Skocz do zawartości

HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.


Metaxa

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Metaxa napisał:

normalnie plecy mnie bolą ale dumna jestem że dałam radę :)

Blondi jesteś Wielka :D od początku w Ciebie wierzyłem.

ale teraz nie na łapu capu tylko planowo

najpierw podkładki na dno akwarium , potem na tym ustawiasz kamienie a na końcu wrzucasz płukany piach - wygląda że chcesz zrobić inaczej.

potem wkładasz do baniaka talerz do zupy i na to lejesz wodę z węża.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deccorativo napisał:

Blondi jesteś Wielka :D od początku w Ciebie wierzyłem.

ale teraz nie na łapu capu tylko planowo

najpierw podkładki na dno akwarium , potem na tym ustawiasz kamienie a na końcu wrzucasz płukany piach - wygląda że chcesz zrobić inaczej.

potem wkładasz do baniaka talerz do zupy i na to lejesz wodę z węża.

 

właśnie tak mam zamiar zrobic tyko muszę ogarnąć podkład pod kamienie-tu wymyśliłam sobie kratki takie jak do zlewu,wychodzi najtaniej i od ręki  bo w sklepiku są po 1zł a potrzebuje 6szt.

jeszcze nie wiem jaki będzie układ kamieni bo wagowo mam 27kg.spojrze na galerie i może mnie coś zainspiruje :)

piachu mam 50kg tylko nie wiem jak zrobić falowane dno..tzn.zeby nie było płasko..

i woda ma być ciepła,letnia, czy zimna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Metaxa napisał:

piachu mam 50kg tylko nie wiem jak zrobić falowane dno..tzn.zeby nie było płasko..

..syp na płasko. Ryby same sobie uformują dno jak chcą i nie będziesz miała na to wpływu. Ja czasami im rozgarniam to za chwilę mam   jak  w kopalni odkrywkowej.

 

22 minuty temu, Metaxa napisał:

i woda ma być ciepła,letnia, czy zimna?

..tak naprawdę nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Metaxa napisał:

i woda ma być ciepła,letnia, czy zimna?

tak naprawdę to nie to jest ważne teraz bez ryb ale jak będdą ryby to tylko taka ok 25C .

Teraz ważne by woda była nie prosto z węża ale z ustrojstwa nalewana wolno tak 3l/min bo warszawskie wodociągu wodę dezynfekują dwutlenkiem chloru a ta zołza działa bardzo długo jeszcze w akwarium i nie ulatnia się jak chlor gazowy.  ClO2 zabija bakterie w tym także nitryfikacyjne - i co ty na to?

Przed tobą start biologii a uzdatniacze wody kranowej nie usuwają dwutlenku chloru - robi to węgiel aktywny  z ustrojstwa

polecam temat mój i Andrzeja do przestudiowania - i nie śpiesz się z zalewaniem akwarium lepiej dzień dwa póżniej ale przez węgiel

następny temat do przeczytania

 

powodzenia wiem że dasz radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-303a-1400l-h-wkłady-promocja-i6818383365.html 

taki wystarczy? 

150X40X50 wymiary akwarium.

co do tego ustrojstwa to..muszę coś wykombinować bo chwilowo nie mam kasy na to żeby go kupić ale musi być iny sposób na to żeby nalać wodę..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Metaxa napisał:

dokładasz 35zł i masz 2000l

U mnie HW 304 z prefiltrem HW-602A daje rade jako biolog. 

Te 2000l jest stłumione a taki HW 303 będzie jeszcze słabszy.

Robotę z cyrkulacją u mnie robi AQUAEL TURBO 2000- -sama pompa z prefiltrem Eheim i nie mam żadnej pralki mimo iż w papierach oba filtry w sumie mają 4000l.

Wylot HW 304 jest skierowany by załamywał taflę wody do jej natleniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Metaxa napisał:

Jako filtr biologiczny wystarczy ale będziesz potrzebowała jeszcze filtr mechaniczny np.wewnętrzny Aquael 2000(jeśli nie razi ciebie widok sprzętu w akwarium?) ale na to też jest rada :D 

Zasłonisz go kamolem i po  krzyku ;) 

Co do kubełka zewnętrznego to zamiast HW-304a możesz zakupić np. ten http://www.otosek.pl/product_info.php?cPath=2_4_6&products_id=777

Troszkę droższy ale ma ten sam przepływ i co ważne w porównaniu z HW-303a pobiera tylko 17W ...

31 minut temu, Metaxa napisał:

co do tego ustrojstwa to..muszę coś wykombinować bo chwilowo nie mam kasy na to żeby go kupić ale musi być iny sposób na to żeby nalać wodę..;)

 Jeśli nie masz kaski żeby zainwestować w ustrojstwo to po zalaniu zbiornika wodą dodaj uzdatniacz np. taki https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-aquaguard-120ml-wydajny-uzdatniacz-wody-kranowej-do-akwarium-p-2542.html  ...

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Metaxa napisał:

co do tego ustrojstwa to..muszę coś wykombinować bo chwilowo nie mam kasy na to żeby go kupić ale musi być iny sposób na to żeby nalać wodę..;)

Blondi żadne tam uzdatniacze chemiczne bo ci pisałem - w Warszawie jest ClO2 - a tego nie rusza żaden chemiczny uzdatniacz - i po co kobiecie robicie mentlik w głowie.

Na brak  kasy są metody :D Wonga.com albo Clarias.pl

Podjedz co Clariasa na Grochowie ( mam nadzieję że mieszkasz po prawidłowej stronie Wisły czyli na prawicy.) i kup to za całe 6,50 zł  tam już jest także worek

https://www.clarias.pl/aqua-nova-active-carbon-wegiel-aktywowany-0-5kg-doskonale-klaruje-wode-p-82.html

wsyp węgiel do worka opłucz pod kranem a potem lej wolno wodę z węża na ten carbon w baniaku.

Jak skończysz zalewanie baniaka to wyjmij i osusz zostawiając do czasu aż się dorobisz ustrojstwa - ustrojstwa nie da się kupić trzeba samemu zbudować z pojedynczych dupereli.

Chyba nie będzie drobna kobietka :Dtargała co tydzień 6 kubłów wody każdy po 20 litrów.

Czasami tego worka z węglem po zalaniu baniaka na start biologii nie włóż do tego kubła którego nie masz bo nie możesz się zdecydować :) - wiadomo kobieta.

Swoją drogą przydałby się taki test porównawczy trzech kubłów  2x Chińczyki contra jeden Polak.

Ikola1200Maxx  - Sunsun HW304A - Unimax700 i bynajmniej nie najważniejsze ile wejdzie gruzu do każdego ale ile siknie każdy w realu i jak z głośnością pracy. 

No i najważniejsze jakie mają wymiary z podłączonymi wężami by te bydlaki weszły do największej szafki. Smutne ale Ikola jest bezwymiarowa?.:( i to nie firma tylko nazwa handlowa Hurtowni Badis oj ci dużo mają dla nas do zaoferowania https://badis.com.pl

Mamy dział Testownia ale Zarząd nie potrafi wypożyczyć od naszych partnerów np takich 3 kubłów na raz do prób.

Nikt też nie rozmawia z Coral House by klepnąć deklarowany przez nich samych upust 20% :lol: dla klubowiczów - inna inszość czy skorzystamy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A nie prościej właśnie wsadzić ten węgiel do tego HW ? Przecież to nowy zbiornik. HW przepuści całą wodę przez węgiel. Wtedy można usunąć węgiel i dać bakterie startowe.

Już kiedyś wrzucałam link do testu  filtra ikola http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=9923.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deccorativo napisał:

Blondi żadne tam uzdatniacze chemiczne bo ci pisałem - w Warszawie jest ClO2 - a tego nie rusza żaden chemiczny uzdatniacz - i po co kobiecie robicie mentlik w głowie.

Henryku to nie jest mętlik tylko sugerując uzdatniacz dla koleżanki miałem na myśli jego użycie przy pierwszym zalaniu zbiornika wodą kranową żeby zneutralizować ewentualnie występujący chlor,chloraminę i metale ciężkie...

Nie pisałem żeby go cały czas używała ;) 

3 minuty temu, suricade napisał:

Hmm. A nie prościej właśnie wsadzić ten węgiel do tego HW ? Przecież to nowy zbiornik. HW przepuści całą wodę przez węgiel. Wtedy można usunąć węgiel i dać bakterie startowe.

To zdecydowanie lepsze rozwiązanie...

Na pewno lepsze niż przepuszczanie wody przez worek z węglem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.