Skocz do zawartości

Start akwarium 160l(100×40×40)


Dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, egon44 napisał:

Witaj @Dyzio!

Napiszę co Ja sądzę na ten temat,oraz jak bym postąpił na Twoim miejscu ;) 

1.Filtracja-

Do Unimaxa dałbym ceramikę(0.5-1l ) lub 500g Marixa i to wszystko...Żadnych gąbek,waty filtracyjnej itp...Przed Unimaxem zastosujesz prefiltr HW-603A,a między dwie z trzech gąbek z prefiltra możesz dodać cienką warstwę waty filtracyjnej...Stosuję taki patent u siebie w tym samym prefiltrze i naprawdę zdaje to egzamin(prefiltr czyszczę co dwa tygodnie,gdzie gąbki płuczę pod kranem,a watę wymieniam na nową)...

Falownik się przyda,bo odpowiednio ustawiony w kierunku tafli wody dostatecznie ją natleni,oraz przy okazji zmiecie syfek z podłoża wprost do zasysu filtracji... 

Gdyby opcja-Unimax/prefiltr/falownik się nie sprawdziła to potem byłby potrzebny Tobie mocniejszy filtr mechaniczny(minimum przepływ 1500l/h).Na razie nie masz się czym martwić póki ryby są małe...

Ps. tak w ogóle jakiej wielkości są ryby? Ile szt?

Drugie pytanko...Czy unimaxa masz nowego,czy też go dostałeś od kolegi z działającą biologią(ceramiką,matrixem)?

 

2.Złoża- 

Purigen i phosguard na razie nie wkładaj do filtra tylko zostaw je sobie na później...

 

3.Testy-Walizka ok,ale powiedz mi czy masz w niej test pH w zakresie skali 7.4-9.0 ?

 

4.Parametry-

Na początek zmierz testami wodę w kranie i podaj wyniki(NO2,NO3,NH4,pH)...

Bakterie które posiadasz zostaw,bo na pewno się przydadzą...

 

Jeśli o czymś zapomniałem to śmiało pytaj ;) 

Ps.Fajnie by było jakbyś odpowiadał na moje pytania w poszczególnych punktach,to lepiej się zrozumiemy :) 

Witam!

Ad1 tak też planowałem zrobić jeden kosz z matrixem reszta koszy pusta aby przepływu nie blokować później tylko dołożyć purigen i phosguard 

Też nie widzę problemu jak ta opcja się nie sprawdzi dołożyć jakiegoś mechanika 

Rybek jeszcze nie ma tak jak pisałem to są moje plany i wstępne przygotowania po przeczytaniu paru wątków tego forum tak że akwarium stoi jeszcze puste

Ad2 tak też zrobię ?

Ad3 w walizce również jest taki test ?

Ad4 dziś już raczej tego nie zrobię gdyż wrócę do domu wieczorem a z tego co tutaj wyczytałem to testy robić za dnia w świetle dziennym aby były najbardziej wiarygodne ale jutro je zrobię i wstawię wyniki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hilux napisał:

jeszcze lepiej zamiast kratki daj spienione czarne pvc, nie bedzie razic kiedy się pysie do niego dokopia. 

...jeżeli będzie jasny piasek to po odkryciu dna przez ryby będą widoczne czarne plamy. Czyli bardzo kontrastowe. Ja mam biało-szare i właściwie  niewiele różni się od piasku co mnie nie razi gdy zostaje odkryte.

20 godzin temu, Dyzio napisał:

oczywiście kratka z zlewozmywaka

..po odkopaniu będzie to brzydko wyglądać.

Z tego wpisu wynikało ,że masz obsadę;)

20 godzin temu, Dyzio napisał:

Jako że jestem tutaj nowy chciałbym się najpierw serdecznie przywitać?mam zamiar wystartować ze zbiornikiem jak w opisie który dostałem w prezencie od znajomego z obsadą jedno gatunkową Chindongo saulosi.

 

6 minut temu, Dyzio napisał:

Ad1 tak też planowałem zrobić jeden kosz z matrixem 

Bardzo dobry pomysł. jeżeli go masz warto wykorzystać..jeżeli nie masz to właściwie bez znaczenia co tam włożysz.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście źle to napisałem powinno być z planowaną obsadą jedno gatunkową chindongo saulosi ?moje małe przeoczenie 

Co do porad o spienione PCV zamiast kratek jeśli gdzieś w okolicy takowe dostane cięte na wymiar to na pewno się zastosuje do waszych rad ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dyzio napisał:

Co do porad o spienione PCV

Z tym nie będziesz miał problemów. Wysyłkowo bez problemu jak również w Castoramie.  Wystarczy  grubość 3 mm. Z wysyłką wyjdzie drożej  jak w Castoramie.

Jak mieszkałem we Wrocławiu to kupowałem w firmie do której podałem linka. Wiem ,że sprzedają wysyłkowo bo też na naszym forum byli polecani. Ale znajdziesz też tutaj jeszcze inne firmy.

https://www.facebook.com/pg/emplastcompl/about/?ref=page_internal

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyzio napisał:

Ad1 tak też planowałem zrobić jeden kosz z matrixem reszta koszy pusta aby przepływu nie blokować później tylko dołożyć purigen i phosguard 

Jednak czytanie forum nie poszło na marne ;) 

Mądra decyzja :) 

4 godziny temu, Dyzio napisał:

Też nie widzę problemu jak ta opcja się nie sprawdzi dołożyć jakiegoś mechanika 

Rybek jeszcze nie ma tak jak pisałem to są moje plany i wstępne przygotowania po przeczytaniu paru wątków tego forum tak że akwarium stoi jeszcze puste

Ad2 tak też zrobię ?

Ad3 w walizce również jest taki test ?

 

?

4 godziny temu, Dyzio napisał:

Ad4 dziś już raczej tego nie zrobię gdyż wrócę do domu wieczorem a z tego co tutaj wyczytałem to testy robić za dnia w świetle dziennym aby były najbardziej wiarygodne ale jutro je zrobię i wstawię wyniki 

Ok :) 

3 godziny temu, Dyzio napisał:

Co do porad o spienione PCV zamiast kratek jeśli gdzieś w okolicy takowe dostane cięte na wymiar to na pewno się zastosuje do waszych rad ?

 

Ja zamawiałem tutaj - http://plyty.fabertec.pl/Plyty-PCW-PCV-spienione-na-wymiar

 

Ps.Chyba nie odpowiedziałeś na jedno pytanko...

Ceramikę/Matrixa masz całkiem nowo zakupione czy działało to w filtracji u kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, egon44 napisał:

Jednak czytanie forum nie poszło na marne ;) 

Mądra decyzja :) 

?

Ok :) 

Ja zamawiałem tutaj - http://plyty.fabertec.pl/Plyty-PCW-PCV-spienione-na-wymiar

 

Ps.Chyba nie odpowiedziałeś na jedno pytanko...

Ceramikę/Matrixa masz całkiem nowo zakupione czy działało to w filtracji u kolegi?

Całkowicie nową 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Witaj @Dyzio

Wszystko wskazuje na to że masz parametry w kranie jak najbardziej w porządku :) 

Teraz podaj te same parametry ale z wody akwariowej...

Jak tylko zaleje baniak to zrobię te testy być może już we wtorek to nastąpi 

Odczekać coś czasu czy robić pomiary bezpośrednio po wlaniu wody przez ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dyzio napisał:

Jak tylko zaleje baniak to zrobię te testy być może już we wtorek to nastąpi 

Odczekać coś czasu czy robić pomiary bezpośrednio po wlaniu wody przez ustrojstwo?

Ahh myślałem że masz już dawno zalany zbiornik ;) 

Dwa dni później po zalaniu akwarium,oraz dodaniu bakterii z pożywką zrób podglądowe pomiary(NO2,NO3,NH4) aby mieć jakiś punkt zaczepienia...Najlepiej jak będziesz sobie wyniki spisywał na kartce,wtedy będziemy mieli wgląd,oraz pewność czy cykl azotowy ruszył...

Poczytaj też o metodzie startu na wodę amoniakalną (WA)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.