Skocz do zawartości

HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.


Metaxa

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Metaxa napisał:

dzięki za wiarę ale ja nerwus jestem i jak coś mi nie idzie od razu to ..

W takim razie zastanów się jeszcze raz czy chcesz tego chinola hw,  miałem styczność ze swoim 304 i u kolegi z 303. Może mieliśmy mega pecha ale jakość wykonania, sztywne grube rury   i jego kultura pracy sprawiła że osobiście nawet jakby mi ktoś dał nówkę za darmo to bym drugi raz nie tracił czasu na jego podłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MDRAGON87 napisał:

W takim razie zastanów się jeszcze raz czy chcesz tego chinola hw,  miałem styczność ze swoim 304 i u kolegi z 303. Może mieliśmy mega pecha ale jakość wykonania, sztywne grube rury   i jego kultura pracy sprawiła że osobiście nawet jakby mi ktoś dał nówkę za darmo to bym drugi raz nie tracił czasu na jego podłączanie.

Zgadzam się w 100%. Gdyby mi ktoś postawił karton i powiedział masz to również nie tracilbym czasu na jego składanie. 

Co mnie ten filtr nerwów kosztował i ile razy leciały w jego stronę epitety to chyba tylko moja żona wie.;)

Może to zabrzmi niegrzeczne ale koleżanko zastanów się dokładnie czy akwarium jest dla Ciebie. To hobby, przyjemność i ma uspokajac a nie wywoływać frustrację. Mnie osobiście nawet podmiana wody uspokaja. Wyciszam się przy pracach przy moim akwa. No ale działaj, kombinuj i pokazuj postępy prac. :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie tego kawałka szkła to pikuś. Bierzesz żyletkę podcinasz na bokach - te krótsze pionowe boki, lekko odchylasz na bok i po kawałku lub jednym ruchem tniesz na dnie. Usuwasz resztę silikonu i tyle. Ale jak potrzebujesz "męskiej ręki" to chłopaki z Warszawy penie pomogą.

Henryku @deccorativo dzięki za uznanie. Przez Twoje wynalazki niedawno dorobiłam się ( czytaj zrobiłam) oświetlenia pod szafkami w kuchni, na modułach led. Moduły , zasilacz i koszulki termo, nawet nie trzeba lutować. Oczywiście mój ślubny też z niego korzysta. :D A miała być tylko  lampka do nano akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to moje marzenie z dawien dawna i wreszcie udało mi się je zacząć spełniać :)

nigdzie mi się nie śpieszy wiec na spokojnie wszystko ogarnę..

filtra w podobnej cenie nie kupię więc zostaje przy tym.jestem optymistką i musi być dobrze :)

co do samego wycięcia tego szkła to nie taki pikus bo nie sięgam ręką..bo szafka i szkło to 150cm wysokosci i nawet na drabinie ciężko mi sięgnać ręką do dna a boje się opierać o przednią szybę.

jutro jadę na skład budowlany i do Castoramy po piasek kwarcowy-tutaj pytanie ile kg kamieni kupić?

kamienie serpentynit i bazalt raczej wyższe..taki jest plan ale ile tego wziąć to nie mam pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tyle ile jest potrzebne, składy kamieni są z reguły samoobsługowe jak markety, polecam wziąć kawałek kredy, miarkę i narysować dno swojego akwarium i znosić różne kamienie i układać tak długo aż będzie dobrze.

A potem podejść do kasy i je kupić. To chyba najlepsze rozwiązanie według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Metaxa napisał:

co do samego wycięcia tego szkła to nie taki pikus bo nie sięgam ręką..bo szafka i szkło to 150cm wysokosci i nawet na drabinie ciężko mi sięgnać ręką do dna a boje się opierać o przednią szybę.

 

Może watro się zastanowić na zmianą szafki. Jeżeli teraz jest problem z wycięciem kawałka szkła do obsługa akwarium też będzie mało wygodna. Nie mówiąc o łapaniu ryb.

Henryk już wcześniej oferował się z pomocą . Kilku kolegów i spokojnie położą akwarium na boku i po wycięciu zbędnych elementów ustawią na miejscu. Tak na marginesie , robiłaś próbę szczelności ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to trwało ale dałam radę sama wszystko zrobić :wyciełam to szkło z środka :)

test szczelności przeprowadzony

oświetlenie zainstalowane choć też był problem bo trzeba było pokrywę nawiercać.

szafka wypoziomowana.

kamienie kupione

piasek kupiony

wąż do nalewania wody jest,sitko jest ..

teraz tylko umyć je po tym cięciu i ..

ogarnąć kamienie i piach tzn. przepłukać i można ruszać dalej..

normalnie plecy mnie bolą ale dumna jestem że dałam radę :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablojogi napisał:

polecam HW 303B ma UV-kę można ją mieć i nie korzystać lub korzystać przy innym biotopie jak się kiedyś koncepcja na ryby zmieni także polecam, u mnie już 6 rok bezawaryjnej pracy leci:-)

myślałam o HW-304 własnie bez UV bo podobno tego się nie używa więc po co przepłacać ;)

nadfitracja podobno nie zaszkodzi...ale nie chce żeby zrobiła się pralka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam o HW-304 własnie bez UV bo podobno tego się nie używa więc po co przepłacać
nadfitracja podobno nie zaszkodzi...ale nie chce żeby zrobiła się pralka..
Jak uważasz, ja polecam co mam i dobre

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.