benjam Opublikowano 1 Lutego 2019 #1 Opublikowano 1 Lutego 2019 Witam Od 2 mieiesy jestem posiadaczem zbiornika Malawi z niecierpliwością czekam na glony a tu nic się nie dzieje czyżby miał źle dobrane światło? Pomoże ktoś?
Falcowski Opublikowano 1 Lutego 2019 #2 Opublikowano 1 Lutego 2019 (edytowane) ... albo dłużej świecić. Ja sobie zawsze ilość glonów czasem świecenia reguluję. Edytowane 1 Lutego 2019 przez Falcowski
Bartek_De Opublikowano 1 Lutego 2019 #3 Opublikowano 1 Lutego 2019 ... albo dłużej świecić. Ja sobie zawsze ilość glonów czasem świecenia reguluję.Kolego, ja czasem 16-18 godzin świecę i bida. Parametry wody też mają duże znaczenie, ale w tej kwestii nie jestem fachowcem więc się nie wypowiadamWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
benjam Opublikowano 1 Lutego 2019 Autor #4 Opublikowano 1 Lutego 2019 Akwarium świeci 24 na dobę i nic na noc je przyciemniam. Teraz, Bartek_De napisał: Kolego, ja czasem 16-18 godzin świecę i bida. Parametry wody też mają duże znaczenie, ale w tej kwestii nie jestem fachowcem więc się nie wypowiadam Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka U mnie akwarium nie gaśnie..... Drugi miesiąc i bida jak nie było tak nie ma:(
Bartek_De Opublikowano 1 Lutego 2019 #5 Opublikowano 1 Lutego 2019 Akwarium świeci 24 na dobę i nic na noc je przyciemniam. U mnie akwarium nie gaśnie..... Drugi miesiąc i bida jak nie było tak nie ma:(Daj rybom pospać. Glony jak mają urosnąć, to urosną nawet jak będziesz świecił 12 godzin. Na noc gaś światło, nie męcz rybWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
benjam Opublikowano 1 Lutego 2019 Autor #6 Opublikowano 1 Lutego 2019 A widzisz czytałem o wszystkim a o tym nie. Na noc ma być całkowicie zgaszone czy może być przyciemnione na maksa?
Bartek_De Opublikowano 1 Lutego 2019 #7 Opublikowano 1 Lutego 2019 Ja gaszę całkiem. Czasem ludzie robią oświetlenie nocne. Jeśli Tobie się to podoba to ustaw sobie sam kolor niebieski, albo biały na maksa skręcony Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Tomasz78 Opublikowano 1 Lutego 2019 #8 Opublikowano 1 Lutego 2019 31 minut temu, benjam napisał: założyłem osobny temat odnośnie glonów ale brak chętnych do udzielenia porady jak się ich dorobić :(*z tego co wyczytałem muszę mieć mocniejsze światło Tak glony potrzebują dużo mocnego światła. Na wiosnę jak dzień zrobi się wystarczająco długi to wystarczy światło dzienne a najlepiej słoneczne (w słońcu wszystko szybko obrośnie gęstym dywanem zielonych glonów). Jeśli Twoje akwarium stoi w pomieszczeniu od południa to wystarczy że na akwarium poświeci słońce i gotowe. Od północy trochę gorzej ale jak dzień zrobi się dłuższy to też da rade i obrośnie ładnie glonem no chyba że masz akwarium w pomieszczeniu bez okien no to lipa.
Falcowski Opublikowano 2 Lutego 2019 #9 Opublikowano 2 Lutego 2019 Ja mam 1600 lumenów. To jest zaledwie 14 x 1W power Led white full spectrum. Świeciłem od 15:30 do 23:00, to nie miałem glonów. Wydłużyłem i świecę od 9:00 i po 2 dniach się zaczęły pojawiać. Zatem oczywiście od natężenia trzeba zacząć, ale potem to już się czasem świecenia reguluje. NO3 mam na poziomie 1, PO4 prawie 0. Co tydzień robiłęm podmiany i teraz specjalnie raz odpuściłem, ale to mocno nie wpłynęło. 1
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 Autor #10 Opublikowano 2 Lutego 2019 6 godzin temu, Bastian napisał: Jest klimat, super wygląda Miło w końcu spotkać kogoś z Dąbrowy Górniczej Oooo... Witaj dlugo bawisz się w Malawi? Z chęcią zobaczylbym Twój zbiornik:) a tak jak kolega napisał akwarium stoi od poludnia:( planuje jechać dzis do sklepu i poszukać modułów ledowych wyczytałem żeby zainstalować od 8 do 10 sztuk 9000k może to pomoże w tym aby pojawiły się glony:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się