Skocz do zawartości

180x60x50 100% DiY


RavenPl

Rekomendowane odpowiedzi

Co do piasku.już sprawdzony.Jest bardzo dobrej jakosci.Wsypalem go do miski zalalem i mieszalem reka.Oprocz delikatnie metnej wody(ktora szybko oczysci filter) nic dziwnego się nie dzialo.Jesli chodzi o naturalny wyglad.Tutaj wchodzi w gre gusta.Rybom nie zaszkodze tym piaskiem a mnie się on bardzo podoba.Wiadomo nie chce tu robić podroby morskiego, od poczatku zabawy zajmuje się tylko malawi.Uzywalem tez roznych piaskow przez dolomity,ostre bazalty po drobna kruszonke.Ten najbardziej  mi odpowiadai się podoba. Przy dct 8000 nie bedzie kupek na piasku a jesli beda to jestem z tych ktorzy nonstop mocza rece.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, miałem biały piach przez rok i wiem jak jest, teraz mam szary piach różnej gradacji i nic nie widać. Na białym nie dość że okrzemka non stop trzeba było mieszać to jeszcze każdy paproch kłuł w oczy. Mąka jest fajna ale tylko na początku ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od kilku lat kupki zalegają w wodzie ? można i tak tylko pytanie po co. Szlak mnie trafia jak przez 10 dni  moczę łapy tylko dwa razy - pierwszy by zrobić podmianke i mała kosmetyka szyb, a drugi po 5 dniach tylko kosmetyka szyb.

W ogole maskowanie kup to chyba średni pomysł przy kierowaniu się piachem, poza tym ten o gradacji powyżej 0,5mm tak samo będzie się zachowywał pod tym względem. A tak naprawdę zalegające kupy to problem filtracji i/lub obsady i nie mieszał bym do tego piachu. Jak ktoś bardzo chce to mu nagram filmik jak zachowuje się piasek o gradacji mąki w warunkach dość mocnej cyrkulacji wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalegają w wodzie ale pewnie kilka leży na dnie. Nie chodzi o maskowanie lecz o estetykę. U mnie tych kilku kup nie widać a widząc Twoje zdjęcie pierwsze na co zwróciłem uwagę to zalegające na dnie kupy - pięknie wyeksponowane na białym jak śnieg piasku :D Tu nie chodzi o to, że Twój piach jest gorszy od mojego. Rybom to wsio jedno. Mi chodzi jedynie o trudność utrzymania białego piachu w idealnym, nie rażącym w oczy stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2017 o 21:37, L.A.J.O.N. napisał:

Jaka obsada do tego baniaka?

Napewno agresywna mbuna typu maison reef, elongatus chewere itp.

Co do pisaku....

Pisalem ze jestem z tych co nie przezyje dnia bez moczenia rak w akwarium.

Nigdy nie mialem problemow z cyrkulacja wiec i kupy nie zalegaly.Tutaj nikt na decyzje nie wplynie bo ona nalezy do mnie.To ze ktos ma zwykly piach jego sprawa ja dam bialy i to moja sprawa.Nie podoba mi się szray,czarny brazowy czy czerwony piach.Podoba mi się bialy i taki tez bedzie. Dla niektorych naturalnie i pieknie wygladaja kamyczki niebiesko zielono czerwone takie wiecie z zoologa,ktore poleci "sprzedawca".

Macie tu przyklad.Akwarium 3 lata na tym piasku.Przerybione bo kumpel przechowywal u mnie acei i red red przez kilka tygodni.Gowienek nie widac.

Tutaj drugi przyklad moje 1 akwarium malawi 300 l mbuna.

 

Edytowane przez RavenPl
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktos gdzie dostane gabki ppi docinane u sprzedawcy/producenta?

Mialem dawniej taka firmw na allegro wodatech, do ktorej pisalem np potzrebuje gabke ppi 45 wymiar 50x10x10 i dostawalem taka gabke rowno docieta.Teraz już ich nie ma.Macie kogos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.