Skocz do zawartości

HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.


Metaxa

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Metaxa napisał:

boje się że za jakiś czas będę miała pływające kulki ze styropianu..

...to fakt..też tak kiedyś miałem. Ale można to jeszcze czymś przykryć..Tyle ,że dalej tracisz na wysokości. Można ewentualnie  na całym dnie między tymi szkłami ułożyć spienione PCV, następnie wysypać kamienie  na tyle wysokie aby nie były wyższe  od tych szklanych listew, dopiero wysypać piasek  i na to kamienie. Z tym ,że dalej tracisz tę wysokość. Piasku nie musisz wtedy dużo dawać na wierzch ale i tak listwy mogą być widoczne spod piasku. A może uda się je wyciąć? To byłoby najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nic nie wycinam.mowy nie ma..faceta w domu brak a babka niech sama nie kombinuje bo to się na pewno dobrze nie skończy ;)

wymiary 150X50X40 czyli nawet mniej niż 300 l.

co to jest spienione pcv? 

plan jest położyć coś na dno żeby kamienie nie leżały na szybie,potem dość wysokie kamienie i zasypać piaskiem..

ewentualnie jakąś roślinkę choć nie bardzo bo mi to nie pasuje do całości..

oświetlenie to niebieskie i czerwone 8500k i 6500k

co to za kamienie? 

21728346_1321300804659416_5624158131223891176_n.jpg.fd0c8c17ec999d39bba9901952ad303f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Metaxa napisał:

co to jest spienione pcv? 

..jest to spieniony polichlorek winylu. A tak bardziej po naszemu : to jest płyta z tego tworzywa bardzo u nas w akwarystyce rozpowszechniona z tego względu ,że jest bardzo łatwa do obróbki  i nie jest szkodliwa dla ryb (skutki uboczne). Zawsze ją polecamy jako podkładkę pod kamienie, budujemy filtry itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Metaxa napisał:

a babka niech sama nie kombinuje bo to się na pewno dobrze nie skończy ;)

Blondi więcej wiary w swoje możliwości, gdyby chodziło o wnoszenie tego baniaka na 3 piętro albo worów piasku po 25kg to sam bym odradzał ale to wycinanie to krawiecka delikatna robota akurat na damskie rączki.  Nikt nie będzie ci kazał walić w to młotkiem więc albo nożyk monterski z wysuwanym ostrzem albo żyłka wędkarska.

Napisz czy to czym wklejono te szyby to gumiasty silikon czy twardy jak skała klej . Jeśli silikon to wklej zbliżenie na dwa zaznaczone obszary bo już wydaje się że tam wejdzie i żyłka i ostrze nożyka..

IMG_20170917_100447.thumb.jpg.e2bc9d1567f56c40e42696c6be62e4e4.jpg.257563416296f3d5a8d2d790562e9b52.jpg

Jak ci tam wejdzie żyłka wędkarska cienka to nawet nie zauważysz kiedy wytniesz.  Jak przełożysz pod tym żyłkę to ruchem posuwisto-zwrotnym będzie szło  jak w masło

Natomiast jak Agnieszka @suricade stwierdzi że ona by sobie z tym rady nie dała to ty odstępujesz od wycinania - zgoda.?

Tu ludzie sami całe przednie szyby wymieniają  a z takim spartaczonym klejenie sama sobie nie dasz rady - przecież to robota dla krawcowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wiarę ale ja nerwus jestem i jak coś mi nie idzie od razu to ..do tego precyzyjna robota to nie dla mnie i technicznie tam nie ma podejscia bo komoda wysoka i szkło też..

ja na drabinie z żyletką to może być wesoło :D

do czego ta przegroda to nie mam pojęcia bo typ od którego kupiłam baniak to lekko dziwny..trochę naściemniał ale cena była dobra to mam akwarium :)

IMG_20170917_120258.thumb.jpg.0c3492d3545f96c09fd1b87b09125de8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.