pozner Opublikowano 25 Lutego 2019 #61 Opublikowano 25 Lutego 2019 10 minut temu, benjam napisał: To ja nic nie rozumiem ja świece po 16h barwa 9000k i zero glona:/ Widocznie za mało. Chcesz mieć glony to zamień te 9000 na 5500-6000K i zwiększ natężenie. Myślę, że szybko zauważysz efekty. Dajesz te 9000K, ale to jest najwyraźniej zbyt mało. Pewnie mógłbyś świecić 24h i też to by nic nie dało. To wszystko jest za mało. Powodem może też być zbyt małe natężenie światła. Tak jak napisałem, czym zimniejsze światło, tym potrzeba większego natężenia.
benjam Opublikowano 25 Lutego 2019 Autor #62 Opublikowano 25 Lutego 2019 1 minutę temu, pozner napisał: 2 minuty temu, pozner napisał: Widocznie za mało. Chcesz mieć glony to zamień te 9000 na 5500-6000K i zwiększ natężenie. Myślę, że szybko zauważysz efekty. Dajesz te 9000K, ale to jest najwyraźniej zbyt mało. Pewnie mógłbyś świecić 24h i też to by nic nie dało. To wszystko jest za mało. Powodem może też być zbyt małe natężenie światła. Tak jak napisałem, czym zimniejsze światło, tym potrzeba większego natężenia. OK czyli mam świecić na połowę mojej mocy? Tak mam to rozumieć?
pozner Opublikowano 25 Lutego 2019 #63 Opublikowano 25 Lutego 2019 (edytowane) 16 minut temu, benjam napisał: OK czyli mam świecić na połowę mojej mocy? Tak mam to rozumieć? Chyba nie bardzo rozumiesz. Skracając czas świecenia nie zmniejszysz ilości Kalwinów czyli temperatury barwowej. Pogorszysz tylko sytuację. Przy tym czasie oświetlenia akwarium i przy tym natężeniu powinieneś mieć światło na poziomie 5500-6000K. Jeśli chcesz utrzymać te 9000K. to musisz zwiększyć moc światła, siłę światła i wtedy powinieneś zauważyć efekty. Edytowane 25 Lutego 2019 przez pozner
benjam Opublikowano 25 Lutego 2019 Autor #64 Opublikowano 25 Lutego 2019 Ja nic z tego nie rozumiem Ja nie chcę skraca czasu święcenia tylko nie świecić pełna para tylko z pilota ustawić połowę mocy modulow Kazano mi zakupić moduły barwy 9000k bo podobno takie światło pada na jezioro Malawi
mlody.czub Opublikowano 25 Lutego 2019 #65 Opublikowano 25 Lutego 2019 1 minutę temu, benjam napisał: Ja nic z tego nie rozumiem Trzeba świecić dużo i długo, i jak parametry wody będą sprzyjać to powstaną glony. Nie ma przepisu na porost glonów. Jedni kombinuja aby je mieć i nic z tego a inni robią wszystko aby się ich pozbyć. Każde akwarium jest inne. Każde ma inne parametry, inne ustawienie, inne nasłonecznienie i założe się nawet że ilość ryb w zbiorniku może mieć znaczenie (jak masz dużo mbuny to Ci po prostu zeżrą glony na bierząco). Jak na moje to jak się mają pojawić to będą. Ja obecnie już prawie dwa lata czekam.
pozner Opublikowano 25 Lutego 2019 #66 Opublikowano 25 Lutego 2019 5 minut temu, benjam napisał: Ja nic z tego nie rozumiem Opisałem chyba jasno swoje doświadczenia. Masz diody w temperaturze 9000K, to musisz zwiększyć natężenie światła, czyli zwiększyć ilość diod. Czas świecenia, jak widać, nie ma znaczenia. Ja u siebie też świecę ok. 12h ale mam za słabe natężenie. Gdybym świecił 24h też by to nic nie dało. Zwiększając natężenie możesz stracić pewien efekt wizualny. O tym też pisałem...albo rybka, albo...
benjam Opublikowano 25 Lutego 2019 Autor #67 Opublikowano 25 Lutego 2019 3 minuty temu, pozner napisał: Opisałem chyba jasno swoje doświadczenia. Masz diody w temperaturze 9000K, to musisz zwiększyć natężenie światła, czyli zwiększyć ilość diod. Czas świecenia, jak widać, nie ma znaczenia. Ja u siebie też świecę ok. 12h ale mam za słabe natężenie. Gdybym świecił 24h też by to nic nie dało. Zwiększając natężenie możesz stracić pewien efekt wizualny. O tym też pisałem...albo rybka, albo... Panowie radzili aby na. Zbiornik 200l zamontować 10szt modułów więc tak zrobiłem i powiem że jak je dam na pełny gwizdek to Red Red nie są pomarańczowe tylko podchodzą pod żółte jest tak jasno w zbiorniku
pozner Opublikowano 25 Lutego 2019 #68 Opublikowano 25 Lutego 2019 Sam musisz zdecydować, co wolisz. Znowu powtórzę, albo rybki, albo ci.ki. Nie można mieć wszystkiego. Tu jest tendencja na wręcz przerysowanie kolorystyki ryb kosztem wyglądu akwarium. Akwarium wygląda bardzo atrakcyjnie, chociaż nie odzwierciedla klimatu i charakteru Malawi. Podporządkowane jest to wyglądowi ryb. Ryby wyglądają fakczynie rewelacyjnie, ale czy o to powinno chodzić? Jeszcze raz napiszę...albo rybki, albo ci.ki.
Falcowski Opublikowano 25 Lutego 2019 #69 Opublikowano 25 Lutego 2019 Dołóż jeszcze kilka modułów światła białego-ciepłego ok 3500-5500K, które będziesz zapalał tylko na czas, jak jesteś w pracy. Nie będzie ci przeszkadzać, że za jasno. Pozostałe, te które masz obecnie, świeć od 8:00 rano do 23:00. Nie stosuj Purolite ani innych takich, tylko mech i biologia. Podmieniaj wodę tyle samo, ale 2x rzadziej przez jakiś czas i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ile masz obecnie NO3?
pozner Opublikowano 25 Lutego 2019 #70 Opublikowano 25 Lutego 2019 38 minut temu, benjam napisał: Kazano mi zakupić moduły barwy 9000k bo podobno takie światło pada na jezioro Malawi Nie wiem kto Ci to powiedział, ale to jest totalna bzdura. Uległeś sklepowej manipulacji. Takie są niestety sklepowe doświadczenia. Ludzie mają wykonać target i tyle. Nie wiem, co jeszcze mogę napisać, wszystko udokumentpwałem. Nic tylko korzystać. No, chyba że chce się mieć czarne, spełnione PCV i mroczny klimat.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się