Skocz do zawartości

180x60x50 100% DiY


RavenPl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2017 o 19:22, RavenPl napisał:

Jutro robie kaseciaka.Mam okazję kupić jecod dct 6000.Powiedzcie czy ta pompa nie będzie za mocna?Czy jeśli okaże się za mocna jeśli będzie pracować na połowie obrotów wydluzy się jej żywotność czy skróci?Macie jakie doświadczenia?

Witaj! 

Ja mam DCT12000 w zbiorniku 840 L. Pompa chodzi na pół gwizdka i jak wspomniał @Dziubek. Przez to jest cicha. Czy żywotność się wydłuży? Teoretycznie tak, ale wszystko okaże się w praniu. Mój baniak funkcjonuje od maja zeszłego roku, więc ciężko stwierdzić jeszcze cokolwiek. Jeśli budżet ci na to pozwala, to dawaj tą 6000 śmiało. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż uztoi w sypialni.Sam go zrobiłem.Jesli kogoś interesuje to koszt materiału z robota ok 250zl(nie tysiące jak wołają na Olx itp).

IMG_20171022_101307.jpg

IMG_20171022_101332.jpg

Tutaj też mam pytanie.

Gdziedalibyscie akwarium?Czy tam gdzie stoi na komodzie(tylko podmiana na stelaż)? czy tu gdzie postawiłem stelaż? Obawiam się wysypu glonów jeśli akwarium będzie stało tam gdzie stoi.

IMG_20171022_101422.jpg

Edytowane przez RavenPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RavenPl napisał:

Jesli kogoś interesuje to koszt materiału z robota ok 250zl

Z kotem czy bez?:D

45 minut temu, RavenPl napisał:

Tutaj też mam pytanie.

Gdziedalibyscie akwarium?Czy tam gdzie stoi na komodzie(tylko podmiana na stelaż)? czy tu gdzie postawiłem stelaż? Obawiam się wysypu glonów jeśli akwarium będzie stało tam gdzie stoi.

Ja bym spytał żony czy to co stoi na komodzie może zostać a na stelaż zamówiłbym drugi baniak:D

Oba umiejscowienia są mocno oświetlone słońcem a to doskonale wróży na przyszłość że będzie moc glonów dla ryb które te glony skubią z rozkoszą.

Pamiętaj - pierwsze dobro ryb a potem twoje widzimisie.;) Jesteś na Malawi a nie na roślinnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, deccorativo napisał:

Z kotem czy bez?:D

Oddam gratis, to żony wredne zwierzatko :P

36 minut temu, deccorativo napisał:

Ja bym spytał żony czy to co stoi na komodzie może zostać a na stelaż zamówiłbym drugi baniak:D

Według mnie komoda jest dysproporcjonalna do tego akwarium.Nie sądzę też aby wytrzymała cięzaru,kiedy dodam skały,a będzie ich dużo bo to mbuna w koncu będzie.

36 minut temu, deccorativo napisał:

Oba umiejscowienia są mocno oświetlone słońcem a to doskonale wróży na przyszłość że będzie moc glonów dla ryb które te glony skubią z rozkoszą.

Nasłonecznienie to nie problem bo na dzień będą rolety zaciągane(w koncu to sypialnia).

36 minut temu, deccorativo napisał:

Pamiętaj - pierwsze dobro ryb a potem twoje widzimisie.;) Jesteś na Malawi a nie na roślinnym forum.

Doskonale wiem na jakim forum jestem i od począktów mojego zamilowania posiadam tylko malawi.

Nie mam doświadczenia w kwestii glonów bo zawsze miałem minimlanie oswietlone akwaria w najciemniejszych pomieszczeniach.

Właśnie żona powiedziała, że będzie stało tam gdzie jej się podoba więc niepotrzebnie pytam :D

 

 

Edytowane przez RavenPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2017 o 09:38, Dziubek napisał:

Ja mam DC 3000 w moim 325...

Im mniejszy bieg tym cichsza i raczej też dłużej podziała, jak by się okazało że jest za mocna to zblokujesz np wprowadzając trójnik 90stopni

Dct,dcp,dcs mają regulację więc tu nie ma się o co obawiać że może być za mocna.

 

W dniu 21.10.2017 o 12:27, przemo-h napisał:

Witaj! 

Ja mam DCT12000 w zbiorniku 840 L. Pompa chodzi na pół gwizdka i jak wspomniał @Dziubek. Przez to jest cicha. Czy żywotność się wydłuży? Teoretycznie tak, ale wszystko okaże się w praniu. Mój baniak funkcjonuje od maja zeszłego roku, więc ciężko stwierdzić jeszcze cokolwiek. Jeśli budżet ci na to pozwala, to dawaj tą 6000 śmiało. 

Budżet to nie problem do puki żona nie wie co ile kosztuje;)

Z rzeczy które muszę jeszcze kupić to ledy na swiatlo, grzałka i właśnie pompa reszta jak w temacie :)

Różnice w cenach nowych pomp są małe jeśli chodzi o 4000,6000 i 8000.Chce aby na długości 180cm mieć jednak ten zapas i moc podkręcić przy podmianie lub spuszczaniu wody i żeby rybki czasem poczuły się jak na bierzni.

 

Ps.Mod może by temat przenieść do Diy.?Może będą tu jakieś porady dla innych kolegów.Teraz dopiero zacznie się robota wlasna...

Edytowane przez RavenPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, RavenPl said:

Nie sądzę też aby wytrzymała cięzaru,kiedy dodam skały,a będzie ich dużo bo to mbuna w koncu będzie.

Kamienie też wypierają wodę; baniak ze 100kg skały nie będzie o całe 100kg cięższy od takiego wypełnionego samą wodą bo mniej się jej do środka zmieści.  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hilux napisał:

Kamienie też wypierają wodę; baniak ze 100kg skały nie będzie o całe 100kg cięższy od takiego wypełnionego samą wodą bo mniej się jej do środka zmieści.  :)  

Hehe no racja ale jak by to ująć...litr kamienia(serpentynit) jest dużo cięższy od wody.

Godzinka roboty i powstał filter. Odjalem 3 cm na piasek i będzie dochodził na zero do wzmocnienia.Trzeba jeszcze kupić pompe,gąbkę ,ceramikę ,przyssawki i do szyby go zamocować.Do czyszczenia będę go musialodpiac z przyssawek.

IMG_19711022_171106.jpg

IMG_19711022_171115.jpg

IMG_19711022_171139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RavenPl said:

Hehe no racja ale jak by to ująć...litr kamienia(serpentynit) jest dużo cięższy od wody.

Wbrew pozorom nie aż tak dużo, mniej więcej 2.5 razy cięższy. Zresztą w Twoim wypadku to i tak nie ma znaczenia, wypowiedziała się Żona, jeśli fizyce z nią nie po drodze, to tym gorzej dla fizyki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.