Skocz do zawartości

180x60x50 100% DiY


RavenPl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za pomoc w sprawie zapytania...Czyli nic się nie zmienilo po kilku latach przerwy wielu jest tu po to aby komentowac.

Pompka dotarla.Na ogloszeniach znalazlem jebao dct 8000 za dwie stoweczki jak nowka wiec bez sensu kupowac nowa 4000 za 350 jak mozna 8000 za 200:)

IMG_20171109_200449_HDR.jpg

Obicie stelaza tez już skompletowane.Pozostaje precyzyjnie to poskrecac i odpalamy baniaczek do dojrzewania wody.Nie wiem czy temat komus pomogl/pomaga ale moze kiedys się przyda jakiejs zblakanej duszy:)

IMG_20171109_200511_HDR.jpg

 

Pompka już po 1szym tescie.Dziala wybitnie zadowalajaco.U mnie mysle ze bedzie dzialac na 1szym biegu.Pozniej bedzie filmik z testu wannowego.

IMG_20171109_202725_HDR.jpg

IMG_20171109_202730_HDR.jpg

Edytowane przez RavenPl
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RavenPlnie gniewaj się, gdzieś przeoczyłem ten post z zapytaniem o pompę. Z tego, co kojażę, to dct i dcs różniła wysokość podnoszenia, ale Ty składasz to na kasecie, więc nie ma to znaczenia.  O dcp nie mam pojęcia, nowsze modele regularnie wypuszczają. Ja kupowałem swoją DCT 1,5 roku temu i z tego, co pamiętam już pojawiła się wtedy DCS.

8000 będzie zamiatać jak należy, a na którym biegu, to wszystko zależy od ilości gruzu?. Apropo kamieni... rewelacja!!! 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki przemo-h za mile slowo.

Wlasnie wtedy kiedy pytalem rozgrywala się decyzja.Teraz mam już trzeciego kaseciaka sklejonego pod Dct4000 a 8000 jest duzo wieksze.Przez co musze kleic nowego.Bardzo mi się podoba ze pompa nabiera wode bokiem a wypuszcza do gory , przez co w kaseciaku bedzie lezec w polozeniu, dla niej prystosowanym a wiec wirnik nie bedzie dostawal ani wibracji ani przeciarzen po czasie.Moze to i dobrze,jakis nowy pomysl moze wpadnie do glowy.Tutaj mini pokaz mozliwosci.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.Na zloza zostaje mi ok 20x11x18 cm miejsca.Co zastosowac? Czy jak niektorzy jakas lawe itp. Czy zwyczajnie ceramike.

Drugie pytanie o gabke do kaseciaka jakie ppi? Dawniej mialem ppi45.Teraz nie wiem jaka zastosowac aby woda byla czyszczona optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Seba za podpowiedz.No i machina ruszyla.Dzisiaj poskladam szafke.

Piaseczek już jest.Bialy kwarcowy frakcja 0,0 do 0,3.Moze komus to pomoze ale taki piasek dostaniecie na skladach budowlanych albo tam gdzie handluja stala.Worek 25kg kosztowal 12 zl.

Na "ogloszeniach" sprzedaja ten sam piasek po 1-2 zl za kg.

Oto i on.Jest piekny jak i bialy maka.Gdybym mial dobry aparat zdjecia byly by lepszej jakosci.

IMG_20171111_133715.jpg

Aha blat mam 36mm.Czy wystarczy pod akwarium podklad taki jak pod panele podlogowe 5mm.

IMG_20171111_133758.jpg

IMG_20171111_133829.jpg Niestety ma tylko 50 cm szerokosci wiec musze docinac z dlugosci.Czy bedzie to tez pod kamienie w baniaku? Dawniej w moim 375l tego uzywalem i bylo ok.Podpowiedzcie prosze.

Edytowane przez RavenPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2017 o 13:57, klekot666 napisał:

Również używam tego i jest ok

A pod jakim baniakiem tego uzywasz i czy dac pojedynczo czy podwojnie?

Zostawilem piasek na chwile i się zonki kotek zabawil.Mam nadzieje ze bez bonusa.

IMG_20171111_135543.jpg

Edytowane przez RavenPl
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.