Skocz do zawartości

HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.


Metaxa

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, suricade napisał:

Hmm. A nie prościej właśnie wsadzić ten węgiel do tego HW ? Przecież to nowy zbiornik. HW przepuści całą wodę przez węgiel. Wtedy można usunąć węgiel i dać bakterie startowe.

Już kiedyś wrzucałam link do testu  filtra ikola http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=9923.

Tak też można pod warunkiem że ma się pewność że te ClO2 nie włazi w piasek  jak np PO4 . a ponieważ tego nie wiem to nie zaproponowałem do kubła - poza tym Blondi nie ma kubła :D i nie ma kasy - a zalewać trzeba.:lol:

Widziałem ten test  Agnieszko ale ponieważ nasze brudasy malawijskie to nie jakaś tam welonka  która co prawda muli wodę ale daleko jej do ilości g... jakie daje stado naszych ryb to wolałbym nasz test porównawczy 3 kubłów bo pojedynczo to każdy OK ale nie wiesz który polecić poza tym co sam człowiek ma .

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, egon44 napisał:

Co do kubełka zewnętrznego to zamiast HW-304a możesz zakupić np. ten http://www.otosek.pl/product_info.php?cPath=2_4_6&products_id=777

Troszkę droższy ale ma ten sam przepływ i co ważne w porównaniu z HW-303a pobiera tylko 17W ...

Może jeszcze nawiązując do posta to spytam się czy ktoś ma i używa tego filtra? Ktoś, coś więcej może o nim powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Może jeszcze nawiązując do posta to spytam się czy ktoś ma i używa tego filtra? Ktoś, coś więcej może o nim powiedzieć?

znalazłam takie coś:

http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=9017

Raczej skłaniam się do zakupu Ikoli..

cena 300 to max dla mnie..zaporowo i tak.

tak mam namieszane w głowie z tymi kubełkami że szok :lol:

czym wiecej czytam tym głupsza jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci Agnieszka @suricade kilka postów wcześniej pokazała co teraz znalazłaś

pierwsze zmierz szafkę bo tam w link właśnie są podane wymiary tej Ikoli1200 albo po puszkach piwa pomierz - najgorsze jak kubeł nie wchodzi do szafki a to niezły bydlak jest ta Ikola1200. Jak wejdzie to kupuj bo faktycznie wodogłowia można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłam linka o tą mniejszą Ikolę

1200 to do zbiorników do 1200 l. a ja myślę o Ikoli 600max 

wymiary ma mniejsze :)

u mnie zbiornik jest 280-300l. więc ta wielka krowa nie ma sensu ale ta 600 już tak .

jutro chce zamówić wiec ewentualne za i przeciw tylko dziś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...mi by się bardziej podobało gdyby zamiast łupka na środku był gnejs czyli to co masz po bokach. Ale to sprawa gustu...Ale warto na pewno na zasys założyć prefiltr w postaci jakiejś gąbki lub prefiltr Eheim . Ma zbiornik potencjał..aranż ma się Tobie podobać i  być praktyczny dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.