Skocz do zawartości

HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.


Metaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo tutaj czytałam i mniej więcej wiem czego chce :) 

akwarium puste stoi od miesiaca na komodzie i czeka na wene twórczą..oświetlenie zrobione nowe czyli ledy bo stare się nie nadawało.

piasek ma był biały kwarcowy 0,8-1,2.

biały nie szary czy beżowy więc po przeczytaniu paru tematów to ten z Obi czy Castoramy chyba odpada bo nie jest czysto biały..potrzebuje 50kg w ludzkiej cenie.

kamienie czarny serpentynit (ile kg? ) bo tło też jest obklejone czarną folią.

tak to widzę z perspektywy swojego gustu..

akwarium po środku ma wstawioną przegródkę i to chyba powinno trochę ułatwić ustawienie kamieni bo będą się mogły opierać..ale nie wiem czy dobrze rozumuje.

tak to wyglada na dziś-niestety światło się odbija od okna i zdjęcia przez to są dziwne ;)

jest podobno niezły sklep na Radzymińskiej więc tam planuje się wybrać za jakiś czas po obsadę..

 

IMG_20170917_100337.thumb.jpg.365207f359d9aadabab0e9488f1892d6.jpgIMG_20170917_100447.thumb.jpg.e2bc9d1567f56c40e42696c6be62e4e4.jpg

Edytowane przez Metaxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Metaxa napisał:

piasek ma był biały kwarcowy 0,8-1,2.

biały nie szary czy beżowy więc po przeczytaniu paru tematów to ten z Obi czy Castoramy chyba odpada bo nie jest czysto biały..potrzebuje 50kg w ludzkiej cenie.

...patrząc na barwę piasku musisz wziąć pod uwagę ,że jego barwa ulega pewnej zmianie pod danym oświetleniem. Ten z OBI ( mam taki )  pod oświetleniem 6500K wygląda żółto..natomiast pod 18000K na taki bardziej szary  jak na zdjęciu w mojej stopce. Natomiast taki bardzo biały jak chcesz kupić ma swoje wady bo  ze względów estetycznych możesz mieć problemy z zachowaniem tej czystej bieli. Przemyśl to..

 

33 minuty temu, Metaxa napisał:

akwarium po środku ma wstawioną przegródkę i to chyba powinno trochę ułatwić ustawienie kamieni bo będą się mogły opierać..ale nie wiem czy dobrze rozumuje.

..jako oparcie to owszem..ale musisz je ukryć aby nie wystawały ponad piasek bo będzie to dziwnie wyglądać. Nigdy na dno nie polecam styropianu ale gdybyś chciała  ukryć te przegrody szklane to można dać gruby styropian na dno wysokości tych przegródek lub z 1 cm wyższy i dopiero zasypać dno piaskiem. Oczywiście to tylko moja sugestia.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mortis napisał:

Po co Ci 50 kg piachu do takiego zbiornika? Uważam że 20 kg wystarczy. Nie wiem czy występuje czarny serpentynit, ale może szczarnieć w momencie jak pojawią się glony. 

dlatego że wklejona listwa z szyby po środku zbiornika ma 7 cm wysokości wiec trzeba ją zakryć bo nie będzie przecież wystawała ponad poziom piachu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Metaxa napisał:

dlatego że wklejona listwa z szyby po środku zbiornika ma 7 cm wysokości wiec trzeba ją zakryć bo nie będzie przecież wystawała ponad poziom piachu.

..samym piaskiem nie zakryjesz. Bo nawet jak przez jakiś cza nie będzie widać to pysie i tak piasek poprzestawiają i będzie widać. Ja jak wyrównam piasek w swoim akwa to za pół godziny nie ma po tym śladu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AndrzejWalb napisał:

..samym piaskiem nie zakryjesz. Bo nawet jak przez jakiś cza nie będzie widać to pysie i tak piasek poprzestawiają i będzie widać. Ja jak wyrównam piasek w swoim akwa to za pół godziny nie ma po tym śladu..

no to jak to zrobić zeby tego nie było widać? może kamienie tak ułożyć żeby nie było widać?

jak się wody naleje to efekt może być inny.

cholera nie wiem sama jak to ugyźć ;)

pod kamienie chce dać kratkę taką do zlewu tylko znowu trzeba przyciąć bo ta listwa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrzejWalb napisał:

..tyle ,że kładąc styropian na dnie stracisz trochę na wysokości słupa wody.

..może ktoś z kolegów będzie miał inny pomysł.

boje się że za jakiś czas będę miała pływające kulki ze styropianu..

odpada to bo dostałabym szału ;) 

dużo piasku dlatego napisałam 50kg  i kamienie na całą długość tej listwy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.