Skocz do zawartości

Start akwarium 160l(100×40×40)


Dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Bartek_De napisał:

@Dyzio ile dokładnie wlałeś wody amoniakalnej?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dałem 13 kropel na 128l wody czyli na 80% pojemności akwarium tak jak było w szablonie start akwarium na wodę amoniakalną krople dawałem przez strzykawki które są dołączane do walizki z testami swoją drogą dziwne że nh4 cały czas rosło to mnie zastanawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma cudów. Skoro twierdzisz, że dodałeś odpowiednią ilość WA, co potwierdzał by pierwszy pomiar i nie dodawałeś żadnych wynalazków zakłócających wskazania testów to coś ci w akwarium gnije i wytwarza amoniak albo coś nie tak odczytujesz z testów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkon napisał:

No to nie ma cudów. Skoro twierdzisz, że dodałeś odpowiednią ilość WA, co potwierdzał by pierwszy pomiar i nie dodawałeś żadnych wynalazków zakłócających wskazania testów to coś ci w akwarium gnije i wytwarza amoniak albo coś nie tak odczytujesz z testów. 

Testy odczytuje raczej dobrze zrobiłem ich wczoraj kilka nawet na wodzie z kranu bo już myślałem ze coś moze z nimi jest nie tak ale wynik mnie utwierdzil ze sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dyzio napisał:

Nic innego nie dawałem 

A może dodałeś wspomniany przez Ciebie poniżej Sachem Stability?

@darkon nie jestem pewny tego czy Stability to bakterie z pożywką czy bez niej...

W dniu 1.08.2018 o 10:12, Dyzio napisał:

A może dolać jeszcze stability które posiadam na wszelki wypadek i jutro zmierzyć nh4?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, egon44 napisał:

A może dodałeś wspomniany przez Ciebie poniżej Sachem Stability?

@darkon nie jestem pewny tego czy Stability to bakterie z pożywką czy bez niej...

 

Jak już pisałem dodałem jak do tej pory tą jedną ampułke biodigest prodibio i 13 kropel wa po 20 min test wykazał nh4 1 po 6 dniach nh4 1,5 a w dniu 6 nh4 3 wczoraj poszła podmiana i test nh4 0,6>1 dzisiaj za jakieś 30min robię kolejny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dyzio napisał:

Jak już pisałem dodałem jak do tej pory tą jedną ampułke biodigest prodibio i 13 kropel wa po 20 min test wykazał nh4 1 po 6 dniach nh4 1,5 a w dniu 6 nh4 3 wczoraj poszła podmiana i test nh4 0,6>1 dzisiaj za jakieś 30min robię kolejny 

Pozostaje dodać 1 ampułkę Prodibio Digest i czekanie...Pomysł z podmianą trafiony...

Prędzej czy później bakterie się zabiorą za to ;) 

Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość potrzebna :D 

Im więcej się kombinuje tym gorzej na tym wychodzimy...

Jednak osobiście wolę normalny start bez zbędnych kombinacji :) 

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.