych związków w wodzie może być powodem powstawania glonów (30 testów), ..... Ja glonów nie mam więc po co robić PO4?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się